Przejdź do treści
Home
 • Oferta
 • Rozwój menedżerski

NEGOCJACJE W BIZNESIE Z KRAJAMI NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO (Niemcy, Szwajcaria, Lichtenstein, Austria)

Frau czy Fräulein? W przeciwieństwie do Polski w krajach niemieckojęzycznych podkreślenie różnicy między panią („Frau”- mężatka, rozwódka, wdowa), a panną („Fräulein”) jest nie tylko dopuszczalne, ale wręcz konieczne, nawet jeżeli „Fräulein” ma 70 lat. Praktyczne warsztaty prowadzi wykładowca akademicki, wybitny znawca współczesnych krajów niemieckiego obszaru językowego, stypendysta i wykładowca uniwersytecki w Austrii, Niemczech i Szwajcarii.

Szkolenie na zlecenie

Cele i korzyści

Po zakończeniu szkolenia Uczestnik uniknie pułapek w kontaktach biznesowych. Będzie umiał posługiwać się podstawowymi zwrotami w konwersacji biznesowej i grzecznościowej. Uniknie językowych i obyczajowych nieporozumień w kontaktach z austriackim, niemieckim i szwajcarskim biznesem.

Program szkolenia

Rosnąca współpraca z krajami obszaru języka niemieckiego stawia przed ludźmi biznesu wyzwania nie tylko językowej natury. Choć i tu występują specyfika charakterystyczne dla poszczególnych krajów, a nawet niektórych regionów. Świadomość różnorodności językowych, kulturowych oraz społecznych ułatwi kontakty w biznesie z tym regionem Europy.

I. Zwięzłe informacje o krajach niemieckiego obszaru językowego w kontekście działalności gospodarczej.

Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi problemami gospodarczo – społecznymi krajów niemieckiego obszaru językowego. Poznają możliwości i zagrożenia w prowadzeniu współpracy ekonomicznej z tymi państwami.

II. Austriacki, szwajcarski i niemiecki, paradoksy języka także w biznesie. Pułapki językowe i jak ich unikać. Podstawowe zwroty w konwersacji, korespondencji etyce biznesowej.

III. ”Pani Schmidt obchodzi co roku 25 urodziny”, czyli jak unikać wpadek nie tylko w biznesie oraz kontaktach towarzyskich.

IV. Przełamywanie stereotypów – czyli nie każdy Polak uprowadza samochody, nie każdy Niemiec naciąga towarzystwo ubezpieczeniowe.

V. Konsultacje. Rozdanie certyfikatów.

Cena i zapisy

Szkolenie na zamówienie

;

Sprawdź, co zyskujesz

Mnóstwo korzyści
First Minute
30 dni wcześniej zarezerwuj miejsce na szkolenie otwarte na prestige-eck.pl, dzięki temu automatycznie otrzymasz rabat: 50zł
Im więcej, tym taniej
Firmy i instytucje wysyłające więcej niż jedną osobę na szkolenie otwarte, mogą liczyć na niższe ceny. Sprawdź promocyjne ceny na naszej stronie.
Voucher
Nasze szkolenia to informacje z pierwszej ręki, Podane w rzetelny i praktyczny sposób, gotowa do wdrożenia w pracy.

Certyfikat ukończenia
szkolenia.

Po zakończeniu szkolenia każdy z Uczestników otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności zgodnie z wdrożoną procedurą: PN-EN ISO 9001:2015 DEKRA

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Podnieś kwalifikacje!

Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu oraz emaila, a skontaktujemy się niezwłocznie.

  Jeśli wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, oznacza to, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nami. Zanim przekażesz nam swoje dane osobowe, zapoznaj się z informacjami na temat sposobu ich przetwarzania. Chcielibyśmy przetwarzać Twoje dane, aby móc przekazywać Ci informacje na temat naszych usług.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące szkolenia

  W PRESTIGE Europejskim Centrum Kształcenia znajdziesz praktyczną i specjalistyczną wiedzę!
  Czy jest możliwe uzyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej?
  Dofinansowanie