PLANER
logotyp-prestige-eck

Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.

Menu

Zarządzanie wypaleniem zawodowym i stresem

Termin: Do ustalenia

Kategoria: Rozwój menedżerski, Rozwój interpersonalny

Liczba godzin: 1 dzień

Miasto: Do ustalenia

Cena: Do ustalenia

Cele i korzyści szkolenia

W literaturze naukowej termin wypalenia zawodowego pojawił się około 20 lat temu. Współcześnie, kiedy praca stała się bardzo ważnym elementem naszego życia i której poświęcamy nie tylko swój czas ale również zaangażowanie fizyczne i emocjonalne, na syndrom ten zapada coraz więcej osób aktywnych zawodowo. Dlatego warto uświadomić sobie, jakie czynniki doprowadzają do wypalenia zawodowego oraz w jaki sposób sobie z nimi radzić. O wypaleniu zawodowym możemy mówić, gdy praca przestaje nam dawać satysfakcję, przestajemy się rozwijać zawodowo, jesteśmy przepracowani i przytłoczeni obowiązkami.

Głównym celem szkolenia jest więc przekazanie wiedzy i rozwój umiejętności odnośnie sposobów radzenia sobie ze stresem, zniechęceniem do wykonywania obowiązków i docelowo z wypaleniem zawodowym. Jeśli zastanawiasz się, skąd czerpać optymizm i motywację do pracy, jak odnaleźć siłę fizyczną i emocjonalną do pracy (do życia) to to szkolenie jest właśnie dla Ciebie.

 

Adresaci szkolenia

Szkolenie jest przeznaczone dla: 
Menedżerów, dyrektorów, liderów, właścicieli biznesu, przyszłych menedżerów

 • Działających w warunkach dużego stresu i presji
 • Chcących lepiej radzić sobie ze stresem i zarządzać emocjami
 • Wpłynąć na zwiększenie swoich osiągnięć
 • Mieć bardziej pozytywne nastawienie i więcej zadowolenia z pracy
Program szczegółowy szkolenia

PROGRAM SZKOLENIA: (1 dzień szkoleniowy = 3×1,5 h)

 

MODUŁ I. ZARZĄDZANIE WYPALENIEM, STRESEM –  SAMOŚWIADOMOŚĆ

Po zakończeniu modułu zidentyfikujesz swoją podatność na stres i choroby z nim związane. Największe stresory 21. wieku  – czyli na co  najczęściej wywołuje u nas  stres i niepokój

 

 1. Jakie grupy zawodowe i kto jest szczególnie narażony na stres i wypalenie zawodowe
 2. Kwestionariusz badania indywidualnego poziomu podatności na czynniki stresogenne (osobowość A,B,C i … T) – sprawdź jak Ty reagujesz i radzisz sobie z sytuacjami stresującymi
 3. Kwestionariusz indywidualnego poziomu reakcji na czynniki wpływające na wypalenie zawodowe
 4. Rozpoznanie własnych potrzeb i osobistych motywatorów do działania – jakie są moje wartości (rzeczy ważne) i jak chcę aby wyglądało moje życie żeby było satysfakcjonujące (równowaga praca – życie osobiste)
 5. Badanie instytutu Gallupa – czyli każdy z nas ma talent, dzięki któremu może osiągnąć cele, które sobie postawi, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym

 

MODUŁII. STRES. WYPALENIE. OBJAWY I SKUTKI

Po zakończeniu modułu będziesz wiedział jakie są mechanizmy powstawania stresu, czy stres może być pozytywny, kiedy stres nas pobudza do działania, a kiedy osłabia.

