PLANER
logotyp-prestige-eck

Mój sposób na sukces zamyka się w trzech słowach: praca – praca – pracaSilvio Berlusconi

Menu

Trening kreatywnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów

Termin: 18-07-2022 - 19-07-2022

Do rozpoczęcia: 16 dni Kategoria: Rozwój menedżerski, Rozwój interpersonalny, Sprzedaż, zakupy

Liczba godzin dydaktycznych: 16 (2 dni)

Miasto: Wisła

Cena: 1590,00 zł brutto, CENA PROMOCYJNA: 1490,00 zł przysługuje każdej kolejnej osobie zgłoszonej przez tę samą firmę/instytucję.

Hotel: śląskie, Hotel Stok Wisła **** SKI&SPA

Cele i korzyści szkolenia

Uczestnicy szkolenia rozwijają i pogłębiają swoje umiejętności w trzech obszarach:

 • Zrozumienie czym jest kreatywność i jak rodzą się ciekawe i nowe pomysły. Zrozumienie czym jest prawdziwa, nieskrępowana kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemów. Zrozumienie dlaczego kreatywność to warunek przetrwania w zmieniającej się rzeczywistości i jak z niej korzystać w praktyce. Zrozumienie, że swoich Klientów da się inspirować do otwartego myślenia przez pryzmat szerokich możliwości i ich prawdziwych potrzeb.
 • Trening praktycznej techniki, która pozwala na skuteczne wdrożenie każdego kreatywnego konceptu. Gry planszowe aktywizujące do myślenia lateralnego, które leży u podstaw kreatywnego i twórczego myślenia. Dwanaście poziomów gier ułożonych według poziomu trudności – od najprostszych do najbardziej zaawansowanych.
 • Metody twórczego poszukiwania nowych rozwiązań w procesie sprzedaży. Umiejętność elastycznego i aktywnego dopasowywania się do zastanej sytuacji oraz aktywnego rozpoznawania oczekiwań i nastawień Klientów. Umiejętność korzystania z własnych atutów w budowaniu pozytywnych relacji z Klientami, przezwyciężania własnych rutynowych zachowań oraz pobudzania w sobie potencjałów innowacyjności w pracy z Klientami, wprowadzania inspirujących zmian w codzienne obowiązki. Umiejętności świadomego wykorzystania własnego nastawienia na jakość kontaktów z Klientami.

Po szkoleniu Uczestnicy mają możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z Trenerem on-line w celu indywidualnego omówienia i przedyskutowania zgłoszonych problemów.

Adresaci szkolenia

Szkolenie skierowane jest do:

 • Menedżerów, którzy chcą natchnąć swoich podwładnych do kreatywnego i twórczego myślenia w codziennej pracy z Klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi
 • Handlowców, konsultantów, doradców, sprzedawców, którzy szukają pozytywnego wzmocnienia i inspiracji do rozwoju umiejętności twórczego i kreatywnego podejścia do bieżących zadań
 • Pracowników Działów Marketingu i Trade Marketingu odpowiedzialnych za kreowanie nowych kierunków rozwoju firmy
Program szczegółowy szkolenia

MODUŁ 1: Kreatywność jako proces

 • Trzy etapy procesu kreatywnego myślenia
 • Zarządzanie poszczególnymi etapami oraz rola moderatora
 • Złamanie 11 najczęściej występujących stereotypów w myśleniu osób chcących rozwijać swoją kreatywność
 • Studium przypadku (analiza i dyskusja zespołowa)

W trakcie modułu Uczestnicy wyjdą od zdefiniowania kreatywności w jej praktycznym wymiarze. Trener zademonstruje kilka własnych doświadczeń biznesowych (materiał DVD), które dokumentują jego sukcesy w tym obszarze. W dyskusji kierowanej omówione zostaną trzy bazowe etapy każdego procesu kreatywnego myślenia oraz zburzone zostaną mity, którymi w dalszym ciągu żywią się Ci, którzy twierdzą że kreatywność jest cechą osobistą i nie da się jej w sobie rozwinąć i trenować. Motto przewodnie powyższego modułu: „Kiedy wieje wielki wiatr większość ludzi szuka schronienia a tylko niektórzy budują wiatraki”.

