- Oferta
- Prawo
RESURS – zmiany w przepisach w zakresie eksploatacji UTB
Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat aktualnych przepisów dotyczących regulacji prawnych w zakresie eksploatacji UTB. Szkolenie skierowane jest do właścicieli urządzeń transportu bliskiego, pracowników służb utrzymania ruchu oraz służb BHP w przedsiębiorstwach użytkujących urządzenia transportu bliskiego oraz konserwatorów i serwisantów urządzeń transportu bliskiego.
Cele i korzyści
Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat aktualnych przepisów dotyczących regulacji prawnych w zakresie eksploatacji UTB.
Skutkiem wprowadzonych przepisów nowego rozporządzenia w zakresie eksploatacji UTB jest powstanie nowych obowiązków po stronie właścicieli urządzenia, bo to on ma obowiązek przeprowadzenia RESURSU, dlatego konieczne jest zapoznanie się z nowymi przepisami i skutkami tych regulacji.
Uczestnik szkolenia ma możliwość uzyskania i usystematyzowania wiedzy w zakresie aktualnych przepisów dotyczących RESURS-u.
W szkoleniu wykorzystane zostaną najnowsze stanowiska PIP i UDT.
Program szkolenia
1. RESURS UTB
- Definicja RESURS-u
- RESURS a dyrektywa maszynowa 2006/42/WE
- RESURS a normy PN-EN ISO 12100 „Bezpieczeństwo maszyn – Ogólne zasady projektowania – Ocena ryzyka i zmniejszenie ryzyka”
- Eliminacja zagrożeń, ocena i zmniejszenia ryzyka w odpowiednich fazach cyklu życia maszyny
2. Wymagania dotyczące prowadzonej dokumentacji urządzeń transportu bliskiego
- Treść instrukcji dostarczanych wraz z maszyną
- Przeglądy – zalecane przedziały czasu w zależności od rodzaju urządzenia
- Wytrzymałość mechaniczna – zmęczenie materiału i zużycia eksploatacyjne
3. Najważniejsze zmiany dotyczące rejestracji i eksploatacji urządzeń transportu bliskiego
4. Próby obciążeniowe – rodzaje, zasady przeprowadzania badań
5. Osoby wymagane podczas procesu badania urządzeń transportu bliskiego
6. Nadzór UDT i PIP
7. Resurs – określenie dla danego urządzenia stopnia zużycia, z uwzględnieniem wytycznych producenta, wymagań UDT
8. Rozwiązywanie problemów z oceną stanu technicznego poszczególnych elementów urządzenia
9. Przedstawienie opracowanej dokumentacji Resursu dla przykładowego urządzenia – omówienie poszczególnych elementów i kryteriów, które wpłynęły na końcową ocenę stanu urządzenia
Metody szkoleniowe
Formuła szkolenia obejmuje wykład z komentarzem i wyjaśnieniami prowadzącego z możliwością bezpośredniego zadawania pytań w trakcie szkolenia oraz ćwiczenia – opracowanie i omówienie dokumentacji Resursu dla przykładowego urządzenia.
Przewidziana jest także dyskusja i analiza zagadnień problemowych (dotyczących tematyki poruszanej na szkoleniu) przedstawianych przez uczestników.
Adresaci
Szkolenie skierowane jest do właścicieli urządzeń transportu bliskiego, pracowników służb utrzymania ruchu oraz służb BHP w przedsiębiorstwach użytkujących urządzenia transportu bliskiego, konserwatorów i serwisantów urządzeń transportu bliskiego.
Na szkolenie zapraszamy również osoby zainteresowane tematyką, dla których wiedza uzyskana na szkoleniu przyczyni się do ich rozwoju zawodowego.
Cena i zapisy
Szkolenie na zamówienie