Przejdź do treści
TOP 10 szkoleń menedżerskich w 2024 roku. Sprawdź, na które warto się zapisać!
12 stycznia 2024

Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie, zwłaszcza we współczesnych czasach. Nie dość, że trzeba mieć głowę na karku, być zorientowanym w przepisach prawnych, radzić sobie z przeciwnościami i kłodami, które nieraz spadają pod nogi, to jeszcze dochodzi do tego skuteczne zarządzanie zespołem oraz konieczność wypracowania korzystnego stanowiska w ramach dyskusji z kontrahentami. Jeżeli jesteś właścicielem, kierownikiem zespołu czy menedżerem albo masz w swojej karierze stosowne doświadczenie w pracy w kadrach, to doskonale wiesz, jak trudne są to wyzwania. Aby im podołać trzeba się nieustannie dokształcać. Szlifować dotychczas nabyte umiejętności i zdobywać nowe. W tym celu warto skorzystać z dobrodziejstw profesjonalnych kursów dla menedżerów. Tylko jak wybrać najlepsze? Polecamy TOP 10 szkoleń menedżerskich w 2024 roku, które dostarczy Ci firma PRESTIGE ECK!

TOP 10 szkoleń menedżerskich 2024. Ranking PRESTIGE ECK

Można powiedzieć, że jako firma szkoleniowa PRESTIGE Europejskie Centrum Kształcenia z niejednego pieca chleb jadła. 20 lat obecności na rynku dobitnie udowodniło nam, jak spore jest zapotrzebowanie na efektywne kursy, również te dotyczące rozwoju menedżerskiego. Ofertę mamy obfitą, ale dziś chcielibyśmy się skupić na tych szkoleniach dla menedżerów, które w naszej opinii zasługują na to, by znaleźć się w TOP 10 szkoleń menedżerskich w 2024 roku. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym rankingiem.

TOP 1. Awans na szefa

Życie zwykłego pracownika firmy ma swoje zalety i wady, lecz dla każdego, kto lubi swoją pracę piastowanie szeregowego stanowiska może sprawiać dużo satysfakcji. Zupełnie inaczej jest, kiedy w naszym życiu następują zmiany. W przypadku awansu na menedżerskie stanowisko wszystko zmienia się o 180 stopni. Przed człowiekiem otwierają się nowe perspektywy zawodowe, ale też spada na niego ogromna odpowiedzialność. Niejedna osoba, zamiast cieszyć się z awansu bardzo boi się nowej, zawodowej rzeczywistości. Cóż począć w tak kłopotliwej sytuacji?

Warto udać się na szkolenie: AWANS NA SZEFA – przywództwo dla kadry managerskiej. Dzięki temu kursowi dowiesz się, jaka tak naprawdę jest rola współczesnego menedżera, jakie cechy pozwolą być Ci dobrym liderem oraz na czym polega zdrowe budowanie autorytetu. Ponadto otrzymasz narzędzia do komunikacji z zespołem, a także poznasz sposoby mądrego zarządzania. Szkolenie kierujemy zarówno do tych osób, które są świeżo upieczonymi menedżerami, jak i tych, którzy spodziewają się awansu w najbliższej przyszłości.

TOP 2. Kreatywność w myśleniu i działaniu

Menedżer zawsze w pierwszej kolejności kojarzy się z osobą zarządzającą pracą innych. Ale tak naprawdę odpowiedzialny lider powinien zacząć od siebie i od organizacji swojej pracy. Nie można dobrze kierować zespołem, jeśli samemu nie ma się poukładanego rytmu pracy. Dlatego też warto zapisać się na szkolenie:  KREATYWNOŚĆ w myśleniu i działaniu. Wszystko, co robimy w praktyce zaczyna się w naszej głowie. Należy rozwijać swoją kreatywność, szukać zdrowych inspiracji, radzić sobie ze stresem i przeciwnościami losu, nauczyć się budowania asertywnego i silnego, wewnętrznego „ja”. To wszystko i znacznie więcej zapewni Ci nasz kurs.

