PLANER
logotyp-prestige-eck

Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, daj mi zrobić, a zrozumiemKonfucjusz

Menu

Operacje dokumentowe w teorii i praktyce: INKASO I AKREDYTYWA. Jak zabezpieczyć ryzyko w transakcji, przy zastosowaniu tych form rozliczeń.

Termin: Do ustalenia

Kategoria: Prawo, Ekonomia, finanse

Liczba godzin: 2 dni

Miasto: Do ustalenia

Cena: Do ustalenia

Operacje dokumentowe: inkaso i akredytywa; w teorii i praktyce

Przybliżenie uczestnikom szkolenia przebiegu rozliczenia transakcji, w międzynarodowym obrocie towarowo – usługowym, w formie inkasa dokumentowego i akredytywy dokumentowej.

Zapoznanie z zagadnieniami związanymi z tymi operacjami, takimi jak: dokumenty towarowe, formy przenoszenia praw z konosamentu, rola weksla w inkasie dokumentowym, bazy dostawy Incoterms, międzynarodowe procedury Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu.

Omówienie ryzyka po stronie importera i exportera, w przypadku realizacji transakcji w formie inkasa lub akredytywy, oraz sposobów jego zabezpieczenia; różnice ryzyk i zabezpieczeń, w zależności od operacji.

Szkolenie prowadzone w formie wykładu uzupełnionego schematami przebiegu operacji, autentycznymi przykładami, ćwiczeniami sprawdzającymi oraz utrwalającymi wiadomości.

Szkolenie Akredytywa dokumentowa; w teorii i praktyce

Serdecznie zapraszamy również przedsiębiorców, działy finansowe i handlowe, wszystkich pracowników stosujących akredytywę jako formę rozliczenia transakcji oraz pracowników banków – pionów operacyjnych, kredytowych a także doradców klienta na szkolenie:

Akredytywa dokumentowa; w teorii i praktyce

Podczas szkolenia będziemy wykorzystywać gotowe schematy, autentyczne przykłady i wzory.

Szczegółowe omówienie zastosowania takiej formy rozliczeń międzynarodowego obrotu towarowo – usługowego.

Zapoznanie uczestników:

– z zagadnieniami związanymi z tą operacją, takimi jak: dokumenty towarowe,  formy przenoszenia praw z konosamentu, bazy dostawy Incoterms, międzynarodowe  procedury  Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu:

– z ryzykiem importera i eksportera, na każdym etapie realizacji transakcji, oraz ze sposobami zabezpieczenia, przy zastosowaniu takiej formy rozliczeń.

Szkolenie prowadzone w formie wykładu uzupełnionego schematami przebiegu operacji, autentycznymi przykładami, ćwiczeniami sprawdzającymi oraz utrwalającymi wiadomości.

Cele i korzyści szkolenia

Celem szkolenia jest przedstawienie rozliczenia transakcji w międzynarodowym obrocie towarowo-usługowym w formie akredytywy dokumentowej i Inkasa dokumentowego w formie wykładu uzupełnionego praktycznymi ćwiczeniami utrwalającymi wiadomości.

Zapoznanie uczestników z takimi formami rozliczeń międzynarodowego obrotu towarowo-usługowego oraz z zagadnieniami związanymi z tymi operacjami takimi jak:

 • dokumenty towarowe
 • formy przenoszenia praw z konosamentów
 • bazy dostawy INCOTERMS 2020
 • procedury ICC Paryż

Korzyści dla uczestników:

Podniesienie jakości obsługi (bardziej kompetentna i szybsza), ocena ryzyka stron kontraktu przy realizacji transakcji w takiej formie rozliczenia i zminimalizowanie tego ryzyka.

Adresaci szkolenia
 • przedsiębiorcy, importerzy, eksporterzy towarów i usług
 • pracownicy banków pionów operacyjnych, kredytowych
 • doradcy finansowi klienta

 

 

Program szczegółowy szkolenia

1. Nieuwarunkowane i uwarunkowane formy rozliczeń w międzynarodowym obrocie towarowo-usługowym; operacje dokumentowe na tle innych form rozliczeń

2. Rola dokumentów towarowych w inkasie i akredytywie

 • Faktura handlowa
 • Dokumenty przewozowe
 • Dokumenty ubezpieczeniowe
 • Inne dokumenty

3. Regulacje Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu dotyczące obsługi akredytywy dokumentowej: UCP 600,  oraz inkasa publikacja nr 522.

4. Inkaso dokumentowe:

 • Pojęcie inkasa
 • Uczestnicy transakcji realizowanej w formie inkasa dokumentowego
  oraz zastosowanie tej formy w handlu międzynarodowym,
 • Przebieg operacji i rola banków uczestniczących,
 • Rodzaje i typy inkasa
 • Rola weksli: własnego i trasowanego przy obsłudze

5. Akredytywa dokumentowa:

 • Pojęcie akredytywy
 • Uczestnicy transakcji realizowanej w formie akredytywy dokumentowej oraz zastosowanie akredytywy w handlu międzynarodowym
 • Stosunki prawne wiążącą się z akredytywy
 • Rodzaje akredytyw
 • Wykonanie transakcji
 • Warunki akredytywy (omówienie zlecenie otwarcia akredytywy)
 • Otwarcie
 • Awizacja
 • Rola banku pośredniczącego
 • Analiza dokumentów a dokumenty z zastrzeżeniami
 • Zamknięcie akredytywy dokumentowej

6. Reguły handlowe INCOTERMS 2020 i ich rola przy obsłudze operacji dokumentowych.

7. Ryzyka stron transakcji i banków obsługujących omawiane operacje.

Metody szkoleniowe

Wykład i ćwiczenia, zastosowanie gotowych schematów, autentycznych przykładów i wzorów.

