Przejdź do treści
Home
 • Oferta
 • Prawo

RESURS – zmiany w przepisach w zakresie eksploatacji UTB

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat aktualnych przepisów dotyczących regulacji prawnych w zakresie eksploatacji UTB. Szkolenie skierowane jest do właścicieli urządzeń transportu bliskiego, pracowników służb utrzymania ruchu oraz służb BHP w przedsiębiorstwach użytkujących urządzenia transportu bliskiego oraz konserwatorów i serwisantów urządzeń transportu bliskiego.

Szkolenie na zlecenie

Cele i korzyści

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat aktualnych przepisów dotyczących regulacji prawnych w zakresie eksploatacji UTB.

Skutkiem wprowadzonych przepisów nowego rozporządzenia w zakresie eksploatacji UTB jest powstanie nowych obowiązków po stronie właścicieli urządzenia, bo to on ma obowiązek przeprowadzenia RESURSU, dlatego konieczne jest zapoznanie się z nowymi przepisami i skutkami tych regulacji.

Uczestnik szkolenia ma możliwość uzyskania i usystematyzowania wiedzy w zakresie aktualnych przepisów dotyczących RESURS-u.

W szkoleniu wykorzystane zostaną najnowsze stanowiska PIP i UDT.

Program szkolenia

1. RESURS UTB

 • Definicja RESURS-u
 • RESURS a dyrektywa maszynowa 2006/42/WE
 • RESURS a normy PN-EN ISO 12100 „Bezpieczeństwo maszyn – Ogólne zasady projektowania – Ocena ryzyka i zmniejszenie ryzyka”
 • Eliminacja zagrożeń, ocena i zmniejszenia ryzyka w odpowiednich fazach cyklu życia maszyny

2. Wymagania dotyczące prowadzonej dokumentacji urządzeń transportu bliskiego

 • Treść instrukcji dostarczanych wraz z maszyną
 • Przeglądy – zalecane przedziały czasu w zależności od rodzaju urządzenia
 • Wytrzymałość mechaniczna – zmęczenie materiału i zużycia eksploatacyjne

3. Najważniejsze zmiany dotyczące rejestracji i eksploatacji urządzeń transportu bliskiego

4. Próby obciążeniowe – rodzaje, zasady przeprowadzania badań

5. Osoby wymagane podczas procesu badania urządzeń transportu bliskiego

6. Nadzór UDT i PIP

7. Resurs – określenie dla danego urządzenia stopnia zużycia, z uwzględnieniem wytycznych producenta, wymagań UDT

8. Rozwiązywanie problemów z oceną stanu technicznego poszczególnych elementów urządzenia

9. Przedstawienie opracowanej dokumentacji Resursu dla przykładowego urządzenia – omówienie poszczególnych elementów i kryteriów, które wpłynęły na końcową ocenę stanu urządzenia

Metody szkoleniowe

Formuła szkolenia obejmuje wykład z komentarzem i wyjaśnieniami prowadzącego z możliwością bezpośredniego zadawania pytań w trakcie szkolenia oraz ćwiczenia – opracowanie i omówienie dokumentacji Resursu dla przykładowego urządzenia.
Przewidziana jest także dyskusja i analiza zagadnień problemowych (dotyczących tematyki poruszanej na szkoleniu) przedstawianych przez uczestników.

 

Adresaci

Szkolenie skierowane jest do właścicieli urządzeń transportu bliskiego, pracowników służb utrzymania ruchu oraz służb BHP w przedsiębiorstwach użytkujących urządzenia transportu bliskiego, konserwatorów i serwisantów urządzeń transportu bliskiego.

Na szkolenie zapraszamy również osoby zainteresowane tematyką, dla których wiedza uzyskana  na szkoleniu przyczyni się do ich rozwoju zawodowego.

Cena i zapisy

Szkolenie na zamówienie

;

Sprawdź, co zyskujesz

Mnóstwo korzyści
First Minute
30 dni wcześniej zarezerwuj miejsce na szkolenie otwarte na prestige-eck.pl, dzięki temu automatycznie otrzymasz rabat: 50zł
Im więcej, tym taniej
Firmy i instytucje wysyłające więcej niż jedną osobę na szkolenie otwarte, mogą liczyć na niższe ceny. Sprawdź promocyjne ceny na naszej stronie.
Voucher
Zrób prezent swojemu klientowi, zaproś dostawcę, partnera biznesowego i budujcie wspólnie swoja przewagę konkurencyjną na prestiżowych szkoleniach.

Certyfikat ukończenia
szkolenia.

Po zakończeniu szkolenia każdy z Uczestników otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności zgodnie z wdrożoną procedurą: PN-EN ISO 9001:2015 DEKRA

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Podnieś kwalifikacje!

Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu oraz emaila, a skontaktujemy się niezwłocznie.

  Jeśli wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, oznacza to, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nami. Zanim przekażesz nam swoje dane osobowe, zapoznaj się z informacjami na temat sposobu ich przetwarzania. Chcielibyśmy przetwarzać Twoje dane, aby móc przekazywać Ci informacje na temat naszych usług.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące szkolenia

  W PRESTIGE Europejskim Centrum Kształcenia znajdziesz praktyczną i specjalistyczną wiedzę!
  Czy jest możliwe uzyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej?
  Dofinansowanie