PLANER

Pocieszenie:) Normalny człowiek to fikcjaCarl G. Jung

Menu

INFORMATYKA W MAGAZYNACH (2 dni)

Termin: Do ustalenia

Kategoria: Logistyka, transport, spedycja

Liczba godzin: Do ustalenia

Miasto: Do ustalenia

Cena: Do ustalenia

Cele i korzyści szkolenia

Na szkoleniu powinni spotkać się zarówno praktycy jak i teoretycy. Materiał szkoleniowy jest przygotowany tak, aby skorzystali na tym kierownicy magazynów, logistycy zajmujący się zarządzaniem łańcuchami dostaw, informatycy piszący programy przeznaczone do obsługi łańcuchów dostaw, również różni decydenci i kierownicy wyższego szczebla. Tematyka szkolenia zahacza o zagadnienia przekrojowe i niekiedy strategiczne dla prowadzonego przez Państwo biznesu, więc każdy znajdzie dla siebie odpowiednią porcję wiedzy.

Szkolenie to nie jest przeznaczone dla bezpośrednich magazynierów, ma dla nich charakter raczej informacyjny, ale może być dla nich równie interesujące z punktu widzenia tego co i jak robią w zderzeniu z tym co i jak powinni w magazynie robić.

Tematyka szkolenia obejmuje zagadnienia związane głownie z problematyka magazynowania. Zaleca się, aby w szkoleniu wzięły udział osoby działające na co dzień w tym obszarze. Nie stawia się żadnych innych specjalnych wymagań. Nie trzeba znać się na informatyce, aby rozumieć o czym będzie mówione. Trzeba jednak wiedzieć do czego mogą służyć narzędzia informatyczne, które można zastosować w magazynie.

Czy warto?

Warto dlatego, że uczestnicy szkolenia będą mieli rzadko oferowaną możliwość zapoznania się z regułami uporządkowanego magazynowania, wspieranego specjalistycznymi technikami informatycznymi, wykorzystującymi automatyczną identyfikację danych zgodnie z zasadami międzynarodowych standardów wykorzystywanych we współczesnej logistyce.

Uczestnik szkolenia zapozna się również z praktycznymi aspektami zarządzania łańcuchem dostaw w obszarze magazynu poprzez ćwiczenia praktyczne wyjaśniające zasady prawidłowego oznaczania opakowań logistycznych oraz zapozna się z rzeczywistą funkcjonalnością prezentowanego systemu informatycznego klasy WMS.

Program szczegółowy szkolenia
 1. Porównanie funkcjonalności systemów informatycznych klasy WMS oraz ERP pod względem ich zastosowań w obsłudze procesów magazynowania
 2. Związki przyczynowo skutkowe w użytkowaniu systemów klasy WMS i TMS
 3. Automatyczne przechwytywanie danych opisujących towary składowane w magazynie (dobór odpowiedniej klasy sprzętu adekwatnej dla danego procesu magazynowego)
 4. Międzynarodowe zasady jednoznacznego oznaczania towarów (bezpieczne kody kreskowe, unikalne numerowanie towarów występujących w różnych formach opakowaniowych, reguły rejestrowania danych w systemie WMS)
 5. Ćwiczenia w zakresie identyfikowania towarów wg standardów międzynarodowych
 6. Prezentacja systemu informatycznego klasy WMS + TMS
 7. Stosowane w logistyce narzędzia wymiany danych (EDI, ebXML, katalogi elektroniczne)
 8. Monitorowanie pochodzenia towarów spożywczych wg wymagań Unii Europejskiej (informatyczne rozwiązania dla „traceability”)
 9. Trendy rozwojowe w światowych rozwiązaniach automatycznej identyfikacji (RFID, EPC, EPCglobal)
Dodatkowe informacje

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Treść wiadomości

  TAK, Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w formularzu przez PRESTIGE ECK z siedzibą w Mikołowie 43-190, ul. Wyzwolenia 27; Dowiedz się więcej -> https://prestige-eck.pl/rodo/

  Administratorem Twoich danych osobowych zgodnie z art. 4 pkt. 7 RODO jest PRESTIGE ECK z siedzibą w Mikołowie, adres: ul. Wyzwolenia 27, 43-190 Mikołów, tel.: 32 738 51 91, e-mail: szkolenia@eck-prestige.pl

  Szkolenie dostępne na zamówienie

  zapraszamyP

  Organizujemy również szkolenia in company, czyli na zamówienie. Nasz doradca bada wtedy potrzeby szkoleniowe firmy, a następnie przedstawia odpowiadającą na nie ofertę. Dzięki temu zakres tematyczny, forma zajęć, termin i lokalizacja takich szkoleń są dopasowane do tego, czego wymaga klient. Program jest zmodyfikowany do realiów biznesowych ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej oczekiwania i potrzeby.

