Przejdź do treści
Home
 • Oferta
 • I pomoc , BHP

PIERWSZA POMOC PRZEDLEKARSKA

Szkolenie skierowane do firm i instytucji, których obowiązkiem jest przeprowadzenie takich szkoleń dla swoich pracowników. Akty prawne regulujące tę kwestię: * Dyrektywa 89/391/EWG w sprawie wprowadzenia środków w celu poprawy bezpieczeństwa i zdrowia pracowników w miejscu pracy, * Kodeks pracy,…

Kategorie:
Szkolenie na zlecenie

Cele i korzyści

Szkolenie skierowane do firm i instytucji, których obowiązkiem jest przeprowadzenie takich szkoleń dla swoich pracowników.

Akty prawne regulujące tę kwestię:

* Dyrektywa 89/391/EWG w sprawie wprowadzenia środków w celu poprawy bezpieczeństwa i zdrowia pracowników w miejscu pracy,
* Kodeks pracy,
* ustawa o służbie medycyny pracy z 27 VI 1997r.,
* rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z 26 IX 1997 r.

Program obejmuje podstawowe informacje z zakresu wiedzy nt. udzielania pierwszej pomocy poszerzone o specyfikę działalności firmy (biura, restauracje, zakłady drobnej wytwórczości, drukarnie itp.)

Program szkolenia

Uczestnicy ćwiczą na manekinie – CYFROWYM FANTOMIE dorosłego człowieka w symulowanych warunkach wypadków i nagłych stanów zagrożenia życia, ucząc się działać w pojedynkę, ale również w zespole

manekin

Dzień I

1. Podstawy prawne – udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej
2. Badanie pacjenta z zatrzymaniem krążenia i oddychania
3. Standardy postępowania w zatrzymaniu krążenia: teoretyczne i praktyczne – ćwiczenia na manekinie
4. Wpływ alkoholu na organizm człowieka oraz na wypadkowość w pracy

Dzień II

1. Urazowe uszkodzenia ciała: rany i złamania – praktyka zaopatrywania
2. Napady padaczkowe – objawy i postępowanie praktyczne
3. Oparzenia chemiczne, termiczne i elektryczne – postępowanie praktyczne
4. Urazy głowy
5. Urazy kręgosłupa
6. Sposoby radzenia sobie ze stresem

Fantom LAERDAL – RESUSCI ANNE TORSO
Fantom Resusci Anne jest przeznaczony do nauki masażu serca i sztucznego oddychania. Zaawansowany system wskaźników elektronicznych wskazuje dobrze i źle przeprowadzony masaż oraz wentylację. Fantom stanowi odzwierciedlenie fizjologii i anatomii przeciętnego dorosłego człowieka i został tak zaprojektowany, aby umożliwić realistyczny trening podstawowych umiejętności z zakresu resuscytacji oddechowo krążeniowej. Niektóre modele posiadają kończyny i górne i dolne. Naturalna blokada dróg oddechowych, realistyczne rysy twarzy, ruchoma żuchwa, klatka piersiowa unosząca się w trakcie sztucznego oddychania, realistyczne elementy umożliwiające zlokalizowanie miejsca ucisku umożliwiają rzeczywistą symulację reanimowanego pacjenta. Fantom jest prosty w montażu, trwały , lekki, łatwy w utrzymaniu higieny dzięki prostej wymianie dróg oddechowych i maski twarzowej. Idealnie nadaje się do zajęć w grupach.. Manekin symuluje dorosłego osobnika o przeciętnej fizjologii i anatomii i jest zaprojektowany z myślą o realistycznym treningu w zakresie podstawowych technik resuscytacyjnych, stosownie do międzynarodowych zaleceń

Posiada następujące właściwości :
– symulacja niedrożności dróg oddechowych
– ruchoma żuchwa
– wierna symulacja wdmuchnięcia i ucisku klatki piersiowej
– unoszenie się klatki piersiowej przy wdmuchnięciu realistyczne umiejscowienie znaczników dla miejsc uciśnięć (żebra, mostek)
-tętno szyjne
– modularna budowa (możliwość dołączania różnego rodzaju kończyn

W wersji z panelem umożliwia bieżąca kontrolę podstawowych parametrów przeprowadzonej resuscytacji (prawidłową ilość wdmuchiwanego powietrza i tempo wdmuchnięcia, prawidłową głębokość i miejsce ucisku klatki piersiowej.

Nasze programy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb każdego klienta – pracodawcy.

Program szkolenia stanowi prawnie chronioną własność intelektualną, a jego przetwarzanie, rozpowszechnianie lub korzystanie z niego bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Cena i zapisy

Szkolenie na zamówienie

;

Sprawdź, co zyskujesz

Mnóstwo korzyści
First Minute
30 dni wcześniej zarezerwuj miejsce na szkolenie otwarte na prestige-eck.pl, dzięki temu automatycznie otrzymasz rabat: 50zł
Im więcej, tym taniej
Firmy i instytucje wysyłające więcej niż jedną osobę na szkolenie otwarte, mogą liczyć na niższe ceny. Sprawdź promocyjne ceny na naszej stronie.
Voucher
Zrób prezent swojemu klientowi, zaproś dostawcę, partnera biznesowego i budujcie wspólnie swoja przewagę konkurencyjną na prestiżowych szkoleniach.

Certyfikat ukończenia
szkolenia.

Po zakończeniu szkolenia każdy z Uczestników otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności zgodnie z wdrożoną procedurą: PN-EN ISO 9001:2015 DEKRA

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Podnieś kwalifikacje!

Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu oraz emaila, a skontaktujemy się niezwłocznie.

  Jeśli wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, oznacza to, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nami. Zanim przekażesz nam swoje dane osobowe, zapoznaj się z informacjami na temat sposobu ich przetwarzania. Chcielibyśmy przetwarzać Twoje dane, aby móc przekazywać Ci informacje na temat naszych usług.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące szkolenia

  W PRESTIGE Europejskim Centrum Kształcenia znajdziesz praktyczną i specjalistyczną wiedzę!
  Czy jest możliwe uzyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej?
  Dofinansowanie