Współczesne przedsiębiorstwo nie może funkcjonować bez wykorzystania przydatnych narzędzi informatycznych. Czasem będą to narzędzia zaawansowane bądź też nowinki technologiczne, ale podstawą dobrego funkcjonowania firmy jest zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają odpowiednie umiejętności do obsługi rzeczonych narzędzi. Arkusze kalkulacyjne są wręcz niezbędne w codziennej pracy w każdym dziale handlowym, zwłaszcza w dziale sprzedaży. MS Excel to program, który pozwala naszym pracownikom na szybkie i sprawne sporządzanie raportów i analiz, dotyczących wszelkich danych istotnych dla funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa.
Zapraszamy na szkolenie „Excel w dziale sprzedaży”
Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby na kurs „Excel w dziale sprzedaży – praktyczne warsztaty dla handlowców”. Organizatorem szkolenia jest firma PRESTIGE Europejskie Centrum Kształcenia z siedzibą w Mikołowie. Jak sama nazwa wskazuje nasz kurs ma charakter warsztatów, a zatem każdy uczestnik będzie miał niepowtarzalną okazję na sprawdzenie oraz znaczne udoskonalenie swoich umiejętności obsługi Excela w praktyce. Kurs odbywa się – co oczywiste – przy użyciu komputera. Nasi prowadzący posiadają wysokie kwalifikacje w dziedzinie informatyki, w szczególności w obsłudze arkusza kalkulacyjnego, a za ich wiedzą stoi wieloletnie doświadczenie. To gwarantuje, że szkolenie przebiegnie w sposób bardzo merytoryczny i każdy uczestnik z całą pewnością na tym skorzysta.
Dla kogo jest to szkolenie?
Nasze szkolenie kierujemy do konkretnych grup zawodowych i do konkretnych zawodów. W tym przypadku kurs adresujemy do:
- osób zatrudnione w dziale sprzedaży,
- kierownictwa działu sprzedaży,
- przedstawicieli handlowych,
- osób zarządzających sprzedażą,
- kupców.
Program szkolenia „Excel w dziale sprzedaży”
Nasze szkolenie obejmuje kilka ważnych etapów. W pierwszym z nich uczestnicy nauczą się dokonywać obliczeń za pomocą funkcji arkusza. Dowiedzą się jak formułować funkcje matematyczne, statystyczne, wyszukiwania i logiczne. Przekonają się o tym do czego służą funkcje daty oraz funkcje tekstowe. Zdobędą praktyczne umiejętności, które pozwolą im na stworzenie, a następnie wykorzystanie nazw w poszczególnych formułach. Dzięki temu pracownik w praktyce będzie umiał obliczyć wielkość przewidywanego obrotu. Nie będzie miał problemu z obliczeniem wartości sprzedaży. Ustali na jakim poziomie uplasują się marża, narzut i udział procentowy. Będzie potrafił uwzględnić dodatkowe koszta, np. z tytułu kredytu czy wzrostu cen. Określi jak duże zamówienia należy robić i jak często to czynić. Analiza ABC – XYZ nie będzie stanowiła dla niego problemu, dzięki czemu pogrupuje dane w określonych przedziałach. Będzie mógł także przenieść do bazy danych elementy z innych tabel i baz.
W drugim segmencie kursu uczestnicy zapoznają się z tabelami przestawnymi, dzięki czemu analiza danych będzie dla nich bardzo szybka do wykonania. Jak kursant nauczy się wykorzystywać tabelę przestawną? Mianowicie, najpierw nauczy się tego jak zbudowana jest i jak działa tabela przestawna. Potem zapozna się z różnymi formatami danych, występującymi w tabeli przestawnej. Mowa tu o takich wyrażeniach jak procenty, liczniki, sumy, itd. Następnie dowie się, czym są pola oraz elementy obliczeniowe. Nauczy się też grupowania danych oraz sporządzania wykresów w tabelach przestawnych. Dzięki temu pracownik będzie umiał dokonywać analizy należności, wielkości, struktury i dynamiki zapasów klienta oraz wielkości, struktury i dynamiki sprzedaży, zysku, narzutu czy marży. Dokona także prawidłowej analizy sprzedaży utraconej.
Wreszcie w ramach trzeciej części kursu uczestnicy zdobędą bardzo praktyczne umiejętności. Pozwolą one pracownikowi znacznie ułatwić sobie pracę, a także zapewnić wynikom tej pracy odpowiednią ochronę. Kursant nauczy się zatem czym są łącza dodanych zewnętrznych oraz czym jest formatowanie warunkowe. Prezentacja na wykresie niestandardowych danych nie będzie dla niego tajemnicą. Ponadto nauczy się ukrywać i chronić formuły, które użył w arkuszu.