Przejdź do treści
Home
 • Oferta
 • Logistyka, transport, spedycja

NAJNOWSZE ZMIANY W SYSTEMIE PRAWA WSPÓLNOTOWEGO I KRAJOWEGO ZWIĄZANE Z OBROTEM TOWAROWYM Z KRAJAMI TRZECIMI.Ogromne zmiany w prawie celnym!

Szkolenie będzie stanowiło wyjątkową możliwość uzyskania wiedzy z zakresu najnowszych zmian prawnych w kodeksie celnym, prezentowanych przez wybitnego eksperta z Departamentu Ceł Ministerstwa Finansów. Podczas prezentacji przykładów oraz studiów przypadku zostaną omówione najnowsze zmiany przepisów i projekty proponowanych nowelizacji oraz…

Szkolenie na zlecenie

Cele i korzyści

Szkolenie będzie stanowiło wyjątkową możliwość uzyskania wiedzy z zakresu najnowszych zmian prawnych w kodeksie celnym, prezentowanych przez wybitnego eksperta z Departamentu Ceł Ministerstwa Finansów.

Podczas prezentacji przykładów oraz studiów przypadku zostaną omówione najnowsze zmiany przepisów i projekty proponowanych nowelizacji oraz konsekwencje wynikające z nich dla przedsiębiorstw z zakresu najtrudniejszych obszarów praktycznego zastosowania przepisów celnych i podatkowych.

Bogaty program przewiduje miejsce na merytoryczną dyskusję, pytania i konsultacje.

Zapraszamy menedżerów i specjalistów działów importu i eksportu, dyrektorów handlowych, specjalistów ds. celnych oraz transportu

Program szkolenia

1. Zmiany w systemie procedur uproszczonych, w tym możliwość stosowania odprawy celnej scentralizowanej (pojedyncze pozwolenie na stosowanie procedur. uproszczonych SASP – w innym kraju zgłoszenie celne a w innym odprawa celna), od 1 stycznia 2009 r.

2. Obligatoryjne realizowanie od 1 stycznia 2009 r. operacji tranzytowych TIR w ramach wspólnotowego systemu informatycznego NCTS

3. Nowa taryfa celna na 2009 r., inne środki taryfowe od 1 stycznia 2009 r.

4. Nowy system zwolnień od cła i podatków w imporcie obowiązujący od 1 grudnia 2008 r.

5. Możliwość stosowania zgłoszeń celnych w procedurach przywozowych wyłącznie w formie elektronicznej od 1 stycznia 2009 r.

6. Wejście II fazy Systemu Kontroli Eksportu (ECS) i I fazy Systemu Kontroli Importu (ICS) oraz inne nowe systemy informatyczne (Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych – EORI, Wspólnotowe Ramy Zarządzania Ryzykiem – RMF, AEO) od 1 lipca 2009 r.

7. Deklaracje poprzedzające przywóz i wywóz od 1 lipca 2009 r.

8. Zmiany w ustawie Prawo celne korzystne dla podmiotów zajmujących się importem i eksportem towarów

9. Zmiana ustawy o Służbie Celnej i nowy system kontroli celnej

10. Podstawowe zmiany w opublikowanym już Zmodernizowanym Kodeksie Celnym

11. Zmiany w ustawie o VAT związane z importem towarów (m.in. możliwość rozliczenie VAT od importu w deklaracji podatkowej)

12. Podstawowe zmiany w nowej ustawie o podatku akcyzowym obowiązujące od 2009 r.

13. Upoważniony Przedsiębiorca (AEO) i elektroniczny System Kontroli Eksportu (ECS)

14. Zmiany w Ordynacji podatkowej

15. Inne zmiany w przepisach związanych z obrotem towarowym z zagranicą

Cena i zapisy

Szkolenie na zamówienie

;

Sprawdź, co zyskujesz

Mnóstwo korzyści
First Minute
30 dni wcześniej zarezerwuj miejsce na szkolenie otwarte na prestige-eck.pl, dzięki temu automatycznie otrzymasz rabat: 50zł
Im więcej, tym taniej
Firmy i instytucje wysyłające więcej niż jedną osobę na szkolenie otwarte, mogą liczyć na niższe ceny. Sprawdź promocyjne ceny na naszej stronie.
Voucher
Nasze szkolenia to informacje z pierwszej ręki, Podane w rzetelny i praktyczny sposób, gotowa do wdrożenia w pracy.

Certyfikat ukończenia
szkolenia.

Po zakończeniu szkolenia każdy z Uczestników otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności zgodnie z wdrożoną procedurą: PN-EN ISO 9001:2015 DEKRA

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Podnieś kwalifikacje!

Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu oraz emaila, a skontaktujemy się niezwłocznie.

  Jeśli wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, oznacza to, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nami. Zanim przekażesz nam swoje dane osobowe, zapoznaj się z informacjami na temat sposobu ich przetwarzania. Chcielibyśmy przetwarzać Twoje dane, aby móc przekazywać Ci informacje na temat naszych usług.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące szkolenia

  W PRESTIGE Europejskim Centrum Kształcenia znajdziesz praktyczną i specjalistyczną wiedzę!
  Czy jest możliwe uzyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej?
  Dofinansowanie