- Oferta
- Ekonomia, finanse
Operacje dokumentowe w teorii i praktyce: INKASO I AKREDYTYWA. Jak zabezpieczyć ryzyko w transakcji, przy zastosowaniu tych form rozliczeń.
Przybliżenie uczestnikom szkolenia przebiegu rozliczenia transakcji, w międzynarodowym obrocie towarowo – usługowym, w formie inkasa dokumentowego i akredytywy dokumentowej. Zapoznanie z zagadnieniami związanymi z tymi operacjami, takimi jak: dokumenty towarowe, formy przenoszenia praw z konosamentu, rola weksla w inkasie dokumentowym, bazy dostawy Incoterms, międzynarodowe procedury Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu. Omówienie ryzyka po stronie importera i exportera, w przypadku realizacji transakcji w formie inkasa lub akredytywy, oraz sposobów jego zabezpieczenia; różnice ryzyk i zabezpieczeń, w zależności od operacji. Szkolenie prowadzone w formie wykładu uzupełnionego schematami przebiegu operacji, autentycznymi przykładami, ćwiczeniami sprawdzającymi oraz utrwalającymi wiadomości.
Cele i korzyści
Celem szkolenia jest przedstawienie rozliczenia transakcji w międzynarodowym obrocie towarowo-usługowym w formie akredytywy dokumentowej i Inkasa dokumentowego w formie wykładu uzupełnionego praktycznymi ćwiczeniami utrwalającymi wiadomości.
Zapoznanie uczestników z takimi formami rozliczeń międzynarodowego obrotu towarowo-usługowego oraz z zagadnieniami związanymi z tymi operacjami takimi jak:
- dokumenty towarowe
- formy przenoszenia praw z konosamentów
- bazy dostawy INCOTERMS 2020
- procedury ICC Paryż
Korzyści dla uczestników:
Podniesienie jakości obsługi (bardziej kompetentna i szybsza), ocena ryzyka stron kontraktu przy realizacji transakcji w takiej formie rozliczenia i zminimalizowanie tego ryzyka.
Operacje dokumentowe: inkaso i akredytywa; w teorii i praktyce
Przybliżenie uczestnikom szkolenia przebiegu rozliczenia transakcji, w międzynarodowym obrocie towarowo – usługowym, w formie inkasa dokumentowego i akredytywy dokumentowej.
Zapoznanie z zagadnieniami związanymi z tymi operacjami, takimi jak: dokumenty towarowe, formy przenoszenia praw z konosamentu, rola weksla w inkasie dokumentowym, bazy dostawy Incoterms, międzynarodowe procedury Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu.
Omówienie ryzyka po stronie importera i exportera, w przypadku realizacji transakcji w formie inkasa lub akredytywy, oraz sposobów jego zabezpieczenia; różnice ryzyk i zabezpieczeń, w zależności od operacji.
Szkolenie prowadzone w formie wykładu uzupełnionego schematami przebiegu operacji, autentycznymi przykładami, ćwiczeniami sprawdzającymi oraz utrwalającymi wiadomości.
Szkolenie Akredytywa dokumentowa; w teorii i praktyce
Serdecznie zapraszamy również przedsiębiorców, działy finansowe i handlowe, wszystkich pracowników stosujących akredytywę jako formę rozliczenia transakcji oraz pracowników banków – pionów operacyjnych, kredytowych a także doradców klienta na szkolenie:
Akredytywa dokumentowa; w teorii i praktyce
Podczas szkolenia będziemy wykorzystywać gotowe schematy, autentyczne przykłady i wzory.
Szczegółowe omówienie zastosowania takiej formy rozliczeń międzynarodowego obrotu towarowo – usługowego.
Zapoznanie uczestników:
– z zagadnieniami związanymi z tą operacją, takimi jak: dokumenty towarowe, formy przenoszenia praw z konosamentu, bazy dostawy Incoterms, międzynarodowe procedury Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu:
– z ryzykiem importera i eksportera, na każdym etapie realizacji transakcji, oraz ze sposobami zabezpieczenia, przy zastosowaniu takiej formy rozliczeń.