  Formularz Identyfikacji Potrzeb Szkoleniowych FIPS (DOC) – pobierz

  FIPS (PDF) – pobierz jest pomocnym, wstępnym  narzędziem do przygotowania profesjonalnego szkolenia. Można formularz wypełnić i odesłać do nas lub przekazać informację telefonicznie.

  Konkurencyjne ceny

  Ceny naszych szkoleń są konkurencyjne, ponieważ ich koszt nie wzrasta o podatek VAT.
  Podpowiadamy, jak zdobyć dofinansowanie do szkolenia i pomagamy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, czy Europejskiego Funduszu Społecznego.


  DYNAMICZNA FORMUŁA SZKOLENIA dla osób ceniących czas, skoncentrowana na szybkim przekazaniu jak największej ilości wiedzy i umiejętności. 


  ·  Szkolenia  ·  Konsultacje  ·  Trening osobisty  ·  Wsparcie w procesach zmiany  ·  Audyt personalny


  Nasza Firma może kompleksowo zorganizować każdy zakres tematyczny z dofinansowaniem!

  Przy realizacji szkoleń na zamówienie uzgodnienia logistyczno-terminowe dla grupy.

  Projekt adresowany jest do przedsiębiorców mikro, małych i średnich z województwa śląskiego, którzy chcą uzyskać dofinansowanie na usługi rozwojowe – szkolenia i doradztwo.


  Tekst alternatywny


  Źródło: Nowa definicja MŚP


  Z usług mogą korzystać właściciele i pracownicy przedsiębiorstw (umowa o pracę, zlecenia, o dzieło i inne).

  Przedsiębiorstwo może otrzymać wsparcie zarówno na organizację szkolenia zamkniętego, dostosowanego do potrzeb danego przedsiębiorstwa (tzw. szkolenie »in company«), jak i na udział pracowników w szkoleniach otwartych.
  Nasza firma uczestniczy w programie, jest wpisana do Bazy Usług Rozwojowych

  https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/podmioty/view?id=10770

  aktualne usługi

  https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/search?SearchFilterView[podmiot_id]=10770

  Wspierane są wszystkie szkolenia, które wpływają na rozwój przedsiębiorstwa.

  Obszary w których można się dokształcić można nam zaproponować lub znaleźć inspirację w naszych propozycjach szkoleniowych lub  wpisanych w Bazie Usług Rozwojowych.

   

   

  Główne atuty Podmiotowego Systemu Finansowania:

  Decyzja o wysokości kwoty dofinansowania podejmowana jest na podstawie:

  – wielkości przedsiębiorstwa (mikroprzedsiębiorstwa mogą liczyć na większe wsparcie)
  – znaczenia danej branży dla rozwoju regionu
  – zatrudnienia osób niepełnosprawnych
  – wieku i kwalifikacji pracowników biorących udział w szkoleniach
  – wyboru usługi mającej na celu zdobycie lub potwierdzenie kwalifikacji
  – poziomu wzrostu przychodów przedsiębiorstwa (tzw. przedsiębiorstwa wysokiego wzrostu)
  – uzyskanego wcześniej wsparcia

  Zapewniamy kompetentną i kompleksową obsługę.  Zależy nam na Państwa zadowoleniu, dlatego swoją wiedzę, umiejętności i wieloletnie doświadczenie poświęcamy całkowicie, by spełnić Państwa wymagania. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i indywidualne podejście. Jesteśmy do Państwa dyspozycji – pomożemy w dopasowaniu właściwej oferty oraz zapewnimy pełne wsparcie w organizacji całego projektu szkoleniowego.

  Czekamy na Państwa zapytania ofertowe, zamówienia oraz uwagi, opinie, pomysły i sugestie:

  SYLWIA JASIŃSKA
  – główny specjalista ds. organizacji szkoleń
  tel. (48) 32 738 51 91
  e-mail: Włącz javascript

  MAŁGORZATA KLIMAS
  – manager ds. kluczowych klientów
  tel. (48) 32 738 51 90
  tel. kom. 508 147 055
  e-mail: Włącz javascript

  AGATA NALEPA
  – młodszy specjalista ds. obsługi klienta
  tel. (48) 32 738 51 90
  e-mail: Włącz javascript

   

  Unikalne cechy i korzyści ze spotkania
  Unikalne cechy i korzyści ze spotkania