Przejdź do treści
Home
 • Oferta
 • Prawo

Odpady medyczne w NZOZ i gabinetach prywatnych – zasady postępowania, wymagane dokumenty, sprawozdawczość, kontrole

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy oraz umiejętności dotyczących właściwego prowadzenia gospodarki odpadami medycznymi w NZOZ-ach oraz prywatnych gabinetach medycznych wynikających z przepisów ochrony środowiska, ustawy o odpadach, jak i wymagań SANEPID. Na szkoleniu przedstawimy sposoby realizacji wszystkich ustawowych obowiązków w tym interpretacje przepisów i omówienie szczególnych przypadków – przykłady oraz aktów wykonawczych do tej ustawy. Dzięki szkoleniu uczestnicy nabędą wiedzę dotyczącą umiejętności identyfikacji oraz realizacji obowiązków w zakresie gospodarowania odpadami medycznymi, prowadzenia ewidencji oraz sprawozdawczości. Szkolenie jest skierowane do wszystkich podmiotów u których powstają odpady medyczne (szpitale, laboratoria, przychodnie, NZOZ-y, punkty pobierania materiału, gabinety medyczne oraz stomatologiczne).

Szkolenie na zlecenie

Cele i korzyści

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy oraz umiejętności dotyczących właściwego prowadzenia gospodarki odpadami medycznymi w NZOZ-ach oraz prywatnych gabinetach medycznych wynikających z przepisów ochrony środowiska, ustawy o odpadach, jak i wymagań SANEPID. Na szkoleniu przedstawimy sposoby realizacji wszystkich ustawowych obowiązków w tym interpretacje przepisów i omówienie szczególnych przypadków – przykłady oraz aktów wykonawczych do tej ustawy.

Dzięki szkoleniu uczestnicy nabędą wiedzę dotyczącą umiejętności identyfikacji oraz realizacji obowiązków w zakresie gospodarowania odpadami medycznymi, prowadzenia ewidencji oraz sprawozdawczości.

Szkolenie jest skierowane do wszystkich podmiotów u których powstają odpady medyczne (szpitale, laboratoria, przychodnie, NZOZ-y, punkty pobierania materiału, gabinety medyczne oraz stomatologiczne).

Program szkolenia

 1. Definicja odpadów medycznych
 2. Klasyfikacja odpadów medycznych
 3. Procedury postępowania z odpadami medycznymi
 4. Podstawy prawne związane z wymaganiami SANEPID
 5. Kontrola SANEPID dotycząca procedur postępowania z odpadami medycznymi
 6. Zasady postępowania z odpadami medycznymi
 7. Metody unieszkodliwiania odpadów medycznych
 8. Zagrożenia dla środowiska i człowieka związane z utylizacją odpadów medycznych
 9. Wymagania dla placówek medycznych związane z uzyskiwaniem zezwoleń wynikających z ustawy o odpadach
 10. Katalog odpadów
 11. Sprawozdawczość i ewidencja
 12. Kary administracyjne i zakres odpowiedzialności
 13. Wykaz aktów prawnych
 14. Terminarz obowiązków
Szkolenie prowadzone jest w oparciu o liczne przykłady praktyczne oraz zawiera omówienie najważniejszych orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości a także polskich sądów administracyjnych z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi.

Adresaci

Szkolenie polecamy pracownikom firm i administracji publicznej, którzy chcą poszerzyć lub zaktualizować swoją wiedzę w zakresie gospodarowania odpadami.

Do uczestnictwa w szkoleniu zapraszamy m.in.:
 • specjalistów z dziedziny gospodarki odpadami
 • specjalistów ds. ochrony środowiska
 • selektywnej zbiórki i odpadów niebezpiecznych
 • oraz osoby, które są zainteresowane zagadnieniami dot. gospodarki odpadami.

Cena i zapisy

Szkolenie na zamówienie

;

Sprawdź, co zyskujesz

Mnóstwo korzyści
First Minute
30 dni wcześniej zarezerwuj miejsce na szkolenie otwarte na prestige-eck.pl, dzięki temu automatycznie otrzymasz rabat: 50zł
Im więcej, tym taniej
Firmy i instytucje wysyłające więcej niż jedną osobę na szkolenie otwarte, mogą liczyć na niższe ceny. Sprawdź promocyjne ceny na naszej stronie.
Voucher
Nasze szkolenia to informacje z pierwszej ręki, Podane w rzetelny i praktyczny sposób, gotowa do wdrożenia w pracy.

Certyfikat ukończenia
szkolenia.

Po zakończeniu szkolenia każdy z Uczestników otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności zgodnie z wdrożoną procedurą: PN-EN ISO 9001:2015 DEKRA

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Podnieś kwalifikacje!

Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu oraz emaila, a skontaktujemy się niezwłocznie.

  Jeśli wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, oznacza to, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nami. Zanim przekażesz nam swoje dane osobowe, zapoznaj się z informacjami na temat sposobu ich przetwarzania. Chcielibyśmy przetwarzać Twoje dane, aby móc przekazywać Ci informacje na temat naszych usług.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące szkolenia

  W PRESTIGE Europejskim Centrum Kształcenia znajdziesz praktyczną i specjalistyczną wiedzę!
  Czy jest możliwe uzyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej?
  Dofinansowanie