Kategoria:
Ekonomia, finanse, Logistyka, transport, spedycja, Prawo celne
Liczba godzin dydaktycznych: 7 (1 dzień)
Miasto: SZKOLENIE ONLINE
Cena: 550,00 zł brutto od osoby
Hotel: WIRTUALNA SALA SZKOLENIOWA
Jeśli zawierasz umowy sprzedaży i zakupu z podmiotami zagranicznymi, to szkolenie jest dla Ciebie!
Bądź przygotowany a unikniesz ryzyka w kontraktach międzynarodowych!
Nasz Ekspert, jedyny w Polsce trener Incoterms akredytowany przez Międzynarodową Izbę Handlową w Paryżu, autor oficjalnego tłumaczenia reguł Incoterms 2020 przekaże Państwu informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2020, ich nowej strukturze wewnętrznej, zmianie kolejności i nazwy reguł, różnicach w stosunku do Incoterms® 2010 oraz o zasadach prawidłowego i bezpiecznego stosowania reguł w kontraktach handlowych.
Dzięki szkoleniu poznasz i dobrze zastosujesz INCOTERMS 2020.
Dlaczego to takie ważne?
INCOTERMS 2020 reguluje podział obowiązków pomiędzy sprzedającym i kupującym.
INCOTERMS 2020 określa podział kosztów.
INCOTERMS 2020 porządkuje warunki dostawy i odpowiedzialność za dostawę towarów.
INCOTERMS 2020 określa ryzyko na wypadek utraty, zniszczenia, uszkodzenia towaru lub opóźnienia w dostawie.
Cele i korzyści szkolenia
Przekazanie informacji o najnowszej wersji Incoterms® 2020, ich nowej strukturze wewnętrznej, zmianie kolejności i nazwy reguł, różnicach w stosunku do Incoterms® 2010 oraz o zasadach prawidłowego i bezpiecznego stosowania reguł w kontraktach handlowych
Analiza poszczególnych reguł Incoterms® 2020, w kontekście podziału obowiązków, kosztów i ryzyka związanego z dostawą towaru między sprzedającym i kupującym
KORZYŚCI DLA UCZESTNIKA SZKOLENIA INCOTERMS®2020:
Uczestnik szkolenia uzyska szeroką wiedzę na temat powiązań INCOTERMS® 2020 ze skutkami dla organizacji. Będzie potrafił dokonać wyboru prawidłowej reguły INCOTERMS® 2020 z uwzględnieniem specyfiki towaru i gałęzi transportu, w kontraktach eksportowych i importowych.
Zostaną wyeliminowane wszelkie wątpliwości jaką formułę INCOTERMS® 2020 należy zastosować.
Pozwoli to na uniknięcie wielu kosztownych błędów i bezkonfliktową realizację transakcji handlowej,
Nabyta praktyczna wiedza pozwoli prawidłowo i praktycznie stosować zalecane reguły.
Adresaci szkolenia
Spedytorzy i przewoźnicy,
pośrednicy handlowi i frachtowi, załadowcy / przeładowcy / wyładowcy,
logistycy,
ubezpieczyciele,
operatorzy portowi,
organy celne i podatkowe (VAT),
kontrolerzy ilości i jakości towarów,
agenci celni
bankowcy (akredytywy, gwarancje)
Szkolenie INCOTERMS 2020 przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych tematyką handlu zagranicznego. Zakres adresatów szkolenia jest bardzo szeroki z powodu obowiązków ciążących na podmiotach zawierających i realizujących umowy handlowe na podstawie przyjętej bazy dostawy (reguł Incoterms).
Program szczegółowy szkolenia
1. Wprowadzenie
Jak powstają reguły Incoterms?
Incoterms 2020 a umowa sprzedaży (pojęcia dostawa, własność, ryzyko)
2. NOWOŚCI i RÓŻNICE w Incoterms® 2020
Nowy obszerny Wstęp, który kładzie większy nacisk na dokonanie właściwego wyboru
Uaktualnione Noty Wyjaśniające przed każdą regułą
Dodany nowy „horyzontalny” układ artykułów
Zmiana kolejności artykułów nadająca dostawie i ryzyku wyższą rangę (odpowiednio: A2/B2 zamiast A4/B4 i A3/B3 zamiast A5/B5)
Konosamenty z adnotacją „on board” w FCA
Różne poziomy ochrony ubezpieczeniowej w CIP (ICC A) i CIF (ICC C)
Zmiana inicjałów DAT na DPU i zmiana kolejności DAP i DPU
Przewóz własnymi środkami transportu w FCA, DAP, DPU i DDP
Koszty i ich usytuowanie (A9/B9 zamiast A6/B6)
Włączenie wymogów związanych z bezpieczeństwem w zakres obowiązków dotyczących przewozu i kosztów (A4/B4 i A9/B9)
3. Analiza i omówienie 11 reguł Incoterms® 2020 oraz zmian w poszczególnych regułach, ze szczególnym uwzględnieniem podziału obowiązków, kosztów i ryzyka między sprzedającym i kupującym
4. Analiza błędów, które mogą być popełnione przy stosowaniu reguł Incoterms® 2020
Brak informacji o wersji Incoterms
Negatywne konsekwencje związane z brakiem określenia punktu dostawy
Błędne stosowanie reguł FOB, CFR i CIF w transporcie kontenerowym
Możliwe konsekwencje finansowe wskutek błędnej interpretacji reguł C
5. Incoterms® 2020 w kontraktach handlowych
Czy stosować w kontraktach reguły Incoterms® 2020?
