Przejdź do treści
Home
 • Oferta
 • Jakość

Lean thinking – czyli o budowaniu fundamentów szczupłego zarządzania i działaniu produktywnym (szersze spojrzenie na Lean Management w ramach szkolenia warsztatowego dla menedżerów)

Wdrażanie Lean to nie tylko opieranie się na zestawie narzędzi (Lean Toolbox), ale przede wszystkim zmiana sposobu myślenia, zmiana podejścia do realizowanych przez nas zadań, procesów, pozyskiwanych danych i informacji, a przede wszystkim do ludzi i ich pracy. Niestety często zapominamy o tym i skupiamy się na instrumentach i poszczególnych krokach ich implementowania. Żaden system nie zadziała, jeżeli nie zbudujemy odpowiednich fundamentów. Fundamenty Lean to między innymi odpowiednia kultura organizacyjna, sposób myślenia uczestników organizacji (Lean Thinking, myślenie twórcze, wizualne czy krytyczne) oraz kompetentni menedżerowie. Celem szkolenia jest zaznajomienie uczestników z podstawowymi pojęciami, zasadami, instrumentami szczupłego myślenia, myślenia w kategoriach twórczych, myślenia krytycznego oraz skutecznego zarządzania. Zajmiemy się więc zarówno kompetencjami „twardymi”, jak i „miękkimi”.

Kategorie:
Szkolenie na zlecenie

Cele i korzyści

Celem szkolenia jest zaznajomienie uczestników z podstawowymi pojęciami, zasadami, instrumentami szczupłego myślenia, myślenia w kategoriach twórczych, myślenia krytycznego oraz skutecznego zarządzania.

Zajmiemy się więc zarówno kompetencjami „twardymi”, jak i „miękkimi”. Zastanowimy się nad tym jak dostrzegać to, czego na co dzień nie widzimy – jak nie dać się iluzji. Odniesiemy się do naszych schematów rozumowania i błędów poznawczych, które negatywnie wpływają na wnioskowanie, postrzeganie działań w organizacji oraz podejmowanie decyzji. Przeanalizujemy kwestie nadmiaru informacji i skutków przebodźcowania. Będzie i o skutecznie działających zespołach i o projektowaniu wartościowych standardów, nadawaniu sensu pracy, mentoringu czy skutecznym rozwiązywaniu problemów. Ważnym elementem szkolenia będzie również budowanie kultury organizacyjnej i podejście do rozwijania kompetencji.

Program szkolenia

1. Czym jest Lean Thinking?
 • Zasady szczupłego działania i produktywności
 • Co „zabija” produktywność”?
 • Spojrzenie całościowe i kontekst
 • O sztuce zadawania pytań, aktywnego słuchania i obserwowania
 • Omówienie wybranych instrumentów Lean
 • Kompetencje Lean Managera XXI wieku

2. Myślenie twórcze i krytyczne w służbie Lean Managera

 • Jak rozwijać kreatywność?
 • Zasady i instrumenty twórczego myślenia
 • Myślenie krytyczne, to nie tylko odróżnianie faktów od opinii
 • Schematy i błędy poznawcze

3. Wykorzystanie zarządzania wizualnego

4. Zmiana podejścia do procesu rozwiązywania problemów (A3 Thinking i nie tylko)

5. Jak tworzyć wartościowe dokumenty sterujące?

6. Praca zespołowa i indywidualna – o zachowaniach, zasadach tworzenia skutecznie działających zespołów i motywowaniu do aktywności

7. Zarządzanie zadaniami – bo szanujemy ludzi, ale i czas

8. Rozwijanie kompetencji pracowników

 • Efektywna edukacja
 • Mentoring
 • Budowanie strategii rozwijania kompetencji
 • Znaczenie środowiska pracy i elementów kultury organizacyjnej dla skuteczności szczupłego systemu zarządzania

9. Podsumowanie i dyskusja

Metody szkoleniowe

Gry, zabawy, ćwiczenia szkoleniowe połączone z interaktywnym wykładem.

Adresaci

Każdy z nas musi zmienić sposób myślenia, bo świat się zmienia. W świecie zmiennym, niepewnym, złożonym i niejednoznacznym menedżer musi być elastyczny i zwinny. Szkolenie dedykowane jest menedżerom, którzy chcą być zwinni, chcą budować w organizacjach trwałe i skutecznie działające systemy zarządzania, jednocześnie budując kulturę szacunku i współpracy.

Cena i zapisy

Szkolenie na zamówienie

;

Sprawdź, co zyskujesz

Mnóstwo korzyści
First Minute
30 dni wcześniej zarezerwuj miejsce na szkolenie otwarte na prestige-eck.pl, dzięki temu automatycznie otrzymasz rabat: 50zł
Im więcej, tym taniej
Firmy i instytucje wysyłające więcej niż jedną osobę na szkolenie otwarte, mogą liczyć na niższe ceny. Sprawdź promocyjne ceny na naszej stronie.
Voucher
Nasze szkolenia to informacje z pierwszej ręki, Podane w rzetelny i praktyczny sposób, gotowa do wdrożenia w pracy.

Certyfikat ukończenia
szkolenia.

Po zakończeniu szkolenia każdy z Uczestników otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności zgodnie z wdrożoną procedurą: PN-EN ISO 9001:2015 DEKRA

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Podnieś kwalifikacje!

Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu oraz emaila, a skontaktujemy się niezwłocznie.

  Jeśli wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, oznacza to, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nami. Zanim przekażesz nam swoje dane osobowe, zapoznaj się z informacjami na temat sposobu ich przetwarzania. Chcielibyśmy przetwarzać Twoje dane, aby móc przekazywać Ci informacje na temat naszych usług.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące szkolenia

  W PRESTIGE Europejskim Centrum Kształcenia znajdziesz praktyczną i specjalistyczną wiedzę!
  Czy jest możliwe uzyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej?
  Dofinansowanie