Przejdź do treści
Home
 • Oferta
 • Logistyka, transport, spedycja

INFORMATYKA W MAGAZYNACH (2 dni)

Na szkoleniu powinni spotkać się zarówno praktycy jak i teoretycy. Materiał szkoleniowy jest przygotowany tak, aby skorzystali na tym kierownicy magazynów, logistycy zajmujący się zarządzaniem łańcuchami dostaw, informatycy piszący programy przeznaczone do obsługi łańcuchów dostaw, również różni decydenci i kierownicy…

Szkolenie na zlecenie

Cele i korzyści

Na szkoleniu powinni spotkać się zarówno praktycy jak i teoretycy. Materiał szkoleniowy jest przygotowany tak, aby skorzystali na tym kierownicy magazynów, logistycy zajmujący się zarządzaniem łańcuchami dostaw, informatycy piszący programy przeznaczone do obsługi łańcuchów dostaw, również różni decydenci i kierownicy wyższego szczebla. Tematyka szkolenia zahacza o zagadnienia przekrojowe i niekiedy strategiczne dla prowadzonego przez Państwo biznesu, więc każdy znajdzie dla siebie odpowiednią porcję wiedzy.

Szkolenie to nie jest przeznaczone dla bezpośrednich magazynierów, ma dla nich charakter raczej informacyjny, ale może być dla nich równie interesujące z punktu widzenia tego co i jak robią w zderzeniu z tym co i jak powinni w magazynie robić.

Tematyka szkolenia obejmuje zagadnienia związane głownie z problematyka magazynowania. Zaleca się, aby w szkoleniu wzięły udział osoby działające na co dzień w tym obszarze. Nie stawia się żadnych innych specjalnych wymagań. Nie trzeba znać się na informatyce, aby rozumieć o czym będzie mówione. Trzeba jednak wiedzieć do czego mogą służyć narzędzia informatyczne, które można zastosować w magazynie.

Czy warto?

Warto dlatego, że uczestnicy szkolenia będą mieli rzadko oferowaną możliwość zapoznania się z regułami uporządkowanego magazynowania, wspieranego specjalistycznymi technikami informatycznymi, wykorzystującymi automatyczną identyfikację danych zgodnie z zasadami międzynarodowych standardów wykorzystywanych we współczesnej logistyce.

Uczestnik szkolenia zapozna się również z praktycznymi aspektami zarządzania łańcuchem dostaw w obszarze magazynu poprzez ćwiczenia praktyczne wyjaśniające zasady prawidłowego oznaczania opakowań logistycznych oraz zapozna się z rzeczywistą funkcjonalnością prezentowanego systemu informatycznego klasy WMS.

Program szkolenia

 1. Porównanie funkcjonalności systemów informatycznych klasy WMS oraz ERP pod względem ich zastosowań w obsłudze procesów magazynowania
 2. Związki przyczynowo skutkowe w użytkowaniu systemów klasy WMS i TMS
 3. Automatyczne przechwytywanie danych opisujących towary składowane w magazynie (dobór odpowiedniej klasy sprzętu adekwatnej dla danego procesu magazynowego)
 4. Międzynarodowe zasady jednoznacznego oznaczania towarów (bezpieczne kody kreskowe, unikalne numerowanie towarów występujących w różnych formach opakowaniowych, reguły rejestrowania danych w systemie WMS)
 5. Ćwiczenia w zakresie identyfikowania towarów wg standardów międzynarodowych
 6. Prezentacja systemu informatycznego klasy WMS + TMS
 7. Stosowane w logistyce narzędzia wymiany danych (EDI, ebXML, katalogi elektroniczne)
 8. Monitorowanie pochodzenia towarów spożywczych wg wymagań Unii Europejskiej (informatyczne rozwiązania dla „traceability”)
 9. Trendy rozwojowe w światowych rozwiązaniach automatycznej identyfikacji (RFID, EPC, EPCglobal)
Program szkolenia stanowi prawnie chronioną własność intelektualną, a jego przetwarzanie, rozpowszechnianie lub korzystanie z niego bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Cena i zapisy

Szkolenie na zamówienie

;

Sprawdź, co zyskujesz

Mnóstwo korzyści
First Minute
30 dni wcześniej zarezerwuj miejsce na szkolenie otwarte na prestige-eck.pl, dzięki temu automatycznie otrzymasz rabat: 50zł
Im więcej, tym taniej
Firmy i instytucje wysyłające więcej niż jedną osobę na szkolenie otwarte, mogą liczyć na niższe ceny. Sprawdź promocyjne ceny na naszej stronie.
Voucher
Zrób prezent swojemu klientowi, zaproś dostawcę, partnera biznesowego i budujcie wspólnie swoja przewagę konkurencyjną na prestiżowych szkoleniach.

Certyfikat ukończenia
szkolenia.

Po zakończeniu szkolenia każdy z Uczestników otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności zgodnie z wdrożoną procedurą: PN-EN ISO 9001:2015 DEKRA

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Podnieś kwalifikacje!

Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu oraz emaila, a skontaktujemy się niezwłocznie.

  Jeśli wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, oznacza to, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nami. Zanim przekażesz nam swoje dane osobowe, zapoznaj się z informacjami na temat sposobu ich przetwarzania. Chcielibyśmy przetwarzać Twoje dane, aby móc przekazywać Ci informacje na temat naszych usług.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące szkolenia

  W PRESTIGE Europejskim Centrum Kształcenia znajdziesz praktyczną i specjalistyczną wiedzę!
  Czy jest możliwe uzyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej?
  Dofinansowanie