Którą regułę wybrać?
Jak czynniki należy wziąć pod uwagę w procesie decyzyjnym?
6. Dokumenty i informacje wymagane od stron kontraktu w Incoterms ® 2020
7. Incoterms® 2020 a umowa spedycji i umowa przewozu
8. Ubezpieczenie towaru w drodze w Incoterms ® 2020
Szkolenie Incoterms 2020 będzie prowadzone według modelu Experiential Learning, metody aktywizujące, metody pracy indywidualnej i grupowej. Zagadnienia poruszane podczas szkolenia wzbogacone będą ciekawymi przykładami rozwiązań zaczerpniętych z bogatej praktyki zawodowej wykładowcy, analiza case’ów uczestników.
Treść zajęć przekazywana będzie w sposób ułatwiający ich zrozumienie i uwzględniający różnorodność
oczekiwań, możliwości poznawczych i zaangażowania słuchaczy z przestrzeganiem obowiązujących norm społecznych.
Prowadzący
Ekspert Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji PRESTIGE EUROPEJSKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA.
JAROSŁAW HERMANOWSKI
Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS, członek Polskiego Narodowego Komitetu Międzynarodowej Izby Handlowej. Niezależny konsultant, trener i wykładowca z dużym doświadczeniem we współpracy z przedsiębiorstwami w zakresie promocji i rozwoju eksportu, specjalista z zakresu handlu zagranicznego, ekspert w zakresie INCOTERMS.
Jedyny w Polsce trener INCOTERMSakredytowany przez Międzynarodową Izbę Handlową w Paryżu.
Autor książek i licznych publikacji poświęconych tym zagadnieniom, m.in. Incoterms 2020 (tłumaczenie), „Incoterms 2010” (tłumaczenie), „Incoterms 2000” (polski przekład), „Incoterms 2000 – Komentarz" (2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2008), „Poradnik samodzielnego importera" (1991, 1994), „Przedstawicielstwo, agent, komisant, dystrybutor w obrocie międzynarodowym" (1992,1993), „Poradnik importera" (1995), „Handel Zagraniczny. Poradnik" (1994, 1995, 1996,1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2004,2006, 2008), „Konwencja NZ o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów. Komentarz" (1998), „Umowy sprzedaży i dostawy w obrocie międzynarodowym" (1999), Umowa Modelowa MIH międzynarodowej sprzedaży" (2004) (tłumaczenie), „Umowa modelowa MIH międzynarodowej agencji handlowej" (2005)(tłumaczenie), „Umowa modelowa MIH międzynarodowej dystrybucji" (2005)(tłumaczenie) oraz liczne publikacje w prasie fachowej m. in: „Rynki Zagraniczne", „Handel Zagraniczny", „Prawo Przedsiębiorcy",„Poznański Magazyn Targowy” i inne.
Miejsce
WIRTUALNA SALA SZKOLENIOWA:
Interaktywne zajęcia przeprowadzone są w komfortowych grupach do 15 osób,
co zapewnia możliwość interakcji z Ekspertem i prowadzenia dyskusji w czasie rzeczywistym.
Warunek:
Do udziału w szkoleniu potrzebny jest komputer/laptop/smartfon z wbudowaną kamerą i mikrofonem oraz dostępem do Internetu.
Po opłaceniu faktury proforma przesyłamy droga mailową link z niezbędnym informacjami do zalogowania się na platformę szkoleniową poprzez łatwe i intuicyjne uruchamianie webinarium na dostępnych Państwu urządzeniach typu: komputer, laptop lub smartfon z dostępem do Internetu.
JAK WYGLĄDA UDZIAŁ W SZKOLENIU WEBINAROWYM?
Krok I
Rejestrujesz się na platformie webinarowej.
Link otrzymasz wcześniej, wraz z emailowym potwierdzeniem realizacji szkolenia.
Krok II
W dniu szkolenia logujesz się do platformy webinarowej i przechodzisz do „poczekalni”.
Link do wirtualnego pokoju otrzymasz na podanego emaila po akcepetacji rejestracji.
