PLANER
logotyp-prestige-eck

Przetnij kamień na pół, a będziesz miał dwa kamienie. Ale przetnij żabę na pół, a będziesz miał tylko jedną martwą żabę. Dajcie mi dostatecznie długą dźwignię i wystarczająco mocną podporę. Mogę jedną ręką ruszyć światArchimedes

Wybierz termin szkolenia

Opinie o PRESTIGE ECK na Opineo.pl
NOWOŚĆ

Kontrola inspektora PIP w zakładzie pracy w dobie pandemii

Termin: 23-11-2021

Do rozpoczęcia: 29 dni

Kategoria: HR, kadry, sekretariat, Rozwój menedżerski, Prawo pracy

Liczba godzin dydaktycznych: 6 (1 dzień)

Miasto: CAŁA POLSKA ON-LINE

Cena: 500,00 zł brutto od osoby

Hotel: WIRTUALNA SALA SZKOLENIOWA

„Znamy plan działania PIP na 2021 r. Inspekcja przeprowadzi 52 tys. kontroli. Inspekcja pracy sprawdzi m.in., czy firmy chroniły zatrudnionych przed zagrożeniami epidemiologicznymi i jak stosowały przepisy tarczy antykryzysowej. Tradycyjnie zweryfikuje również wypłacanie pensji i zatrudnianie na umowach cywilnoprawnych. Wynika to z programu działania Państwowej Inspekcji Pracy na 2021 r., który został już zaakceptowany przez Radę Ochrony Pracy (ROP) i sejmową komisję ds. kontroli państwowej (PIP podlega bezpośrednio pod Sejm).”

Źródło:
Gazeta Prawna. Kadry i Płace.

Cele i korzyści szkolenia

Podstawowym celem szkolenia jest przygotowanie firmy do kontroli PIP, weryfikacja prawidłowości działania pracodawców w kluczowych obszarach kontrolowanych przez inspektorów.

Adresaci szkolenia

Zapraszamy:
– menedżerów wyższego szczebla
– członków zarządu
– właścicieli firm
– dyrektorów HR, specjalistów ds. kadr
– specjalistów bhp i SIP
– przedstawicieli związków zawodowych

Program szczegółowy szkolenia

1. Czy kontrola inspektora pracy oznacza skargę pracowniczą

– Co to jest kontrola
– Zakres działania PIP, cele i czas trwania kontroli

  • Kto podlega kontroli PIP

– Czy i kiedy inspektor pracy może ujawnić powód kontroli
– Określenie zakresu kontroli

  • Dlaczego kontrole mają różny zakres zagadnień i od czego jest on uzależniony

– Miejsce prowadzenia kontroli oraz poszczególnych czynności

2. Rozpoczęcie kontroli

– Wejście na teren zakładu pracy

  • Zawiadomienie o kontroli, upoważnienie do kontroli, legitymacja
  • Czy inspektor pracy powinien zgłosić swoją obecność
  • Czy kontrola może być prowadzona pod nieobecność osób zarządzających Urzędem
  • Sprzeciw wobec kontroli inspektora pracy

– Współdziałanie inspektora pracy ze związkami zawodowymi, społeczną inspekcją pracy oraz służbą bhp
– Obowiązki pracodawcy wobec inspektora pracy

3. Typowe zagadnienia podlegające kontroli w czasie epidemii Covid-19 oraz najczęstsze problemy z ich realizacją

– Regulamin pracy, regulamin wynagradzania, regulamin ZFŚŚ

  • Najczęstsze błędy w regulacjach wewnątrzzakładowych

– Akta osobowe, stosunek pracy, zatrudnienie cudzoziemców, czas pracy, wynagrodzenia, urlopy wypoczynkowe – cel i zakres dokumentów objętych kontrolą

  • Jakich dokumentów może żądać inspektor pracy w celu weryfikacji ewidencji czasu pracy
  • Błędy w prowadzeniu akt osobowych oraz ewidencjonowaniu czasu pracy

– Prawidłowość stosowania umów cywilnoprawnych oraz korzystania z usług outsourcingu lub pracy tymczasowej
– Mobbing i dyskryminacja – o co może zapytać inspektor pracy podczas kontroli

  • Czy pracodawca może się nie zgodzić na przeprowadzenie ankiety mobbingowej

– Obowiązki pracodawcy oraz osób kierujących pracownikami odnośnie bhp

  • Bezpieczeństwo pracy na stanowisku
  • Problemy z pracą przy monitorze ekranowym
  • Obowiązkowa dokumentacja z zakresu bhp – błędy w wypełnianiu skierowań na badania lekarskie, kart szkoleń, ocenie ryzyka zawodowego
  • Warunki bezpiecznej pracy w czasie epidemii Covid-19

– Zagadnienia związane z przestrzeganiem regulacji wprowadzonych przepisami „tarcz antykryzysowych”

  • Porozumienia w sprawie zmian warunków umowy; szczególne regulacje „tarcz antykryzysowych” w stosunkach pracy

– Praca zdalna – zakres kontroli

  • Warunki wprowadzenia pracy zdalnej oraz dwuzmianowej, warunki korzystania z własnego sprzętu komputerowego, obowiązki pracodawcy

4. Czynności kontrolne. Uprawnienia inspektora pracy

– Kontrola stanowisk i pomieszczeń

  • Czy inspektor pracy może wejść do każdego pomieszczenia zakładu pracy, również zamkniętego

– Przeprowadzenie oględzin stanowisk pracy

  • Dopuszczalność legitymowania osób przebywających na terenie zakładu
  • Czy inspektor pracy może fotografować zakład pracy, pracowników oraz osoby niebędące pracownikami