TOP 3. Zarządzanie zespołem

Wiele osób pomyślało sobie nieraz: „Ja nie potrafię zarządzać ludźmi? Przecież to nic trudnego!”. A gdy przychodziło co do czego, to szybko okazywało się, że brakuje im całego szeregu zdolności interpersonalnych, by efektywnie kierować pracą zespołu. Musimy pamiętać o tym, że przywództwo polega nie tylko na wydawaniu poleceń i rozdzielaniu zadań. To także niełatwa sztuka rozwiązywania problemów i naprawiania błędów. To także zdolność do bycia elastycznym oraz gotowość do spełniania oczekiwań. Każdy świadomy menedżer powinien znaleźć swój indywidualny sposób na skuteczną pracę z innymi zatrudnionymi w firmie. Jeśli chcesz stać się właśnie takim liderem, to serdecznie zapraszamy Cię na kurs: ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM i budowanie skutecznej współpracy między pracownikami.

TOP 4. Efektywna współpraca w wielokulturowym środowisku pracy

W dzisiejszych czasach nikogo już nie powinno dziwić, że przedsiębiorstwo zatrudnia ludzi różnych narodowości. Wprawdzie wciąż większość stanowią Polacy, ale niemały udział zatrudnionych stanowią już Ukraińcy, przybysze z Bilskiego Wschodu, Pakistanu i Afganistanu, a nawet z Indii czy Chin. Mądry menedżer wie, że już na podstawowym poziomie komunikacyjnym różnice kulturowe odgrywają niebagatelne znaczenie. Trzeba liczyć się z tym, że z roku na roku osób o odmiennej kulturze, religii, obyczajach, a nawet rozumieniu zasad współżycia społecznego będzie nam przybywać. Dlatego tak bardzo przydatne jest szkolenie: Efektywna współpraca w wielokulturowym środowisku pracy

TOP 5. Mindset menedżera XXI wieku

Mindset menedżera XXI wieku z tego szkolenia musi koniecznie skorzystać każdy lider, który chce się rozwijać i odpowiadać na wymagania współczesności. Zwykło się mówić, że bez odpowiedniego nastawienia to nawet mieszkania nie można porządnie posprzątać. A co dopiero brać na siebie tak dużą odpowiedzialność na tak ważnym stanowisku jak menedżer firmy? Dzięki naszemu szkoleniu uczestnik nie tylko pozna najskuteczniejsze techniki myślenia, ale też nauczy się planowania długofalowych strategii, które pomogą mu efektywniej zarządzać pracownikiem.

TOP 6. Rozstanie z pracownikiem

W trzeciej już dekadzie XXI wieku w Polsce mamy tzw. rynek pracownika. Dostrzegamy bardzo wysoki popyt na pracowników solidnych, rzetelnych, kompetentnych i oddanych temu, co robią. Natomiast z podażą takiego idealnego pracownika jest już znacznie gorzej. Gdyby tego było mało, nawet gdy w firmie jest już zatrudniony wyśmienity pracownik, to tak na dobrą sprawę w każdej chwili możemy go stracić. Współczesny człowiek nie tkwi już w jednym zakładzie 20-30 lat, ale rozgląda się za innymi możliwościami zawodowymi już po 5 latach, a nierzadko nawet i po roku, czy dwóch.

Musimy też pamiętać, o takich sytuacjach, w których to pracownik nie odchodzi z własnej woli, lecz istnieją stosowne przesłanki prawne i merytoryczne, by z takim pracownikiem zakończyć stosunek pracy. Nie jest to łatwe do zrealizowania. Na szczęście nasz kurs: ROZSTANIE Z PRACOWNIKIEM – aspekty prawne, organizacyjne i psychologiczne pomoże Ci krok po kroku przejść przez ten proces, jako menedżerowi.