 1. Pojęcie stresu
 2. Skąd się bierze stres i wypalenie – poziom fizyczny i psychiczny
 3. Rodzaje bodźców stresogennych a nasza indywidualna reakcja na nie (osobowość a sytuacje wywołujące stres)
 4. Teoria zasobów S.Hobfolla – dlaczego tak trudno nam się długotrwale cieszyć z dobrych rzeczy i dlaczego tak mocno i czasami długotrwale przeżywamy negatywne sytuacje jak np. brak bezpieczeństwa, zagrożenie dla zdrowia, życia, strach przed zmianą, utrata kogoś lub czegoś itp.
 5. Twoja osobowość kolorystyczna – kwestionariusz osobowości E.Hartmana. Poznaj swój kolor. Różne zachowania, różne interpretacje tej samej rzeczywistości, różne reakcje na te same sytuacje (nasze reakcje na bodźce stresowe zależne od naszej osobowości)
 6. Czy stres zawsze jest zagrożeniem
  1. stres pozytywny – EUSTRES
  2. stres negatywny – DISTRES

 

MODUŁ III. ZAPOBIEGANIE ZMĘCZENIU, ZESTRESOWANIU, WYPALENIU

Po zakończeniu modułu będziesz wiedział i umiał w prosty i szybki sposób rozładowywać stres napięciowy, sytuacyjny; nauczysz się skutecznych i prostych technik relaksacji, rozluźnienia i regeneracji. Jak maksymalizować własną efektywność.

 1. Pomyśl, zaplanuj i zapisz – czyli jak być motywować się co codziennych zadań
 2. Jak ustalać priorytety zadań do realizacji w ciągu dnia/ tygodnia
 3. Planowanie tzw. porządku dnia, kiedy pracujemy on-line lub jesteśmy na tzw. postojowym – czyli, co robić by nie zwariować
 4. Praca/ odpoczynek zgodny z krzywą REAFA – krzywa naszej aktywności dobowej (również pracy zdalnej lub tzw. postojowym)
 5. Czy do osiągania celów wystarczy wiara, że „szklanka jest do połowy pełna” – czyli o pozytywnym nastawieniu (jak skłonność do optymizmu lub pesymizmu wpływa na interpretację sytuacji)
 6. Metody pracy z umysłem i zmysłami
  1. Bycie „społecznym” – nieoceniona moc budowania relacji i pomagania innym
  2. Ćwiczenia umysłu pomagające pozbywania się niechcianych myśli, nawyków – sposoby radzenia sobie z lękiem, nawałem nieprzyjemnych i niechcianych myśli, obawami, frustracją
  3. Jak nauczyć się świadomego celebrowania dobrych wydarzeń na co dzień
  4. Ćwiczenia relaksacyjno – oddechowe, które nie zajmą Ci więcej niż 5 minut, a dadzą Ci czas na uspokojenie się (nawet podczas pracy)
   • ćwiczenie 3×5
   • Podwójne „O” – odliczanie i oddech

-ćwiczenie 4×4

-ćwiczenie „minus 20”

– ćwiczenie …. „keks”

– ćwiczenie „kłaczek”

 1. Praca z intencją – „Chcę …” – czyli jak przejść od motywacji zewnętrznej „muszę” do motywacji wewnętrznej „chcę”
 2. Metody na ruminacje czyli uporczywe wracanie do starych spraw, lub niemiłych sytuacji, które nas spotkały
 3. Stan ciała a jego wpływ na stan ducha – pozytywne „oszukiwanie” ciała i umysłu
  1. siła uśmiechu
  2. postawa PROSTO – ćwiczenia
  3. i-garb i jego negatywne skutki

 

 1. PODSUMOWANIE SZKOLENIA. Indywidualny plan działań
Prowadzący
Ekspert Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji PRESTIGE EUROPEJSKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA.

Wysoki poziom zajęć jest standardem obowiązującym w certyfikowanej firmie szkoleniowej PRESTIGE Europejskie Centrum Kształcenia.


Gwarantujemy, że nasi trenerzy i wykładowcy, to osoby z wysokimi kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem praktycznym, bo właśnie na praktyczne zastosowanie kładziemy szczególny nacisk.


