- Oferta
- Logistyka, transport, spedycja
TECHNOLOGIE ADC DLA ŚLEDZENIA POCHODZENIA TOWARÓW – KODY KRESKOWE czy KODY ELEKTRONICZNE? 2-dniowe warsztaty logistyczne
Niniejsze szkolenie ma na celu przekazanie potencjalnym użytkownikom technik ADC wiedzy, w jaki sposób należy podejść do wdrażania kodów kreskowych lub identyfikatorów radiowych tak, aby uzyskać najwięcej korzyści (wiedza o rzeczywistych stanach magazynowych, efektywne traceability, itp.).
Cele i korzyści
Niniejsze szkolenie ma na celu przekazanie potencjalnym użytkownikom technik ADC wiedzy, w jaki sposób należy podejść do wdrażania kodów kreskowych lub identyfikatorów radiowych tak, aby uzyskać najwięcej korzyści (wiedza o rzeczywistych stanach magazynowych, efektywne traceability, itp.).
Program szkolenia
Automatyczna identyfikacja (ADC) jest techniką, której nie można pominąć mówiąc o efektywnym śledzeniu pochodzenia towarów – zwłaszcza spożywczych. Bez technik ADC żaden magazynowy system logistyczny nie będzie funkcjonował produktywnie. Należy jednak pamiętać, że automatyczną identyfikację nie stanowią tylko urządzenia do tego celu służące: czytniki, drukarki czy terminale przenośne. Nie wystarczy mieć na opakowaniach nadrukowane kody kreskowe, trzeba jeszcze wiedzieć, jak je wykorzystać i jakie symboliki są bezpieczne dla globalnych łańcuchów dostaw, w których komunikują się ze sobą różnorakie jego ogniwa. Bezpieczne symboliki kodów kreskowych to te, w których zakodowano dane podlegające ogólnie przyjętym zasadom i regułom identyfikacyjnym. Zasady te sankcjonuje międzynarodowy system jednoznacznego i unikalnego oznaczania wszelkich form opakowaniowych w taki sposób, aby nigdy i nigdzie się one nie zdublowały.
RFID – nowa technologia identyfikacji, nazywana niekiedy „radiowym kodem kreskowym” z jednej strony nakierowuje tok rozumowania tylko na zmianę medium z kodu kreskowego na fale radiowe, z drugiej jednak strony, oferuje nowe, niespotykane dotąd możliwości opisania produktu na elektronicznej etykiecie umieszczonej wprost na każdym opakowaniu z produktem. Identyfikatorem wówczas jest elektroniczny kod produktu EPC (Electronic Product Code), którego konstrukcja jest przygotowana dla zastosowań globalnych a komercjalizacją zastosowań zajmuje się specjalnie powołana do tego celu organizacja non profit o nazwie EPCglobal Inc.
Dzień pierwszy:
Wykorzystanie kodów kreskowych zgodnie z międzynarodowymi standardami.
- Wstęp
- Przegląd zastosowań informatyki w zarządzaniu łańcuchami dostaw
- Międzynarodowe identyfikatory pozycji materiałowych (system GS1)
- Zastosowania kodów kreskowych w magazynie
- Najczęstsze błędy w oznaczeniach kodowych
- Etykieta logistyczna – szczególny przypadek zastosowania kodów kreskowych w łańcuchach dostaw
- Techniki automatycznej identyfikacji
- Istotne cechy magazynowych systemów informatycznych WMS
- Inwentaryzacja z wykorzystaniem kodów kreskowych i systemu WMS
- Prezentacja wykorzystania kodów kreskowych „na żywo” (System MaGS1)
Dzień drugi:
Globalne zastosowania technologii RFID
- Historia powstania oraz etapy rozwoju technologii RFID
- Fizyczne zasady działania technologii RFID
- Przegląd różnych rozwiązań RFID – sposoby komunikacji, dostępne częstotliwości
- Przegląd dostępnych na rynku komponentów technicznych – czytników, tagów, drukarek RFID
- Okiełznać fale radiowe – kolizyjność odczytu i inne rozpoznane problemy
- Identyfikatory RFID i kryteria ich wyboru
- RFID w Twojej firmie – wybór technologii
- Komponenty sieci EPCglobal: middleware, EPC-IS, ONS, EPC-DS
- Transformacja numerów GS1 do formatu EPC
- Prezentacja działania sieci EPCglobal „na żywo” (Portable Demo)
Cena i zapisy
Szkolenie na zamówienie