MODUŁ 2: Kreatywność w ujęciu 4P

 • Product/Process/Person/Press
 • P [5P] – Perswazja niezbędna w codziennym biznesie
 • Zadania i ćwiczenia pobudzające do korzystania z bazowych kompetencji myślenia dywergencyjnego (otwartego)

Proces twórczy lepiej przebiega w atmosferze koncentracji na zadaniach, kiedy można skupić się na pomysłach własnych i cudzych. Luźne „pogadanki” w trakcie treningów i szkoleń często daleko odbiegają od tematu szkolenia. Coraz trudniej wygenerować w grupach realny, wysoki poziom koncentracji uwagi. Niski poziom tej ważnej umiejętności przekłada się na kodowanie w codziennej pracy złych nawyków, które godzą w naszą skuteczność.

W trakcie modułu Uczestnicy w procesie grupowym przejdą trening – rozgrzewkę w postaci kilkunastu zadań i ćwiczeń nakierowanych na włączenie trzech podstawowych zdolności: płynności myślenia, giętkości myślenia, oryginalności myślenia. Dodatkowo Uczestnicy zrozumieją strategiczny wymiar kreatywności w ujęciu 4P i 5P. Efektem treningu będzie przekonanie, że kreatywna osoba funkcjonująca w twórczym środowisku doświadcza twórczego procesu wynikiem którego jest oryginalne rozwiązanie.

MODUŁ 3: Gry planszowe (wg konceptu największego autorytetu w dziedzinie rozwijania kreatywności i twórczego myślenia Edwarda de Bono)

 • Wyjaśnienie zasad, jak korzystać z plansz, jak korzystać z instrukcji, jak używać kostki, jak pracować w zespołach
 • Prezentacje kreatywnych rozwiązań na forum

W trakcie modułu każdy zespół przejdzie cykl gier kreatywnych ułożonych od najprostszych do najtrudniejszych. Każda gra nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Każde rozwiązanie zgodne z określonymi wymogami i kryteriami zadania jest dobre. Jednocześnie podczas prezentacji wyników na forum niektórzy mogą twierdzić, że niektóre odpowiedzi i rozwiązania są istotnie lepsze od innych ponieważ są praktyczniejsze, bardziej niespotykane lub wartościowe.

Podstawą tego treningu jest kształcenie myślenia lateralnego i przekładanie go na codzienny biznes. Uczestnicy uczą się procesu umysłowego, który pociąga za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji, lub nowych skojarzeń, powiązań z istniejącymi już ideami i koncepcjami.

MODUŁ 4: Twórcze podejście do sprzedaży

 • Praca w zespołach według twardych kryteriów i instrukcji
 • Prezentacja wyników na forum

W zależności od branży i rynku właściwego na którym prosperują Uczestnicy szkolenia proponowany jest otwarty, praktyczny warsztat w wyniku którego powstają koncepty sprzedażowe i/lub odsprzedażowe. Uczestnicy otrzymują gotowe instrukcje, których nie wolno „kreatywnie” przekształcać . Mimo tego pozornego ograniczenia Uczestnicy podchodzą do tego zadania w bardzo otwarty, kreatywny sposób w czym zdecydowanie pomaga im bagaż praktycznej wiedzy przekazanej w trakcie całego szkolenia. Wyniki podlegają ocenie wg zasady: „każdy zespół ocenia każdy zespół”.

Metody szkoleniowe

Szkolenie prowadzone w formie warsztatowej: 10% czasu – teoria, 90% czasu – gry planszowe, ćwiczenia i zadania kreatywne, prezentacje na forum grupy.

Prowadzący
Ekspert Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji PRESTIGE EUROPEJSKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA.

Wysoki poziom zajęć jest standardem obowiązującym w certyfikowanej firmie szkoleniowej PRESTIGE Europejskie Centrum Kształcenia.


Gwarantujemy, że nasi trenerzy i wykładowcy, to osoby z wysokimi kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem praktycznym, bo właśnie na praktyczne zastosowanie kładziemy szczególny nacisk.


Zapewniamy skuteczne szkolenia prowadzone przez wybitnych specjalistów, cenionych za ogromną wiedzę i rewelacyjne kwalifikacje dydaktyczne. Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na naszych szkoleniach. Szczegółowe opisy prowadzącego lub prowadzących szkolenie znajdują się w ofercie, którą przesyłamy drogą mailową lub faksową.
  Jesteśmy certyfikowaną firmą szkoleniową w ISO 9001:2015 w obszarze:

  • planowania i realizacji szkoleń oraz

  • usług doradczych w zakresie rozwoju i doskonalenia przedsiębiorstw.


