W 2017 r. Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadzi blisko 1000 kontroli w zakresie przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w transporcie wewnątrzzakładowym oraz gospodarce magazynowej. Kontrole prowadzone będą w tych branżach, w których wykorzystuje się środki transportu do przemieszczania ładunków w obrębie danego zakładu.
Pomimo wprowadzenia nowych rozwiązań technicznych w zakresie środków transportu oraz procesów i systemów transportowych, nie zmniejsza się liczba osób pracujących w warunkach zagrożenia czynnikami niebezpiecznymi i szkodliwymi dla zdrowia oraz uciążliwości związanych z nadmiernym obciążeniem fizycznym. Mając na uwadze wypadki przy pracy podczas wykonywania czynności transportowo – magazynowych oraz choroby i dolegliwości mięśniowo – szkieletowe osób wykonujących ręczne prace transportowe, inspektorzy pracy ocenią sposób używania urządzeń transportu bliskiego (wózki jezdniowe z napędem silnikowym, suwnice, podesty ruchome, przenośniki i inne), w tym kwalifikacje osób je obsługujących, a także stosowanie rozwiązań eliminujących potrzebę ręcznego przemieszczania ciężarów.
Kontrole ukierunkowane będą na placówki handlowe i markety (zaplecze magazynowe), centra logistyczne, dystrybucyjne i przeładunkowe, usługi pocztowe (sortownie), firmy kurierskie, hurtownie, zakłady produkcyjne (część magazynowa), miejsca w zakładach, gdzie eksploatowane są urządzenia transportu bliskiego.
Celem szkolenia w zakresie transportu wewnątrzzakładowego oraz magazynowania i składowania jest zapoznanie uczestników ze zagrożeniami i ryzykiem wypadkowym związanym z ich prowadzeniem. Nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem transportu wewnętrznego, składowania i magazynowania spowodować mogą zakłócenia w realizacji procesu produkcyjnego i dystrybucji wyrobów.
Prowadzący zapozna uczestników z podstawowymi przepisami i zadami bhp oraz normami obowiązującymi w omawianym temacie, dokona analizy typowych wypadków związanych z transportem i magazynowaniem wskazując na popełnione nieprawidłowości i uchybienia.
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z nowościami obowiązującymi w przepisach a także planowanymi zmianami.
1. Drogi i przejścia, ruch pieszych i pojazdów
2. Bezpieczna eksploatacja wózków jezdniowych
3. Urządzenia transportu bliskiego – suwnice, żurawie, dźwigi, dźwignice, itp.
4. Bezpieczeństwo eksploatacji osprzętu do podnoszenia, w tym zawiesi (pasowych, linowych i łańcuchowych), podział zawiesi
5. Ręczne prace transportowe
6. Urządzenia pomocnicze drabiny i przenośniki – bezpieczeństwo eksploatacji
7. Składowanie i magazynowanie
8. Kształtowanie bezpiecznych zachowań pracowników transportu wewnętrznego i składowania
Z przyjemnością zorganizujemy szkolenie w wersji zamkniętej dla grupy lub szkolenie indywidualne 1+1.
Będzie to specjalnie dedykowany projekt, dostosowany do Państwa potrzeb, dla dowolnej liczby pracowników z Państwa firmy, jak i również w formie 1+1 ostatnio bardzo preferowanej. Każde ze szkoleń, które proponujemy w ofercie może być przeprowadzone w wybranym przez Państwa miejscu i we wspólnie uzgodnionym terminie. Program zajęć modyfikujemy i dopasowujemy do realiów biznesowych ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej oczekiwania i potrzeby Państwa działalności. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani projektem wewnętrznym z tej lub innej tematyki, zapraszamy do kontaktu.
FIPS (PDF) – pobierz jest pomocnym, wstępnym narzędziem do przygotowania profesjonalnego szkolenia. Można formularz wypełnić i odesłać do nas lub przekazać informację telefonicznie.
DYNAMICZNA FORMUŁA SZKOLENIA dla osób ceniących czas, skoncentrowana na szybkim przekazaniu jak największej ilości wiedzy i umiejętności.
Przy realizacji szkoleń na zamówienie uzgodnienia logistyczno-terminowe dla grupy.
Źródło: Nowa definicja MŚP
Z usług mogą korzystać właściciele i pracownicy przedsiębiorstw (umowa o pracę, zlecenia, o dzieło i inne).
https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/podmioty/view?id=10770
aktualne usługi
https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/search?SearchFilterView[podmiot_id]=10770
Obszary w których można się dokształcić można nam zaproponować lub znaleźć inspirację w naszych propozycjach szkoleniowych lub wpisanych w Bazie Usług Rozwojowych.
Główne atuty Podmiotowego Systemu Finansowania:
Decyzja o wysokości kwoty dofinansowania podejmowana jest na podstawie:
Zapewniamy kompetentną i kompleksową obsługę. Zależy nam na Państwa zadowoleniu, dlatego swoją wiedzę, umiejętności i wieloletnie doświadczenie poświęcamy całkowicie, by spełnić Państwa wymagania. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i indywidualne podejście. Jesteśmy do Państwa dyspozycji – pomożemy w dopasowaniu właściwej oferty oraz zapewnimy pełne wsparcie w organizacji całego projektu szkoleniowego.
Czekamy na Państwa zapytania ofertowe, zamówienia oraz uwagi, opinie, pomysły i sugestie:
SYLWIA JASIŃSKA
– główny specjalista ds. organizacji szkoleń
tel. (48) 32 738 51 91
tel. kom. 668 371 253
e-mail: Włącz javascript
MAŁGORZATA KLIMAS
– manager ds. kluczowych klientów
tel. (48) 32 738 51 90
tel. kom. 508 147 055
e-mail: Włącz javascript
KATARZYNA PANEK
– specjalista ds. projektów szkoleniowych
tel. (48) 32 738 51 90
tel. kom. 604 712 926
e-mail: Włącz javascript