logotyp-prestige-eck

Wysokie oczekiwania są kluczem do wszystkiegoSam Walton

Menu

Publikacje

Excel w logistyce

Arkusz kalkulacyjny Excel to jedno z podstawowych narzędzi pracy biurowej. Kojarzyć nam się może przede wszystkim z operacjami matematycznymi, rachunkowymi czy finansowymi. Nie dziwi fakt, że z Excela korzystają księgowi, kadrowi, statystycy oraz każdy, kto prowadzi szczegółowe zestawienia danych. Dodatkowo Excel nasuwa na myśl prowadzenie ewidencji – np. w pracy pod kątem przepracowanych godzin czy wykonanych zleceń. A jak sprawdza się Excel w logistyce? Czy warto w ogóle zgłębiać wiedzę i zdobywać umiejętności w tym temacie?

Jak zwiększyć umiejętność obsługi Excela?

Chyba każdy, kto uczęszczał do podstawówki, gimnazjum i szkoły średniej wyniósł z lekcji informatyki przynajmniej podstawową wiedzę na temat obsługi narzędzi, takich jak Excel. W istocie program ten posiada jasny panel obsługi, a często wiele operacji możemy na nim wykonać w sposób intuicyjny. To oczywiście w zupełności wystarczy do pracy na poziomie podstawowym. Jednakże, aby skutecznie i prawidłowo wykorzystać Excel w logistyce należy posiąść zdolność pracy na nim na poziomie przynajmniej średniozaawansowanym. Nasze szkolenie umożliwia zdobycie takich właśnie umiejętności.

„Excel w logistyce” – dla kogo to szkolenie?

Nasze szkolenie kierujemy to całego szerokiego grona osób pracujących w dziale logistyki. Mogą to byś osoby, które wykonują ogólną lub szczegółową pracę w zakresie organizacji logistyki w przedsiębiorstwie, pracownicy magazynów oraz osoby zarządzające magazynami. Ze względu na to, że szkolenie odbywa się w formie online, uczestniczyć w nim mogą wszyscy chętni z całej Polski, nie tylko z powiatu mikołowskiego czy województwa śląskiego.

Jakie korzyści daje szkolenie „Excel w logistyce”?

Dzięki naszemu szkoleniu analiza dużych baz danych nie będzie stanowiła problemu dla każdego, kto ukończy kurs. Uczestniczy nauczą się analizować wskaźniki efektywności i kosztów, wykorzystując efektywnie w tym celu program Excel. W codziennej pracy z tym narzędziem będą potrafili zaprowadzić porządek w danych logistycznych. Poprawi się czytelność prezentacji danych przygotowywanych przez kursantów. Ponadto nasze szkolenie da taką korzyść, że dla uczestników stanie się możliwe przyspieszenie analizy danych przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości pracy.

Po ukończeniu naszego kursu, każdy kto pracuje w magazynie czy dziale logistyki będzie umiał w szybki i sprawny sposób przygotować analizy, raporty oraz kalkulacje. Zdobędzie umiejętność sprawnego wyszukiwania oraz eliminacji błędów w arkuszach i raportach. Możliwe dla niego stanie się budowanie systemów raportowania z zastosowaniem Power Query. To pozwoli zaoszczędzić czas, a także da możliwość łączenia danych z różnych źródeł oraz plików. Warto też dodać, że kursant będzie umiał wykorzystać zdobyte umiejętności w taki sposób, iż tworzy taki raport, który będzie się aktualizował za każdym razem, gdy zostaną do niego wprowadzone nowe dane.