Zapewniamy skuteczne szkolenia prowadzone przez wybitnych specjalistów, cenionych za ogromną wiedzę i rewelacyjne kwalifikacje dydaktyczne. Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na naszych szkoleniach. Szczegółowe opisy prowadzącego lub prowadzących szkolenie znajdują się w ofercie, którą przesyłamy drogą mailową lub faksową.
  Jesteśmy certyfikowaną firmą szkoleniową w ISO 9001:2015 w obszarze:

  • planowania i realizacji szkoleń oraz

  • usług doradczych w zakresie rozwoju i doskonalenia przedsiębiorstw.


Zapewniamy profesjonalizm prowadzących specjalistów, miłą i fachową obsługę, ciekawe materiały szkoleniowe, praktyczny wymiar szkolenia, certyfikaty ukończenia szkolenia.


Możliwości uzyskania dofinansowania do 80% z BUR na swój udział w szkoleniu, zobacz więcej:
BAZA USŁUG ROZWOJOWYCH Z PRESTIGE ECK

Formularz kontaktowy

  Napisz wiadomość

  Imię i nazwisko (dobrowolne)

  Adres email (dobrowolne)

  Numer telefonu (dobrowolne)

  Treść wiadomości

  TAK, Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez PRESTIGE ECK z siedzibą w Mikołowie 43-190, ul. Wyzwolenia 27 w celu kontaktu; RODO

  Dodatkowe informacje

  KOMPETENCJE (WIEDZA, UMIEJĘTNOŚCI), JAKIE UCZESTNICY  NABĘDĄ  PO SZKOLENIU:

  • nauczą się rozumieć, jakie są przyczyny stresu i wypalenia zawodowego
  • nauczą się kontrolować i rozumieć własne emocje związane z pracą i jak zwiększać swoją motywację zawodową
  • nauczą się jak znajdywać i planować czas na rzeczy WAŻNE w życiu
  • zdiagnozują indywidualnej podatności na obciążenia zawodowe i czynniki stresogenne,  które mogą przyczynić się do wypalenia zawodowego
  • poznają mechanizmy  i przyczyny powstawania wypalenia zawodowego i  stresu związanego z pracą oraz nabędą umiejętności minimalizowania oddziaływania tych czynników na swoje życie (zawodowe i osobiste)
  • nabędą wiedzę o tym, jak zmienić swój dotychczasowy tryb życia i sposób reagowania na sytuacje stresujące, obciążające zawodowo na satysfakcjonujący
  • zdobędą umiejętności stosowania prostych ale skutecznych technik służących regeneracji ciała i umysłu, motywacji do działania, rozwijania pewności siebie i świadomego budowania swojej roli zawodowej – wzmocnienie odporności psychicznej
  Szkolenie dostępne na zamówienie

  Organizujemy również szkolenia in company, czyli szkolenia i kursy na zamówienie.

  Przy realizacji szkoleń na zamówienie terminy i lokalizacje uzgadniamy bezpośrednio z klientem.

  Nasz doradca bada potrzeby szkoleniowe firmy, a następnie przedstawia odpowiadającą na nie ofertę. Dzięki temu zakres tematyczny, forma zajęć, termin i lokalizacja takich szkoleń są dopasowane do tego, czego wymaga klient. Program jest zmodyfikowany do realiów biznesowych ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej, oczekiwania i potrzeby.

  Pobierz Formularz Identyfikacji Potrzeb Szkoleniowychalbo skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
  FIPS (DOC) – pobierz
  FIPS (PDF) – pobierz
  Narzędzie do przygotowania profesjonalnego szkolenia.
  Można formularz wypełnić i odesłać do nas lub przekazać informację telefonicznie.

  Niniejsza oferta, a w szczególności program szkolenia podlegają ochronie na mocy prawa autorskiego. Właścicielem praw autorskich jest PRESTIGE Europejskie Centrum Kształcenia. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora jest zabronione. Na mocy ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie osoby reprodukujące zawarte w ofercie i programie szkolenia informacje we fragmentach, jak i w całości bez wiedzy i zgody właściciela praw autorskich podlegały będą odpowiedzialności karnej.

  Unikalne cechy i korzyści ze spotkania
  Unikalne cechy i korzyści ze spotkania