- Oferta
- Prawo
UMOWY W ZAMÓWIENIACH PUBLICZNYCH
Wskazanie charakteru prawnego umowy zawartej w trybie zamówień publicznych, jej specyfiki, a w szczególności wzajemnej relacji ustawy Prawo zamówień publicznych i kodeksu cywilnego w stosunku do poszczególnych rodzajów umów zawartych w trybie zamówień publicznych Wskazanie sposobów rozwiązania umowy zawartej w…
Cele i korzyści
- Wskazanie charakteru prawnego umowy zawartej w trybie zamówień publicznych, jej specyfiki, a w szczególności wzajemnej relacji ustawy Prawo zamówień publicznych i kodeksu cywilnego w stosunku do poszczególnych rodzajów umów zawartych w trybie zamówień publicznych
- Wskazanie sposobów rozwiązania umowy zawartej w trybie zamówień publicznych w świetle przepisów ustawy PZP, kodeksu cywilnego i postanowień umowy
- Wskazanie klauzul umownych, które może zastosować Zamawiający dla zabezpieczenia trwałości obowiązywania umowy
Program szkolenia
1. Zawarcie umowy w trybie zamówień publicznych
- Podstawowe tryby zawarcia umowy – przetarg ograniczony i nieograniczony
- Szczególne tryby zawarcia umowy – udzielenie zamówienia z wolnej ręki, zapytani o cenę, negocjacje z ogłoszeniem, negocjacje bez ogłoszenia, przesłanki zastosowania trybów szczególnych
- Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia a treść umowy zwartej w trybie zamówień publicznych, modyfikacja wzoru umowy, zapisy w SIWZ jako podstawa zmiany treści umowy.
2. Treść umowy zawartej w trybie zamówień publicznych – zgodność z ofertą i SIWZ.
3. Relacje ustawy Prawo zamówień publicznych i kodeksu cywilnego w stosunku do umów zawartych w trybie zamówień publicznych.
- Stosowanie przepisów kodeksu cywilnego w stosunku do umów zawartych w trybie zamówień publicznych – zakres stosowania kodeksu cywilnego, szczególne postanowienia w stosunku do umów zawarte w ustawie Prawo zamówień publicznych.
- O czym powinien pamiętać zamawiający konstruując umowę zawieraną w trybie zamówień publicznych,
4. Możliwość zmiany umowy w trybie zamówień publicznych – przesłanki, nadzwyczajna zmiana stosunków gospodarczych i prawnych, zmiana wynagrodzenia – w świetle ustawy PZP, kodeksu cywilnego i postanowień umowy.
5. Wygaśnięcie umowy w trybie zamówień publicznych w świetle przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych i kodeksu cywilnego – możliwość rozwiązania umowy za wypowiedzeniem, odstąpienie od umowy w świetle przepisów PZP i kodeksu cywilnego a postanowienia umowy.
Grupa docelowa:
Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się przygotowywaniem postępowań o udzielenie zamówienia publicznego po stronie zamawiającego, jak również osób zajmujących się przygotowywaniem ofert do postępowań w trybie zamówień publicznych.
Cena i zapisy
Szkolenie na zamówienie