Program szkolenia „Excel w logistyce”

Pierwszy etap szkolenia obejmuje takie zagadnienie jak analiza procesów logistycznych. W tej analizie kluczową rolę odgrywają dostępne w Excelu funkcje statystyczne, funkcje matematyczne, a także tekstowe. W tej części kursu uczestnik dowie się jak prawidłowo powinna przebiegać analiza terminów ważności zapasów oraz analiza wielkości, dynamiki i struktury zapasów. Przybliżona zostanie mu analiza sprzedaży utraconej, analiza przydatności zapasów oraz analiza kosztów logistycznych. Zobaczy jak wyglądają przykładowe raporty logistyczne. Zdobędzie wiedzę na temat tego czym jest wiekowanie zapasów oraz jak kształtują się wskaźniki obrotowości zapasów.

Drugi etap szkolenia to analiza dużych baz danych. Istotne będzie tutaj zrozumienie zasad działania tabeli przestawnej w Excelu. Po zdobyciu tych umiejętności dla kursanta stanie się możliwa dynamiczna analiza danych. Będzie on mógł dokonać szybkiego i sprawnego porównania cen zakupu, obrotów. Nauczy się tego, jak zbudować bazę danych w taki sposób, by potem przy jej wykorzystaniu dokonywać analiz pozbawionych błędów. Dowie się jak prawidłowo przebiega analiza struktury i dynamiki zapasów, kosztów, zakupów i obrotów. Pozna analizy ABC, XYZ i macierz decyzyjną. Będzie umiał dokonać analizy kosztów transportu.

W trzecim etapie uczestnikom zostaną przedstawione przykładowe raporty logistyczne z zastosowaniem Power Query. Kursant nauczy się przekształcania tabel poziomych w pionowe, łączenia danych z wielu różnych arkuszy oraz łączenia danych z wielu różnych plików. Zostanie mu także pokazane przekształcanie i modyfikowanie danych w taki sposób, aby ich aktualizacja następowała automatycznie.

Wreszcie czwarty i ostatni etap będzie polegał na nauczeniu się tworzenia raportów graficznych. Uczestnicy nauczą się sporządzać wykresy standardowe i niestandardowe oraz wykresy przebiegu w czasie (tzw. mini washboard). Będą także potrafili zastosować formatowanie warunkowe do prezentacji danych i wyłapywania odchyleń i błędów.

Pozostałe informacje

Szkolenie, jak już zdążyliśmy wspomnieć odbywa się online, a więc obejmować może całą Polskę. Możesz w sposób wygodny, praktycznie nie ruszając się z domu zdobyć bardzo ważne umiejętności i wiedzę z zakresu wykorzystania Excela w logistyce. Nasz kurs trwa dwa dni – łącznie obejmuje 12 godzin dydaktycznych – a zajęcia prowadzone są przez profesjonalnego trenera, posiadającego wieloletnie doświadczenie praktyczne oraz dydaktyczne. Serdecznie zapraszamy!


Na podstawie 62 opinii.
Sebastian Szaforz
Sebastian Szaforz
2022-10-29
Polecam z całego serca ...
Marcin J
Marcin J
2022-10-26
Rzetelnie przeprowadzony kurs na wózki jezdniowe podnośników od samego początku do końca, serdecznie polecam, zdane za pierwszym razem,
Vitalii Bilenkyi
Vitalii Bilenkyi
2022-10-26
Jestem szczęśliwy, zdałem )
Paweł Sokół
Paweł Sokół
2022-10-26
Super merytoryczny kurs Polecam
Paul Socha
Paul Socha
2022-10-26
Profesjonalna firma i szkolenie z zapewnionym egzaminem ... Polecam każdemu kursy u nich
Juliusz Więckowski
Juliusz Więckowski
2022-09-09
Pełen profesjonalizm Firma dba by kursant był przygotowany do zdania egzaminu Firma dostarcza materiały szkoleniowe, testy oraz fachowego i wymagającego instruktora Dzięki temu wystarczy się przyłożyć i zdobywa się upragnione lub potrzebne uprawnienia Ja osobiście dzięki ECK Prestige zdobyłem uprawnienia do obsługi wózków specjalistycznych Polecam !!!

Zobacz więcej opinii