TOP 7. Przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji

Nie w każdym zakładzie pracy jest zawsze miło i kulturalnie. Bardzo często przedsiębiorcy borykają się z ohydnymi wręcz zjawiskami (bo tak trzeba je nazwać), jakimi są mobbing pracowników i jawna dyskryminacja. Stare porzekadło mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć, co jest świętą prawną. Ale oprócz tego trzeba wiedzieć, jak właściwie postępować gdy już dojdzie do mobbingu, tudzież aktów dyskryminacji. Szkolenie MOBBING I DYSKRYMINACJA – jak pracodawca powinien im zapobiegać i reagować pomoże Ci odnaleźć się nawet w tak niekomfortowych i przykrych warunkach. Dowiesz się jakie tak naprawdę są przejawy mobbingu i dyskryminacji. Po naszym kursie będziesz wiedział, kto ponosi odpowiedzialność w takich sytuacjach oraz jak to wygląda z punktu widzenia polskiego prawa.

TOP 8. Najtrudniejsze rozmowy menedżera

Menedżer to człowiek, który przede wszystkim pracuje głową, ale też – siłą rzeczy – ustami i językiem. Trzeba umieć rozmawiać z ludźmi, a nie jest to łatwe. Szkolenie NAJTRUDNIEJSZE ROZMOWY MENEDŻERA – od informacji zwrotnej do zwolnienia, sprawi, że nabędziesz takich umiejętności, które wdrożone w Twojej firmie znacznie polepszą komunikację na linii pracownik-menedżer. Dzięki temu każdy będzie umiał nie tylko porozumiewać się w sposób efektywny i merytoryczny (nawet przy najbardziej delikatnych tematach), ale też zwiększysz swoją pewność siebie, co pozwoli Ci z podniesionym czołem mierzyć się nawet z największymi wyzwaniami.

TOP 9. Negocjacje z dostawcami, odbiorcami i kooperantami

Można by pomyśleć, że zarządzanie pracownikami i odbywanie niekiedy trudnych rozmów z nimi to już wystarczająco dużo jak na jedną osobę. Jednakże od menedżera wymaga się jeszcze więcej. W końcu to dobry duch przedsiębiorstwa, niejako opiekun innych pracowników, ale też człowiek odpowiedzialny za wypracowywanie realnych zysków w firmie. Nic więc dziwnego, że kadry kierownicze chętnie sięgają po nasze szkolenie: NEGOCJACJE Z DOSTAWCAMI,ODBIORCAMI I KOOPERANTAMI. Jak z nimi rozmawiać, aby wypracować wszystkich satysfakcjonujące rozwiązanie? Jak radzić sobie w razie braku porozumienia? Jak przygotować swoją ofertę, tak, by mieć silne argumenty na dobry start negocjacji? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te i inne pytania, zapisz się na nasz kurs.

TOP 10. Zarządzanie pokoleniami – boomerzy i millenialsi

Jak świat światem pokolenie rodziców narzekało na młodzież, a pokolenie dzieci narzekało na starszych. Jakkolwiek byśmy nie postrzegali osób z innego przedziału wiekowego niż my, to wzajemnymi epitetami i ocenami niewiele zdziałamy. A przecież w zespole pracowniczym będziemy mieć różnych ludzi. Doświadczonych, lojalnych pracowników w wieku 50-60 lat, ale też tych pracujących od niedawno, zatrudnionych świeżo po studiach. W slangu młodzieżowym jednych z nich nazwiemy boomerami, innych – millenialsami. Nowoczesny menedżer powinien wiedzieć, jak skutecznie zarządzać zespołem wielopokoleniowym. Wobec tego na pewno na uwagę zasługuje szkolenie: Zarządzanie pokoleniami – boomerzy i millenialsi.

Zapisz się na szkolenie. Złap z nami kontakt!

Wiesz już, które ze szkoleń menedżerskich widzielibyśmy w TOP 10 na rok 2024. Jeśli masz więcej pytań albo chcesz poznać więcej szczegółów na temat kursów, to serdecznie zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na naszej stronie internetowej. Odpowiemy na wszelkie nurtujące kwestie, a także chętnie pomożemy wybrać Ci najbardziej adekwatne do Twoich potrzeb szkolenie menedżerskie.