– Żądanie pisemnych i ustnych informacji w sprawach objętych kontrolą

  • Co grozi pracodawcy za niewykonanie lub opóźnienie w realizacji żądania
  • Przesłuchiwanie pracowników, warunki utajnienia tożsamości świadka, odwołanie od postanowienia o utajnieniu tożsamości świadka

– Przedłożenie akt osobowych i innych dokumentów związanych z kontrolą

  • Zakres odpowiedzialności pracowników działu kadr za przygotowanie i prawidłowość prowadzenia dokumentacji

– Wykonanie odpisów lub wyciągów z dokumentów oraz zestawień i obliczeń

  • Czy pracodawca może odmówić wykonania kserokopii dokumentów ze względu na RODO

5. Zakończenie kontroli, dokumenty pokontrolne, środki prawne

– Sporządzenie protokołu kontroli

  • Czy można utajnić zapisy w protokole kontroli
  • Czy można nie zgodzić się z treścią protokołu kontroli
  • Zastrzeżenia do ustaleń zawartych w protokole kontroli, termin na wniesienie, zakres zastrzeżeń
  • Kiedy inspektor pracy sporządzi notatkę urzędową zamiast protokołu kontroli

– Rodzaje środków prawnych

  • Decyzje ustne i pisemne, polecenie, wystąpienie i inne prawne formy działania inspektora pracy
  • Odwołania od decyzji, termin, warunki formalne do wniesienia odwołania
  • Czy, kiedy i w jaki sposób można przesunąć termin wykonania decyzji lub w inny sposób zmienić decyzję
  • Wystąpienie inspektora pracy – możliwość wniesienia odwołania od wniosków w wystąpieniu

– Kto ponosi odpowiedzialność za nieprawidłowości

  • Za co i komu inspektor pracy może nałożyć mandat
  • Odstąpienie od kary grzywny, okoliczności łagodzące i obciążające
Prowadzący
Ekspert Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji PRESTIGE EUROPEJSKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA.

Wysoki poziom zajęć jest standardem obowiązującym w certyfikowanej firmie szkoleniowej PRESTIGE Europejskie Centrum Kształcenia.

Gwarantujemy, że nasi trenerzy i wykładowcy, to osoby z wysokimi kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem praktycznym, bo właśnie na praktyczne zastosowanie kładziemy szczególny nacisk.

Zapewniamy skuteczne szkolenia prowadzone przez wybitnych specjalistów, cenionych za ogromną wiedzę i rewelacyjne kwalifikacje dydaktyczne. Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na naszych szkoleniach. Szczegółowe opisy prowadzącego lub prowadzących szkolenie znajdują się w ofercie, którą przesyłamy drogą mailową lub faksową.

    Jesteśmy certyfikowaną firmą szkoleniową w ISO 9001:2015 w obszarze:

    • planowania i realizacji szkoleń oraz

    • usług doradczych w zakresie rozwoju i doskonalenia przedsiębiorstw.

Zapewniamy profesjonalizm prowadzących specjalistów, miłą i fachową obsługę, ciekawe materiały szkoleniowe, praktyczny wymiar szkolenia, certyfikaty ukończenia szkolenia.

Możliwości uzyskania dofinansowania do 80% z BUR na swój udział w szkoleniu, zobacz więcej:
BAZA USŁUG ROZWOJOWYCH Z PRESTIGE ECK

Miejsce

CAŁA POLSKA online:)

Cena i zapisy

500,00 zł brutto od osoby

Podana wyżej cena zawiera:

  • udział w szkoleniu online w formie webinarium

  • dostęp do platformy e-lernigowej w czasie rzeczywistym

  • przeprowadzenie szkolenia przez cenionego eksperta

  • autorskie materiały szkoleniowe

  • certyfikat o podwyższeniu kwalifikacji zawodowych

Dodatkowe informacje

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Numer telefonu (wymagane)

    Treść wiadomości

    TAK, Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w formularzu przez PRESTIGE ECK z siedzibą w Mikołowie 43-190, ul. Wyzwolenia 27; Dowiedz się więcej -> https://prestige-eck.pl/rodo/

    Administratorem Twoich danych osobowych zgodnie z art. 4 pkt. 7 RODO jest PRESTIGE ECK z siedzibą w Mikołowie, adres: ul. Wyzwolenia 27, 43-190 Mikołów, tel.: 32 738 51 91, e-mail: [email protected]

    Szkolenie dostępne na zamówienie

    Organizujemy również szkolenia in company, czyli szkolenia i kursy na zamówienie.

    Przy realizacji szkoleń na zamówienie terminy i lokalizacje uzgadniamy bezpośrednio z klientem.

    Nasz doradca bada potrzeby szkoleniowe firmy, a następnie przedstawia odpowiadającą na nie ofertę. Dzięki temu zakres tematyczny, forma zajęć, termin i lokalizacja takich szkoleń są dopasowane do tego, czego wymaga klient. Program jest zmodyfikowany do realiów biznesowych ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej, oczekiwania i potrzeby.

    Pobierz Formularz Identyfikacji Potrzeb Szkoleniowychalbo skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
    FIPS (DOC) – pobierz
    FIPS (PDF) – pobierz
    Narzędzie do przygotowania profesjonalnego szkolenia.
    Można formularz wypełnić i odesłać do nas lub przekazać informację telefonicznie.

    Niniejsza oferta, a w szczególności program szkolenia podlegają ochronie na mocy prawa autorskiego. Właścicielem praw autorskich jest PRESTIGE Europejskie Centrum Kształcenia. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora jest zabronione. Na mocy ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie osoby reprodukujące zawarte w ofercie i programie szkolenia informacje we fragmentach, jak i w całości bez wiedzy i zgody właściciela praw autorskich podlegały będą odpowiedzialności karnej.

    Unikalne cechy i korzyści ze spotkania