Przejdź do treści
Home
 • Oferta
 • Prawo

DOCHODZENIE ROSZCZEŃ OD UBEZPIECZYCIELI

Celem szkolenia jest umożliwienie poprawnej wykładni przepisów prawnych rodzimego prawa ubezpieczeń gospodarczych w kontekście implementacji prawodawstwa wspólnotowego oraz zwrócenie uwagi na istotne w skutkach dla obrotu gospodarczego rozwiązania Kodeksu Cywilnego, ( por. Dz. U. z 2003 nr 49 poz.40).Powyższe ma służyć  uzyskaniu wiedzy i umiejętności praktycznych  niezbędnych do ustalania podstaw i spososbów dochodzenia roszczeń od ubezpieczycieli, zarówno na drodze sądowej jak i pozasądowej. Szkolenie będzie ilustrowane relewantnymi orzeczeniami sądów polskich oraz Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Kategorie:
Szkolenie na zlecenie

Cele i korzyści

Celem szkolenia jest umożliwienie poprawnej wykładni przepisów prawnych rodzimego prawa ubezpieczeń gospodarczych w kontekście implementacji prawodawstwa wspólnotowego oraz zwrócenie uwagi na istotne w skutkach dla obrotu gospodarczego rozwiązania Kodeksu Cywilnego, ( por. Dz. U. z 2003 nr 49 poz.40).

Powyższe ma służyć  uzyskaniu wiedzy i umiejętności praktycznych  niezbędnych do ustalania podstaw i sposobów dochodzenia roszczeń od ubezpieczycieli, zarówno na drodze sądowej jak i pozasądowej.

Szkolenie będzie ilustrowane relewantnymi orzeczeniami sądów polskich oraz Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Program szkolenia

1. Wstęp
2. Wprowadzenie do zasad przyświecających rgulacji  prawa ubezpieczeń gospodarczych w kontekście członkostwa RP w UE. Pojęcia:

 • zdarzenia losowego
 • ryzyka na przykładzie ryzyk budowlanych
 • ochrony ubezpieczeniowej
 • umowy ubezpieczenia

3. Charakterystyka ogólna  z punktu widzenia określonego w 1. w Kodeksie Cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem  umów handlowych  oraz przepisów odnoszących się do składania oświadczeń woli, oraz trybów zawarcia umowy.
4.  Przykłady klauzul. Dochodzenie roszczeń na etapie przed sądowym; wpływ na przedawnienie roszczeń do ubezpieczycieli.
5. Regulacja w zakresie ubezpieczeń obowiązkowych – zakres ewentualnego zastosowania. Rola pośrednika ubezpieczeniowego ( agent  versus broker)
6. Wskazanie typowych niebezpieczeństw i nieporozumień występujących w obrocie, w szczególności w odniesieniu do wysokości odszkodowania oraz procedury likwidacji szkody przez zakład ubezpieczeń. Zarys procedury sądowego dochodzenia roszczeń
7. Podsumowanie

Cena i zapisy

Szkolenie na zamówienie

;

Sprawdź, co zyskujesz

Mnóstwo korzyści
First Minute
30 dni wcześniej zarezerwuj miejsce na szkolenie otwarte na prestige-eck.pl, dzięki temu automatycznie otrzymasz rabat: 50zł
Im więcej, tym taniej
Firmy i instytucje wysyłające więcej niż jedną osobę na szkolenie otwarte, mogą liczyć na niższe ceny. Sprawdź promocyjne ceny na naszej stronie.
Voucher
Nasze szkolenia to informacje z pierwszej ręki, Podane w rzetelny i praktyczny sposób, gotowa do wdrożenia w pracy.

Certyfikat ukończenia
szkolenia.

Po zakończeniu szkolenia każdy z Uczestników otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności zgodnie z wdrożoną procedurą: PN-EN ISO 9001:2015 DEKRA

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Podnieś kwalifikacje!

Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu oraz emaila, a skontaktujemy się niezwłocznie.

  Jeśli wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, oznacza to, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nami. Zanim przekażesz nam swoje dane osobowe, zapoznaj się z informacjami na temat sposobu ich przetwarzania. Chcielibyśmy przetwarzać Twoje dane, aby móc przekazywać Ci informacje na temat naszych usług.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące szkolenia

  W PRESTIGE Europejskim Centrum Kształcenia znajdziesz praktyczną i specjalistyczną wiedzę!
  Czy jest możliwe uzyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej?
  Dofinansowanie