Szkolenie prowadzone w formie wykładu uzupełnionego schematami przebiegu operacji, autentycznymi przykładami, ćwiczeniami sprawdzającymi oraz utrwalającymi wiadomości.
Program szkolenia
1. Nieuwarunkowane i uwarunkowane formy rozliczeń w międzynarodowym obrocie towarowo-usługowym; operacje dokumentowe na tle innych form rozliczeń
2. Rola dokumentów towarowych w inkasie i akredytywie
- Faktura handlowa
- Dokumenty przewozowe
- Dokumenty ubezpieczeniowe
- Inne dokumenty
3. Regulacje Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu dotyczące obsługi akredytywy dokumentowej: UCP 600, oraz inkasa publikacja nr 522.
4. Inkaso dokumentowe:
- Pojęcie inkasa
- Uczestnicy transakcji realizowanej w formie inkasa dokumentowego
oraz zastosowanie tej formy w handlu międzynarodowym, - Przebieg operacji i rola banków uczestniczących,
- Rodzaje i typy inkasa
- Rola weksli: własnego i trasowanego przy obsłudze
5. Akredytywa dokumentowa:
- Pojęcie akredytywy
- Uczestnicy transakcji realizowanej w formie akredytywy dokumentowej oraz zastosowanie akredytywy w handlu międzynarodowym
- Stosunki prawne wiążącą się z akredytywy
- Rodzaje akredytyw
- Wykonanie transakcji
- Warunki akredytywy (omówienie zlecenie otwarcia akredytywy)
- Otwarcie
- Awizacja
- Rola banku pośredniczącego
- Analiza dokumentów a dokumenty z zastrzeżeniami
- Zamknięcie akredytywy dokumentowej
6. Reguły handlowe INCOTERMS 2020 i ich rola przy obsłudze operacji dokumentowych.
7. Ryzyka stron transakcji i banków obsługujących omawiane operacje.
Metody szkoleniowe
Wykład i ćwiczenia, zastosowanie gotowych schematów, autentycznych przykładów i wzorów.
Adresaci
- przedsiębiorcy, importerzy, eksporterzy towarów i usług
- pracownicy banków pionów operacyjnych, kredytowych
- doradcy finansowi klienta
Prowadzący
Barbara Andrzejuk WYBITNY PRAKTYK Z AKREDYTYWY I OPERACJI DOKUMENTOWYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ. Najwyższej klasy specjalista w dziedzinie operacji dokumentowych, autorka licznych publikacji i tłumaczeń z tej dziedziny. Od 20 lat prowadzi szkolenia w zakresie form rozliczeń międzynarodowego obrotu towarowo-usługowego. Wykorzystuje przy tym zarówno wiedzę praktyczną zdobytą w pracy bankowej jak i stale pogłębianą wiedzę teoretyczną. Prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte; dla pracowników banków (dysponentów, doradców klienta, kredytowców) oraz przedsiębiorców (handlowców i pracowników pionu finansowego) m.in. na Uniwersytecie Warszawskim [Podyplomowe Studium Pieniądz i Bankowość przy Wydziale Nauk Ekonomicznych], w Międzynarodowej Szkole Bankowości i Finansów, Polskim Komitecie Narodowym Międzynarodowej Izby Handlowej ICC Polska, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Stosując wypracowane praktyczne metody dydaktyczne swoją wiedzą podzieliła się już z kilkoma tysiącami osób. Posiada staż pracy w bankowości ponad 30 lat, w jednostkach banku zajmujących się obsługą przekazów, inkasa, akredytyw dokumentowych oraz tworzących procedury dla tych operacji. Odbyła praktyki w bankach zagranicznych: Berliner Bank w Berlinie, Banku Handlowym w Warszawie Oddział w Londynie, Banco Espaniol de Credito w Madrycie, Oddziale Banku Pekao S.A. w Paryżu, Pekao Trading Company w Toronto oraz uczestniczyła w seminarium organizowanym przez Austrian Banker’s College z Wiednia. Jedna z założycielek Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Izby Handlowej i członkini ICC Poland od ponad 20 lat.Cena i zapisy
Szkolenie na zamówienie