Krok III
Uczestniczysz w szkoleniu.
Krok IV
Możesz zadawać pytania w trakcie szkolenia.
PRESTIGE Europejskie Centrum Kształcenia nie wyraża zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia.
Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.
Uwaga! Szkolenie realizowane onlinenie jest usługą typu e-learning.
Szkolenia e-lerningowe polegają na udostępnieniu zainteresowanym odpłatnie materiałów szkoleniowych do samodzielnej nauki bez kontaktu z wykładowcą.
Cena i zapisy
550,00 zł brutto od osoby
Podana wyżej cena zawiera:
udział w szkoleniu online w formie webinarium
dostęp do platformy e-learningowej w czasie rzeczywistym
przeprowadzenie szkolenia przez cenionego eksperta
autorskie materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
Interaktywne zajęcia przeprowadzone są w komfortowych grupach do 15 osób, co zapewnia możliwość interakcji z Ekspertem i prowadzenia dyskusji w czasie rzeczywistym.
Warunek:
Aby wziąć udział w szkoleniu należy mieć dostęp do komputera z Internetem.
Po opłaceniu faktury proforma przesyłamy link z niezbędnym informacjami do zalogowania się na platformę szkoleniową.
Szkolenie dostępne na zamówienie
Organizujemy również szkolenia in company, czyli na zamówienie. Nasz doradca bada wtedy potrzeby szkoleniowe firmy, a następnie przedstawia odpowiadającą na nie ofertę. Dzięki temu zakres tematyczny, forma zajęć, termin i lokalizacja takich szkoleń są dopasowane do tego, czego wymaga klient. Program jest zmodyfikowany do realiów biznesowych ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej oczekiwania i potrzeby.
FIPS (PDF) – pobierz jest pomocnym, wstępnym narzędziem do przygotowania profesjonalnego szkolenia. Można formularz wypełnić i odesłać do nas lub przekazać informację telefonicznie.
Konkurencyjne ceny
Ceny naszych szkoleń są konkurencyjne, ponieważ ich koszt nie wzrasta o podatek VAT.
Podpowiadamy, jak zdobyć dofinansowanie do szkolenia i pomagamy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, czy Europejskiego Funduszu Społecznego.
DYNAMICZNA FORMUŁA SZKOLENIA dla osób ceniących czas, skoncentrowana na szybkim przekazaniu jak największej ilości wiedzy i umiejętności.
· Szkolenia · Konsultacje · Trening osobisty · Wsparcie w procesach zmiany · Audyt personalny
Nasza Firma może kompleksowo zorganizować każdy zakres tematyczny z dofinansowaniem!
Z usług mogą korzystać właściciele i pracownicy przedsiębiorstw (umowa o pracę, zlecenia, o dzieło i inne).
Przedsiębiorstwo może otrzymać wsparcie zarówno na organizację szkolenia zamkniętego, dostosowanego do potrzeb danego przedsiębiorstwa (tzw. szkolenie »in company«), jak i na udział pracowników w szkoleniach otwartych.
Nasza firma uczestniczy w programie, jest wpisana do Bazy Usług Rozwojowych
Ścieżka aplikowania o wsparcie oraz rozliczania kosztów usługi jest znacząco uproszczona
– bez skomplikowanych formularzy aplikacyjnych
Dofinansowanie do 80 %, do wykorzystania 100.000 zł na firmę
Decyzja o wysokości kwoty dofinansowania podejmowana jest na podstawie:
– wielkości przedsiębiorstwa (mikroprzedsiębiorstwa mogą liczyć na większe wsparcie)
– znaczenia danej branży dla rozwoju regionu
– zatrudnienia osób niepełnosprawnych
– wieku i kwalifikacji pracowników biorących udział w szkoleniach
– wyboru usługi mającej na celu zdobycie lub potwierdzenie kwalifikacji
– poziomu wzrostu przychodów przedsiębiorstwa (tzw. przedsiębiorstwa wysokiego wzrostu)
– uzyskanego wcześniej wsparcia
Zapewniamy kompetentną i kompleksową obsługę. Zależy nam na Państwa zadowoleniu, dlatego swoją wiedzę, umiejętności i wieloletnie doświadczenie poświęcamy całkowicie, by spełnić Państwa wymagania. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i indywidualne podejście. Jesteśmy do Państwa dyspozycji – pomożemy w dopasowaniu właściwej oferty oraz zapewnimy pełne wsparcie w organizacji całego projektu szkoleniowego.
Czekamy na Państwa zapytania ofertowe, zamówienia oraz uwagi, opinie, pomysły i sugestie:
SYLWIA JASIŃSKA
– główny specjalista ds. organizacji szkoleń tel. (48) 32 738 51 91 e-mail:Włącz javascript