Przejdź do treści
Home
 • Oferta
 • Rozwój menedżerski

MIĘDZYNARODOWE NEGOCJACJE Z DOSTAWCAMI,ODBIORCAMI I KOOPERANTAMI

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat czynników kulturowych, mających wpływ na: sposób budowania relacji między partnerami, reprezentującymi różne kody i zwyczaje kulturowe; zasady samego prowadzenia biznesu i wymiary kulturowe, wpływające na strukturę, dynamikę       i sposób prowadzenia samych negocjacji. Szkolenie jest skoncentrowane na 2 istotnych aspektach negocjacji międzynarodowych: czynnikach kulturowych (wg różnych klasyfikacji), które w istotny sposób wpływają, tak na zasady prowadzenia biznesu, jak i zasady prowadzenia negocjacji, których brak znajomości może uniemożliwić efektywne ich prowadzenie i osiągnięcie oczekiwanego rezultatu strategiach i technikach negocjacyjnych, preferowanych przez przedstawicieli określonych kręgów kulturowych, narzędziach ich rozpoznawania i przeciwdziałania technikom nacisku lub manipulacji Najistotniejszą korzyścią dla uczestników szkolenie będzie możliwość zastosowania zdobytej wiedzy podczas ćwiczeń warsztatowych i wspólne przeanalizowanie ich przebiegu.

Szkolenie na zlecenie

Cele i korzyści

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat czynników kulturowych, mających wpływ na: sposób budowania relacji między partnerami, reprezentującymi różne kody i zwyczaje kulturowe; zasady samego prowadzenia biznesu i wymiary kulturowe, wpływające na strukturę, dynamikę       i sposób prowadzenia samych negocjacji.

Szkolenie jest skoncentrowane na 2 istotnych aspektach negocjacji międzynarodowych:

 • czynnikach kulturowych (wg różnych klasyfikacji), które w istotny sposób wpływają, tak na zasady prowadzenia biznesu, jak i zasady prowadzenia negocjacji, których brak znajomości może uniemożliwić efektywne ich prowadzenie i osiągnięcie oczekiwanego rezultatu
 • strategiach i technikach negocjacyjnych, preferowanych przez przedstawicieli określonych kręgów kulturowych, narzędziach ich rozpoznawania i przeciwdziałania technikom nacisku lub manipulacji

Najistotniejszą korzyścią dla uczestników szkolenie będzie możliwość zastosowania zdobytej wiedzy podczas ćwiczeń warsztatowych i wspólne przeanalizowanie ich przebiegu.

Program szkolenia

1. Kultura – definicja, wymiary, podobieństwa i różnice między Polską a innymi krajami.

2. Główne różnice kulturowe między ludźmi Zachodu a innych krajów, wpływające na prowadzenie biznesu zwyczaje i etykieta biznesowa; znaczenie: zachowania twarzy, godności, honoru; społeczne interakcje, przestrzeń interpersonalna; mowa ciała i gesty.

3. Stereotypy i bariery międzykulturowe.

4. Czynniki kulturowe wpływające na przebieg negocjacji:

 • podział wg Geestelanda,
 • podział wg Trompenaarsa & Hampden-Turnera,
 • podział wg Hofstaede
5. Istota i typy negocjacji biznesowych:
 • obszarów kulturowych świata: Europa Północno-Zachodnia, USA i kraje anglojęzyczne, kraje śródziemnomorskich i łacińskie, kraje arabskie, Azja Środkowa, Daleki Wschód
 • krajów – najważniejszych partnerach biznesowych Polski: Niemcy, Francji, Wielka Brytania, Włochy, USA, Rosja, Egipt, Indie, Chiny, Japonia.
6. Strategie i techniki negocjacyjne, stosowane najczęściej przez negocjatorów reprezentujących określone kręgi kulturowestruktura i reguły rządzące przebiegiem negocjacji, style argumentacji, taktyki negocjacyjne, taktyki wywierania presji.
7. Przygotowanie negocjacji międzynarodowych – struktura kolejnych kroków przygotowania do rozmów zorientowanych na osiągniecie określonych celów negocjacyjnych.
8. Praktyczny warsztat z negocjacji międzynarodowych nagrywany i analizowany pod kątem: przygotowania, przebiegu, zastosowanych technik komunikacji  i strategii negocjacji, rezultatu osiągniętego w stosunku do przyjętych założeń.

