Przejdź do treści
Home
 • Oferta
 • Ekonomia, finanse

PRAWO PRACY Zmiany w 2022 roku, wdrożenie dwóch nowych dyrektyw unijnych oraz zmiany w przepisach dotyczących wynagrodzeń.

Nowelizacja Kodeksu Pracy będzie dla pracodawców oznaczać małą rewolucję. Nie daj się zaskoczyć i już dziś zaplanuj nową organizację pracy w swojej firmie ! Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom gruntownej wiedzy z zakresu aktualnie wprowadzonych i planowanych zmian w prawie pracy w 2022 roku. Dowiedz się, jakie zmiany będą niosły wdrożone do polskiego porządku prawnego dwie unijne dyrektywy: Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1158 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1152 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej Szkolenie ma charakter warsztatów praktycznych. Każdy przypadek omawiany na szkoleniu poparty jest praktycznymi przykładami. Zagadnienia poruszane podczas szkolenia wzbogacone będą przykładami rozwiązań zaczerpniętych z bogatej praktyki zawodowej wykładowcy oraz aktualnych stanowisk, interpretacji, orzecznictwa. Podczas szkolenia prowadzący odpowie na pytania uczestników.  

Szkolenie na zlecenie

Cele i korzyści

Nowelizacja Kodeksu Pracy będzie dla pracodawców oznaczać małą rewolucję.
Nie daj się zaskoczyć i już dziś zaplanuj nową organizację pracy w swojej firmie !

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom gruntownej wiedzy z zakresu aktualnie wprowadzonych i planowanych zmian w prawie pracy w 2022 roku.

Szkolenie ma charakter warsztatów praktycznych. Każdy przypadek omawiany na szkoleniu poparty jest praktycznymi przykładami.

Zagadnienia poruszane podczas szkolenia wzbogacone będą przykładami rozwiązań zaczerpniętych z bogatej praktyki zawodowej wykładowcy oraz aktualnych stanowisk, interpretacji, orzecznictwa. Podczas szkolenia prowadzący odpowie na pytania uczestników.

Dowiedz się, jakie zmiany będą niosły wdrożone do polskiego porządku prawnego dwie unijne dyrektywy:

 • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1158 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów
 • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1152 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej

Szkolenie ma charakter warsztatów praktycznych. Każdy przypadek omawiany na szkoleniu poparty jest praktycznymi przykładami.

 

Program szkolenia

Szkolenie pozwoli Ci m.in.:

 • Poznać nowe zasady zatrudniania na umowach o pracę na czas określony, która sprawi, że trudniej będzie ją rozwiązać oraz czy obejmą one obowiązujące tego typu umowy?
 • Skutecznie przygotować się na zmiany w zakresie urlopów rodzicielskich
 • Zapoznać się ze zmianami w zakresie nowych uprawnień do zwolnienia z pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia
 • Zaznajomić się z nowym obowiązkiem uzasadnienia wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony
 • Dowiedzieć się jakie nowe informacje trzeba będzie zawrzeć w umowie o pracę
 • Poznać jakie obowiązki spoczywają na pracodawcy w zakresie informowania o możliwości zatrudnienia na pełnym lub niepełnym etacie; możliwościach awansu; wolnych stanowiskach pracy
 • Zastanowić się nad sposobem funkcjonowania nowego formatu pracy zdalnej
 • Zapoznać się z prawami pracownika do bezpłatnych szkoleń
 • Poznać zasady funkcjonowania dodatkowego zwolnienia z pracy z powodu działania siły wyższej w pilnych sprawach rodzinnych spowodowanych chorobą lub wypadkiem
 • Zapoznać się z zasadami skrócenia urlopu ojcowskiego a wydłużenia wymiaru urlopu rodzicielskiego i przyznanie nieprzenoszalnej jego części dla każdego z pracujących rodziców
 • Poznać nowe zasady funkcjonowania Nowego Ładu 2.0. :
  •  obniżenie stawki PIT z 17 proc. do 12 proc. w progu podatkowym 120 tys.
  •  rezygnacja z tzw. ulgi dla klasy średniej
  •  nowe zasady składania PIT-2
  • „nowa” kwota zmniejszająca podatek
  • dzielenie na 2 lub 3 części kwoty zmniejszającej miesięczne zaliczki podatkowe
  • co z niepobranymi do końca czerwca 2022 r. wskutek mechanizmu „rolowania”  zaliczkami PIT?
  • uproszczenie liczenia zaliczek na PIT za rok 2022 i odejście od podwójnych obliczeń i porównywania sytuacji danego pracownika w roku 2022 w stosunku do roku 2021
  • zasiłki macierzyńskie „bez podatku PIT”

Metody szkoleniowe

Przekazanie wiedzy w formie wykładów, materiałów źródłowych, narzędzi, skryptów, oraz dużej ilości przykładów z prezentacją dopuszczalnych rozwiązań.

Adresaci

Szkolenie  adresowane jest do osób pracujących w działach kadrowo-płacowych i księgowych. Zapraszamy również na zajęcia osoby, które mają na celu swój rozwój zawodowy, a wiedza przekazywana na zajęciach może się do tego przyczynić.
Cechą charakterystyczną naszych zajęć odróżniającą od innych oferowanych na rynku jest ich indywidualny charakter, przejawiający się w organizacji i czasie, który umożliwia nabycie wiedzy pozwalającej na usprawnienie pracy bądź rozwój zawodowy.

Cena i zapisy

Szkolenie na zamówienie

;

Sprawdź, co zyskujesz

Mnóstwo korzyści
First Minute
30 dni wcześniej zarezerwuj miejsce na szkolenie otwarte na prestige-eck.pl, dzięki temu automatycznie otrzymasz rabat: 50zł
Im więcej, tym taniej
Firmy i instytucje wysyłające więcej niż jedną osobę na szkolenie otwarte, mogą liczyć na niższe ceny. Sprawdź promocyjne ceny na naszej stronie.
Voucher
Nasze szkolenia to informacje z pierwszej ręki, Podane w rzetelny i praktyczny sposób, gotowa do wdrożenia w pracy.

Certyfikat ukończenia
szkolenia.

Po zakończeniu szkolenia każdy z Uczestników otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności zgodnie z wdrożoną procedurą: PN-EN ISO 9001:2015 DEKRA

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Podnieś kwalifikacje!

Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu oraz emaila, a skontaktujemy się niezwłocznie.

  Jeśli wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, oznacza to, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nami. Zanim przekażesz nam swoje dane osobowe, zapoznaj się z informacjami na temat sposobu ich przetwarzania. Chcielibyśmy przetwarzać Twoje dane, aby móc przekazywać Ci informacje na temat naszych usług.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące szkolenia

  W PRESTIGE Europejskim Centrum Kształcenia znajdziesz praktyczną i specjalistyczną wiedzę!
  Czy jest możliwe uzyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej?
  Dofinansowanie