Prowadzący
Ekspert Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji PRESTIGE EUROPEJSKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA.

Barbara Andrzejuk

WYBITNY PRAKTYK Z AKREDYTYWY I OPERACJI DOKUMENTOWYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ. Najwyższej klasy specjalista w dziedzinie operacji dokumentowych, autorka licznych publikacji i tłumaczeń z tej dziedziny.

Od 20 lat prowadzi szkolenia w zakresie form rozliczeń międzynarodowego obrotu towarowo-usługowego. Wykorzystuje przy tym zarówno wiedzę praktyczną zdobytą w pracy bankowej jak i stale pogłębianą wiedzę teoretyczną.

Prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte; dla pracowników banków (dysponentów, doradców klienta, kredytowców) oraz przedsiębiorców (handlowców i pracowników pionu finansowego) m.in. na Uniwersytecie Warszawskim [Podyplomowe Studium Pieniądz i Bankowość przy Wydziale Nauk Ekonomicznych], w Międzynarodowej Szkole Bankowości i Finansów, Polskim Komitecie Narodowym Międzynarodowej Izby Handlowej ICC Polska, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Stosując wypracowane praktyczne metody dydaktyczne swoją wiedzą podzieliła się już z kilkoma tysiącami osób.

Posiada staż pracy w bankowości ponad 30 lat, w jednostkach banku zajmujących się obsługą przekazów, inkasa, akredytyw dokumentowych oraz tworzących procedury dla tych operacji.

Odbyła praktyki w bankach zagranicznych: Berliner Bank w Berlinie, Banku Handlowym w Warszawie Oddział w Londynie, Banco Espaniol de Credito w Madrycie, Oddziale Banku Pekao S.A. w Paryżu, Pekao Trading Company w Toronto oraz uczestniczyła w seminarium organizowanym przez Austrian Banker’s College z Wiednia.

Jedna z założycielek Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Izby Handlowej i członkini  ICC Poland od ponad 20 lat.

Formularz kontaktowy

  Napisz wiadomość

  Imię i nazwisko (dobrowolne)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (dobrowolne)

  Treść wiadomości

  TAK, Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez PRESTIGE ECK z siedzibą w Mikołowie 43-190, ul. Wyzwolenia 27 w celu kontaktu; RODO

  Dodatkowe informacje
  Szkolenie dostępne na zamówienie

  Organizujemy również szkolenia in company, czyli szkolenia i kursy na zamówienie.

  Przy realizacji szkoleń na zamówienie terminy i lokalizacje uzgadniamy bezpośrednio z klientem.

  Nasz doradca bada potrzeby szkoleniowe firmy, a następnie przedstawia odpowiadającą na nie ofertę. Dzięki temu zakres tematyczny, forma zajęć, termin i lokalizacja takich szkoleń są dopasowane do tego, czego wymaga klient. Program jest zmodyfikowany do realiów biznesowych ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej, oczekiwania i potrzeby.

  Pobierz Formularz Identyfikacji Potrzeb Szkoleniowychalbo skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
  FIPS (DOC) – pobierz
  FIPS (PDF) – pobierz
  Narzędzie do przygotowania profesjonalnego szkolenia.
  Można formularz wypełnić i odesłać do nas lub przekazać informację telefonicznie.

  Niniejsza oferta, a w szczególności program szkolenia podlegają ochronie na mocy prawa autorskiego. Właścicielem praw autorskich jest PRESTIGE Europejskie Centrum Kształcenia. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora jest zabronione. Na mocy ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie osoby reprodukujące zawarte w ofercie i programie szkolenia informacje we fragmentach, jak i w całości bez wiedzy i zgody właściciela praw autorskich podlegały będą odpowiedzialności karnej.

  Unikalne cechy i korzyści ze spotkania
  Unikalne cechy i korzyści ze spotkania

  Na podstawie 62 opinii.
  Sebastian Szaforz
  Sebastian Szaforz
  2022-10-29
  Polecam z całego serca ...
  Marcin J
  Marcin J
  2022-10-26
  Rzetelnie przeprowadzony kurs na wózki jezdniowe podnośników od samego początku do końca, serdecznie polecam, zdane za pierwszym razem,
  Vitalii Bilenkyi
  Vitalii Bilenkyi
  2022-10-26
  Jestem szczęśliwy, zdałem )
  Paweł Sokół
  Paweł Sokół
  2022-10-26
  Super merytoryczny kurs Polecam
  Paul Socha
  Paul Socha
  2022-10-26
  Profesjonalna firma i szkolenie z zapewnionym egzaminem ... Polecam każdemu kursy u nich
  Juliusz Więckowski
  Juliusz Więckowski
  2022-09-09
  Pełen profesjonalizm Firma dba by kursant był przygotowany do zdania egzaminu Firma dostarcza materiały szkoleniowe, testy oraz fachowego i wymagającego instruktora Dzięki temu wystarczy się przyłożyć i zdobywa się upragnione lub potrzebne uprawnienia Ja osobiście dzięki ECK Prestige zdobyłem uprawnienia do obsługi wózków specjalistycznych Polecam !!!

  Zobacz więcej opinii