Metody szkoleniowe

 • Mini wykłady i prezentacje wybranych zagadnień, omawiane przez trenera
 • Pytania uczestników do trenera odnośnie omawianych zagadnień
 • Dyskusje grupowe moderowane przez trenera
 • Testy
 • Wymiana doświadczeń i przykładów „dobrych praktyk” między uczestnikami szkolenia
 • Ćwiczenia przedstawionej przez trenera metodologii profesjonalnego przygotowania się    do negocjacji

Praktyczne ćwiczenia warsztatowe, w których biorą udział wszyscy uczestnicy szkolenia, oparte o scenariusze, specjalnie przygotowane na szkolenie. Poprzez kontakt online między poszczególnymi zespołami uczestnicy (oddzielnie dla każdej grupy i zespołów negocjacyjnych) mają czas na zapoznanie się ze scenariuszem i wspólne opracowanie strategii negocjacji.

Przebieg negocjacji online grup jest rejestrowany w postaci nagrania.
Nagrania każdej grupy są analizowane przez jej uczestników i trenera  z punktu widzenia uzgodnionych wspólnie kryteriów.
Warunek:Do udziału w szkoleniu potrzebny jest komputer/laptop z wbudowaną kamerą i mikrofonem oraz dostępem do Internetu.
Po opłaceniu faktury proforma przesyłamy link z niezbędnym informacjami do zalogowania się na platformę szkoleniową.
JAK WYGLĄDA UDZIAŁ W SZKOLENIU WEBINAROWYM?
Krok I
Rejestrujesz się na platformie webinarowej.
Link otrzymasz wcześniej, wraz z emailowym potwierdzeniem realizacji szkolenia.
Krok II
W dniu szkolenia logujesz się do platformy webinarowej i przechodzisz do „poczekalni”. Link do wirtualnego pokoju otrzymasz na podanego emaila po akcpetacji rejestracji.
Krok III
Uczestniczysz w szkoleniu.
Krok IV
Możesz zadawać pytania na czacie w trakcie szkolenia.

Adresaci

 • Kadra kierownicza i managerowie firm działających lub planujących działania biznesowe
 • Specjaliści ds. handlu zagranicznego, tak po stronie importowej, jak i eksportowej
 • Przedstawiciele sektora samorządowego i administracji publicznej
 • Działacze izb gospodarczych i pracownicy specjalnych stref ekonomicznych
 • Przedstawiciele wyższych uczelni, instytutów naukowych i wszyscy zainteresowani poszerzeniem własnych umiejętności interpersonalnych  w kontaktach  biznesowych
Szkolenie dedykowane jest osobom, które na co dzień prowadzą negocjacje handlowe lub zakupowe oraz uczestniczą w negocjacjach umów, warunków współpracy, dla kupców oraz innych osób wspierających proces zakupów, negocjujących strategiczne porozumienia z określeniem warunków bieżącej lub przyszłej współpracy z dostawcami, w sytuacjach budujących napięcie i konflikty.

Cena i zapisy

Szkolenie na zamówienie

;

Sprawdź, co zyskujesz

Mnóstwo korzyści
First Minute
30 dni wcześniej zarezerwuj miejsce na szkolenie otwarte na prestige-eck.pl, dzięki temu automatycznie otrzymasz rabat: 50zł
Im więcej, tym taniej
Firmy i instytucje wysyłające więcej niż jedną osobę na szkolenie otwarte, mogą liczyć na niższe ceny. Sprawdź promocyjne ceny na naszej stronie.
Voucher
Nasze szkolenia to informacje z pierwszej ręki, Podane w rzetelny i praktyczny sposób, gotowa do wdrożenia w pracy.

Certyfikat ukończenia
szkolenia.

Po zakończeniu szkolenia każdy z Uczestników otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności zgodnie z wdrożoną procedurą: PN-EN ISO 9001:2015 DEKRA

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Podnieś kwalifikacje!

Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu oraz emaila, a skontaktujemy się niezwłocznie.

  Jeśli wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, oznacza to, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nami. Zanim przekażesz nam swoje dane osobowe, zapoznaj się z informacjami na temat sposobu ich przetwarzania. Chcielibyśmy przetwarzać Twoje dane, aby móc przekazywać Ci informacje na temat naszych usług.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące szkolenia

  W PRESTIGE Europejskim Centrum Kształcenia znajdziesz praktyczną i specjalistyczną wiedzę!
  Czy jest możliwe uzyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej?
  Dofinansowanie