Zapewniamy profesjonalizm prowadzących specjalistów, miłą i fachową obsługę, ciekawe materiały szkoleniowe, praktyczny wymiar szkolenia, certyfikaty ukończenia szkolenia.


Możliwości uzyskania dofinansowania do 80% z BUR na swój udział w szkoleniu, zobacz więcej:
BAZA USŁUG ROZWOJOWYCH Z PRESTIGE ECK

Miejsce

Hotel Stok Wisła **** SKI&SPA
ul. Jawornik 52A, 43-460 Wisła
tel. 33 856 41 00
www.hotelstok.pl


Serdecznie zapraszamy do Hotelu STOK **** SKI&SPA położonego w malowniczej dolinie Jawornika w Wiśle.

Do dyspozycji Gości jest basen rekreacyjny, jacuzzi oraz Centrum Wellness (łaźnie parowe, wanna spa, caldarium, sauna infrared-promienie podczerwone, biosauna, sauna sucha, strefa wypoczynkowa z brodzikiem Kneippa). Hotel dysponuje łącznie 205 komfortowo wyposażonymi pokojami z możliwością korzystania z bezprzewodowego Internetu.

W hotelu znajduje się również 4 torowa kręgielnia, świetne miejsce do spędzenia czasu po szkoleniu.

Hotel STOK jako jedyny obiekt w Beskidach posiada 2 własne wyciągi narciarskie zlokalizowane bezpośrednio przy hotelu. Trasy sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany miejsca szkolenia

Serdecznie zapraszamy:)

Cena i zapisy

1590,00 zł brutto, CENA PROMOCYJNA: 1490,00 zł brutto przysługuje każdej kolejnej osobie zgłoszonej przez tę samą firmę/instytucję.

Podana wyżej cena zawiera:

 • udział w szkoleniu
 • materiały szkoleniowe i pomocnicze
 • przeprowadzenie szkolenia przez cenionego eksperta
 • konsultacje indywidualne z uczestnikami szkolenia
 • certyfikat o podwyższeniu kwalifikacji zawodowych
 • zakwaterowanie  w komfortowych pokojach 2-osobowych, z pełnym węzłem sanitarnym, TVSAT, telefon, Internet)
 • pełne wyżywienie
 • zorganizowanie czasu wolnego
 • i …. sympatyczną  niespodziankę

Wybierz termin szkolenia

Formularz kontaktowy

  Napisz wiadomość

  Imię i nazwisko (dobrowolne)

  Adres email (dobrowolne)

  Numer telefonu (dobrowolne)

  Treść wiadomości

  TAK, Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez PRESTIGE ECK z siedzibą w Mikołowie 43-190, ul. Wyzwolenia 27 w celu kontaktu; RODO

  Dodatkowe informacje
  Szkolenie dostępne na zamówienie

  Organizujemy również szkolenia in company, czyli szkolenia i kursy na zamówienie.

  Przy realizacji szkoleń na zamówienie terminy i lokalizacje uzgadniamy bezpośrednio z klientem.

  Nasz doradca bada potrzeby szkoleniowe firmy, a następnie przedstawia odpowiadającą na nie ofertę. Dzięki temu zakres tematyczny, forma zajęć, termin i lokalizacja takich szkoleń są dopasowane do tego, czego wymaga klient. Program jest zmodyfikowany do realiów biznesowych ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej, oczekiwania i potrzeby.

  Pobierz Formularz Identyfikacji Potrzeb Szkoleniowychalbo skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
  FIPS (DOC) – pobierz
  FIPS (PDF) – pobierz
  Narzędzie do przygotowania profesjonalnego szkolenia.
  Można formularz wypełnić i odesłać do nas lub przekazać informację telefonicznie.

  Niniejsza oferta, a w szczególności program szkolenia podlegają ochronie na mocy prawa autorskiego. Właścicielem praw autorskich jest PRESTIGE Europejskie Centrum Kształcenia. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora jest zabronione. Na mocy ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie osoby reprodukujące zawarte w ofercie i programie szkolenia informacje we fragmentach, jak i w całości bez wiedzy i zgody właściciela praw autorskich podlegały będą odpowiedzialności karnej.

  Unikalne cechy i korzyści ze spotkania
  Unikalne cechy i korzyści ze spotkania