Przejdź do treści
Home
 • Oferta
 • Uprawnienia UDT

Operator wózków jezdniowych 👷‍♂️ podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (dotychczasowa kat. II WJO, kurs na wózki widłowe)

PROMOCJA    KWALIFIKACYJNYCH    KURSÓW    ZAWODOWYCH UDT! Celem szkolenia jest praktyczne i teoretyczne przygotowanie uczestników do bezpiecznej obsługi wózków jezdniowych oraz przygotowanie do egzaminów przed Urzędem Dozoru Technicznego oraz uzyskanie państwowych uprawnień do kierowania wózkami jezdniowymi podnośnikowymi z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem. Kurs Operator wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (dotychczasowa kat. II WJO, kurs na wózki widłowe) obejmuje również bezpieczną wymianę butli z gazem. Od 1 czerwca 2019 roku zgodnie z ustawą z 9.12.2018, wszystkie wydawane uprawnienia na wózki widłowe są terminowe. Ważność imiennych uprawnień na wózki widłowe wygląda następująco: uprawnienia wydane do 31.12.2004 r. będą respektowane do 31.12.2023 r.* uprawnienia wydane do 31.12.2014 r. należy przedłużyć przed upływem 31.12.2026 r.* uprawnienia wydane po 1.01.2015 r. do 10.08.2018 będą uznawane za ważne nie dłużej, niż do 31.12.2027 r.* Oznacza to, iż wszystkie imienne uprawnienia wydane od 2015 roku swój termin stracą z końcem 2027* roku (nawet jeżeli zostały nadane bezpośrednio przed Nowelizacją Ustawy o Dozorze Technicznym). * Wymienione daty są nowymi terminami ważności imiennych zezwoleń. Decyzja o przedłużeniu ważności tych uprawnień zapadła 5.04.2019 w związku z dużym zapotrzebowaniem na przeprowadzenie egzaminów państwowych. Początkowo, wg. oryginalnego rozporządzenia imienne uprawnienia wydane do końca 2004 roku miały tracić swoją ważność wraz z końcem 2019 roku.

Kategorie:

Do rozpoczęcia pozostało:

74 dni
699 zł brutto/os.
799 zł/os. *
06.09 - 08.09.2024
 • 06.09 - 08.09.2024
 • 06.12 - 08.12.2024
 • 21.03 - 23.03.2025
 • 13.06 - 15.06.2025
 • 05.09 - 07.09.2025
1
Zapisz się na szkolenie

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona,
liczy się kolejność zgłoszeń

Czas trwania
4 dni

Język
Polski

Miejsce
Mikołów k/ Katowic

Certyfikat
Tak

Cele i korzyści

 • Praktyczne i teoretyczne przygotowanie uczestników do bezpiecznej obsługi wózków jezdniowych oraz przygotowanie do egzaminów państwowych przed Urzędem Dozoru Technicznego
 • Uzyskanie państwowych uprawnień do kierowania wózkami jezdniowymi podnośnikowymi z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem

  Kurs obejmuje również bezpieczną wymianę butli z gazem.

  Kurs kończy się egzaminem UDT i wydaniem zaświadczenia uprawniającego do kierowania wózkami jezdniowymi podnośnikowymi z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem.


  Po ukończeniu kursu na operatora wózka widłowego uczestnik będzie:

  • wykonywał ustalone zadania w zakresie pracy operatora wózków jezdniowych podnośnikowych
  • samodzielnie prowadził wózek i wykonywał operacje manewrowe osprzętem wózka
  • pracował i współpracował w zorganizowanych warunkach pod kierunkiem innych osób
  • oceniał swoje działania oraz ponosił odpowiedzialność za ich skutki
  • przestrzegał bezpiecznych metod pracy przy wózkach

Program szkolenia

Program szkolenia zatwierdzony przez Urząd Dozoru Technicznego.

1. Typy stosowanych wózków jezdniowych

2. Budowa wózka

3. Czynności kierowcy przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po pracy wózkami

4. Czynności kierowcy w czasie pracy wózkami

5. Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa

6. Wiadomości z zakresu bhp

7. Wiadomości o dozorze technicznym

8. Bezpieczna obsługa i wymiana butli gazowej w wózkach jezdniowych

9. Praktyczna nauka jazdy

Kurs obejmuje również bezpieczną wymianę butli z gazem.
 • Podczas zajęć na bieżąco monitorujemy postępy uczestników
 • Konsultacja indywidualna dla każdego uczestnika, który potrzebuje merytorycznego wsparcia
 • W ostatnim dniu kursu przeprowadzamy egzamin wewnętrzny
 • W dniu egzaminu dodatkowo organizujemy bezpłatne szkolenie powtórkowe

 

Adresaci

Na kurs operatora wózków widłowych zapraszamy  pracowników zakładów produkcyjnych, magazynów oraz osoby indywidualne zainteresowane .

