Strona Glowna » Prawo pracy » Praktyka kontroli PIP przy eksploatacji zawiesi – skuteczne i praktyczne warsztaty
Termin: 26-09-2023
Do rozpoczęcia: 5 dni Kategoria: Prawo pracy, Uprawnienia UDTLiczba godzin dydaktycznych: 6 (1 dzień)
Miasto: ON-LINE
Cena: 550,00 zł od osoby
Hotel: WIRTUALNA SALA SZKOLENIOWA
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wszystkich istotnych informacji dotyczących bezpiecznej eksploatacji zawiesi oraz osprzętu do podnoszenia, zgodnie z normami PN – EN 818 – 6:2000, PN – EN 13414-1:2009 oraz PN – EN 1492:2000.
Podczas szkolenia, prowadzący, który jest Starszym Inspektorem Pracy, przedstawi uczestnikom wszystkie zagadnienia związane z bezpieczeństwem eksploatacji zawiesi oraz osprzętu do podnoszenia, korzystając z praktycznych przykładów. Zagadnienia będą prezentowane w sposób przejrzysty za pomocą czytelnych prezentacji. Ponadto, liczne przykłady będą wykorzystane do zilustrowania omawianych tematów. Prowadzący będzie również zwracał uwagę na możliwe błędy prawne i zachęcał do dyskusji z uczestnikami szkolenia.
Ważnym elementem szkolenia jest czas poświęcony na dyskusję uczestników z prowadzącym zajęcia dotyczącą tematyki szkolenia. Będzie to okazja dla uczestników do zadawania pytań, wyrażania swoich wątpliwości i omawiania konkretnych przypadków związanych z ich pracą.
Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników dozoru technicznego, służb utrzymania ruchu, służb bhp, operatorów urządzeń technicznych zajmujących się w zakładach pracy transportem wewnątrzzakładowym przy użyciu zawiesi ogólnego przeznaczenia oraz zawiesi specjalistycznych.
I. Bezpieczna eksploatacja zawiesi
1. Kontrola zawiesi:
2. Użytkowanie zawiesi w szkodliwym otoczeniu oraz w warunkach niebezpiecznych:
3. Przenoszenie ładunku:
4. Konserwacja
5. Instrukcja bhp wykonywania prac transportowych z użyciem zawiesi – forma, treść oraz zawartość instrukcji.6. Wymagania w zakresie przeprowadzenia szkoleń w dziedzinie bhp dla hakowych praz sygnalistów – forma oraz zawartość dokumentacji.
6. Wymagania w zakresie przeprowadzenia szkoleń w dziedzinie bhp dla hakowych praz sygnalistów – forma oraz zawartość dokumentacji.
II. Zespołowa obsługa maszyn.
1. Zespołowa obsługa maszyn:
III. Prawa, obowiązki oraz odpowiedzialność za nieprzestrzeganie przepisów i zasad bhp przy eksploatacji zawiesi
1. Ogólne oraz szczegółowe wymagania wynikające z przepisów krajowych dotyczące obowiązków pracodawcy:
2. Ogólne oraz szczegółowe wymagania wynikające z przepisów krajowych dotyczące praw i obowiązków osób nadzoru w zakresie:
3. Ogólne oraz szczegółowe wymagania wynikające z przepisów krajowych dotyczące praw i obowiązków operatorów zawiesi:
4. Odpowiedzialność pracodawcy, osób nadzoru za nieprzestrzeganie przepisów bhp podczas eksploatacji zawiesi wynikające z ustawy Kodeks pracy oraz z ustawy Kodeks postępowania o wykroczenia:
4. Odpowiedzialność porządkowa operatorów zawiesi za nieprzestrzeganie przepisów bhp wynikających z ustawy Kodeks pracy:
IV. Ocena ryzyka zawodowego
Podczas szkolenia uczestnicy otrzymają pełną gamę istotnych informacji dotyczących bezpiecznej eksploatacji zawiesi oraz osprzętu do podnoszenia zgodnie z normami PN – EN 818 – 6:2000, PN – EN 13414 -1:2009 oraz PN – EN 1492:2000.
Wiele miejsc pracy używa osprzętu do podnoszenia, który został nabyty na rynku wtórnym, nie zdając sobie sprawy z przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, które nakładają obowiązki na użytkowników takiego osprzętu.
Prowadzący przedstawi uczestnikom wszystkie istotne kwestie dotyczące bezpiecznej eksploatacji zawiesi i osprzętu do podnoszenia za pomocą praktycznych przykładów. Prezentacja będzie klarowna, a liczne przykłady pomogą uczestnikom zrozumieć zagadnienia w sposób przejrzysty. Prowadzący również zwróci uwagę na ewentualne błędy prawne i zachęci do dyskusji na temat tematyki szkolenia.
Metody prowadzenia zajęć obejmują czytelną prezentację zagadnień, liczne przykłady, podkreślanie istoty przepisów prawnych oraz dyskusję z prowadzącym. Dla każdego bloku szkolenia przewidziano czas na rozmowy i pytania uczestników dotyczące omawianych tematów.
Organizujemy również szkolenia in company, czyli szkolenia i kursy na zamówienie.
Przy realizacji szkoleń na zamówienie terminy i lokalizacje uzgadniamy bezpośrednio z klientem.
Nasz doradca bada potrzeby szkoleniowe firmy, a następnie przedstawia odpowiadającą na nie ofertę. Dzięki temu zakres tematyczny, forma zajęć, termin i lokalizacja takich szkoleń są dopasowane do tego, czego wymaga klient. Program jest zmodyfikowany do realiów biznesowych ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej, oczekiwania i potrzeby.
Niniejsza oferta, a w szczególności program szkolenia podlegają ochronie na mocy prawa autorskiego. Właścicielem praw autorskich jest PRESTIGE Europejskie Centrum Kształcenia. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora jest zabronione. Na mocy ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie osoby reprodukujące zawarte w ofercie i programie szkolenia informacje we fragmentach, jak i w całości bez wiedzy i zgody właściciela praw autorskich podlegały będą odpowiedzialności karnej.