logotyp-prestige-eck

Abyśmy mogli dokonać wielkich rzeczy, nie możemy poprzestać na działaniu, musimy też potrafić marzyć; nie tylko planować, ale również wierzyć.Anatole France

Menu

Publikacje

Wymiana handlowa po BREXICIE

Od 1 stycznia 2021 r. obrót towarowy z Wielką Brytanią został objęty formalnościami celnymi   a przedsiębiorcy, którzy będą kontynuować taką wymianę, będą zobowiązani do ich dopełnienia. Powoduje to konieczność spełnienia przez przedsiębiorców standardowych formalności celnych: składania zgłoszeń i deklaracji celnych oraz płacenia należności celnych i podatkowych (cło, VAT  i ewentualna akcyza).

W przywozie istnieje konieczność elektronicznego składania danych bezpieczeństwa, tj. przywozowych deklaracji skróconych, dla celów analizy ryzyka (system AIS/ICS) oraz dokonywania importowych zgłoszeń celnych, skutkujących objęciem towarów właściwą procedurą celną (system AIS/IMPORT) i ewentualnym opłaceniem należności celnych (z wyjątkiem Irlandii Północnej).

W wywozie, towary unijne wywożone z Polski do Zjednoczonego Królestwa (z wyjątkiem Irlandii Północnej) muszą zostać zgłoszone do procedury wywozu w systemie AES/ECS2.

Irlandia Północna dla potrzeb statystycznych traktowana jest jako część Unii Europejskiej.             Obrót towarowy z Irlandią Północną nadal powinien być deklarowany w zgłoszeniach INTRASTAT. Obowiązującym kodem kraju dla Irlandii Północnej jest „XI”.

Od 01.01.2021 r. w wymianie handlowej z Wielką Brytanią, Wyspami Normandzkimi,Wyspą Man nie ma już zgłoszeń INTRASTAT w handlu z Polską i z innymi państwami U.E., są zgłoszenia celne.


Na podstawie 62 opinii.
Sebastian Szaforz
Sebastian Szaforz
2022-10-29
Polecam z całego serca ...
Marcin J
Marcin J
2022-10-26
Rzetelnie przeprowadzony kurs na wózki jezdniowe podnośników od samego początku do końca, serdecznie polecam, zdane za pierwszym razem,
Vitalii Bilenkyi
Vitalii Bilenkyi
2022-10-26
Jestem szczęśliwy, zdałem )
Paweł Sokół
Paweł Sokół
2022-10-26
Super merytoryczny kurs Polecam
Paul Socha
Paul Socha
2022-10-26
Profesjonalna firma i szkolenie z zapewnionym egzaminem ... Polecam każdemu kursy u nich
Juliusz Więckowski
Juliusz Więckowski
2022-09-09
Pełen profesjonalizm Firma dba by kursant był przygotowany do zdania egzaminu Firma dostarcza materiały szkoleniowe, testy oraz fachowego i wymagającego instruktora Dzięki temu wystarczy się przyłożyć i zdobywa się upragnione lub potrzebne uprawnienia Ja osobiście dzięki ECK Prestige zdobyłem uprawnienia do obsługi wózków specjalistycznych Polecam !!!

Zobacz więcej opinii