Warunki uczestnictwa w kursie Operator wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (dotychczasowa kat. II WJO, kurs na wózki widłowe):

 • ukończenie 18 lat
 • wykształcenie co najmniej podstawowe
 • zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy wózków jezdniowych

Prowadzący

Wykładowca z wieloletnim doświadczeniem w zakresie metodyki nauczania przedmiotów teoretycznych oraz prowadzenia zajęć praktycznych na urządzeniach UTB. Ukończył kurs pedagogiczny dla wykładowców Pozaszkolnych Form Kształcenia.

Od 25 lat zawodowo związany z transportem wewnątrzzakładowym. Swoje wieloletnie doświadczenie jako operator i konserwator obecnie przekazuje prowadząc szkolenia na obsługę, jak i konserwację urządzeń transportu bliskiego.

Absolwent Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, specjalizacja: Bezpieczeństwo Zakładu Pracy i BHP.

Jest cenionym wykładowcą z tematyki obejmującej szkolenie, jak i praktykiem czynnym zawodowo.

Miejsce

śląskie, siedziba PRESTIGE ECK

Szkolenie odbędzie się w Mikołowie w siedzibie PRESTIGE Europejskiego Centrum Kształcenia przy ulicy Wyzwolenia 27, gdzie dla Państwa komfortu mieści się przestronny parking oraz nowoczesny „Smart Parking”, czyli wielopoziomowy, automatyczny parking – winda.

BEZPŁATNY PARKING
Zapewniamy podczas zajęć bezpłatne  miejsca parkingowe.

WSPARCIE PRZY WYBORZE MIEJSCA NOCLEGOWEGO
Serdecznie zapraszamy również do skorzystania z naszej pomocy przy rezerwacji noclegów w pobliżu usytuowanych hotelach, których atrakcyjne ceny wynegocjowaliśmy specjalnie dla Państwa.

śląskie, siedziba PRESTIGE ECK śląskie, siedziba PRESTIGE ECK śląskie, siedziba PRESTIGE ECK śląskie, siedziba PRESTIGE ECK śląskie, siedziba PRESTIGE ECK śląskie, siedziba PRESTIGE ECK śląskie, siedziba PRESTIGE ECK śląskie, siedziba PRESTIGE ECK śląskie, siedziba PRESTIGE ECK śląskie, siedziba PRESTIGE ECK śląskie, siedziba PRESTIGE ECK

Cena i zapisy

799 zł brutto CENA PROMOCYJNA: 699,00 zł brutto przysługuje za zgłoszenie przesłane 3 tygodnie przed rozpoczęciem szkolenia.

Podana wyżej cena zawiera:

 • przeprowadzenie szkolenia przez doświadczonego wykładowcę
 • materiały szkoleniowe, w tym zestawy pytań egzaminacyjnych rozdawane uczestnikom w trakcie szkolenia
 • dostęp do prestiżowej, autorskiej platformy testowej do nauki online- egzamin wewnętrzny
 • kompleksową obsługę związaną z egzaminem UDT — załatwienie wszystkich formalności oraz nadzór nad przebiegiem egzaminu UDT
 • koszty korzystania z sali szkoleniowej oraz urządzenia UTB do zajęć praktycznych
 • poczęstunki kawowe
 • konsultacje indywidualne z uczestnikami szkolenia

Podana wyżej cena nie zawiera:
– koszt egzaminu UDT dodatkowo płatny 269 zł od osoby
(obowiązuje od 9 lutego 2024)

Koszt egzaminu może ulec zmianie, gdyż jest to kwota wynikająca z przepisów i ustalana w wysokości 3,75 % przeciętnego wynagrodzenia za pracę pracowników obowiązującego w dniu złożenia wniosku.

;

Sprawdź, co zyskujesz

Mnóstwo korzyści
First Minute
30 dni wcześniej zarezerwuj miejsce na szkolenie otwarte na prestige-eck.pl, dzięki temu automatycznie otrzymasz rabat: 50zł
Im więcej, tym taniej
Firmy i instytucje wysyłające więcej niż jedną osobę na szkolenie otwarte, mogą liczyć na niższe ceny. Sprawdź promocyjne ceny na naszej stronie.
Voucher
Zrób prezent swojemu klientowi, zaproś dostawcę, partnera biznesowego i budujcie wspólnie swoja przewagę konkurencyjną na prestiżowych szkoleniach.

Certyfikat ukończenia
szkolenia.

Po zakończeniu szkolenia każdy z Uczestników otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności zgodnie z wdrożoną procedurą: PN-EN ISO 9001:2015 DEKRA

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Podnieś kwalifikacje!

Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu oraz emaila, a skontaktujemy się niezwłocznie.

  Jeśli wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, oznacza to, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nami. Zanim przekażesz nam swoje dane osobowe, zapoznaj się z informacjami na temat sposobu ich przetwarzania. Chcielibyśmy przetwarzać Twoje dane, aby móc przekazywać Ci informacje na temat naszych usług.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące szkolenia

  W PRESTIGE Europejskim Centrum Kształcenia znajdziesz praktyczną i specjalistyczną wiedzę!
  Czy jest możliwe uzyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej?
  Dofinansowanie