PLANER
logotyp-prestige-eck

Bogaci mają takie przekonanie: „Ja tworzę moje życie”. Biedni: „Życie jest czymś, co mi się przytrafia i na co mam znikomy wpływ”.

Menu

LEAN THINKING – czyli o budowaniu fundamentów szczupłego zarządzania i działaniu produktywnym (szersze spojrzenie na Lean Management w ramach szkolenia warsztatowego dla menedżerów)

Termin: Do ustalenia

Kategoria: Jakość

Liczba godzin: Do ustalenia

Miasto: Do ustalenia

Cena: Do ustalenia

Wdrażanie Lean to nie tylko opieranie się na zestawie narzędzi (Lean Toolbox), ale przede wszystkim zmiana sposobu myślenia, zmiana podejścia do realizowanych przez nas zadań, procesów, pozyskiwanych danych i informacji, a przede wszystkim do ludzi i ich pracy. Niestety często zapominamy o tym i skupiamy się na instrumentach i poszczególnych krokach ich implementowania.

Żaden system nie zadziała, jeżeli nie zbudujemy odpowiednich fundamentów. Fundamenty Lean to między innymi odpowiednia kultura organizacyjna, sposób myślenia uczestników organizacji (Lean Thinking, myślenie twórcze, wizualne czy krytyczne) oraz kompetentni menedżerowie.

Produktywny menedżer: myśli holistycznie, dostrzega konteksty, nadaje sens działaniom, mądrze standaryzuje procesy/systemy, umiejętnie dobiera instrumenty zarządzania, dba o rozwój pracowników (i swój), jest mentorem, kształtuje odpowiednie środowisko pracy, czy też rozwija kulturę organizacyjną sprzyjającą działaniom produktywnym i twórczym.

Jak zatem być dobrym menedżerem w środowisku Lean?

Cele i korzyści szkolenia

Celem szkolenia jest zaznajomienie uczestników z podstawowymi pojęciami, zasadami, instrumentami szczupłego myślenia, myślenia w kategoriach twórczych, myślenia krytycznego oraz skutecznego zarządzania.

Zajmiemy się więc zarówno kompetencjami „twardymi”, jak i „miękkimi”. Zastanowimy się nad tym jak dostrzegać to, czego na co dzień nie widzimy – jak nie dać się iluzji. Odniesiemy się do naszych schematów rozumowania i błędów poznawczych, które negatywnie wpływają na wnioskowanie, postrzeganie działań w organizacji oraz podejmowanie decyzji. Przeanalizujemy kwestie nadmiaru informacji i skutków przebodźcowania. Będzie i o skutecznie działających zespołach i o projektowaniu wartościowych standardów, nadawaniu sensu pracy, mentoringu czy skutecznym rozwiązywaniu problemów. Ważnym elementem szkolenia będzie również budowanie kultury organizacyjnej i podejście do rozwijania kompetencji.

Adresaci szkolenia

Każdy z nas musi zmienić sposób myślenia, bo świat się zmienia. W świecie zmiennym, niepewnym, złożonym i niejednoznacznym menedżer musi być elastyczny i zwinny. Szkolenie dedykowane jest menedżerom, którzy chcą być zwinni, chcą budować w organizacjach trwałe i skutecznie działające systemy zarządzania, jednocześnie budując kulturę szacunku i współpracy.

Program szczegółowy szkolenia
1. Czym jest Lean Thinking?
 • Zasady szczupłego działania i produktywności
 • Co „zabija” produktywność”?
 • Spojrzenie całościowe i kontekst
 • O sztuce zadawania pytań, aktywnego słuchania i obserwowania
 • Omówienie wybranych instrumentów Lean
 • Kompetencje Lean Managera XXI wieku

2. Myślenie twórcze i krytyczne w służbie Lean Managera

 • Jak rozwijać kreatywność?
 • Zasady i instrumenty twórczego myślenia
 • Myślenie krytyczne, to nie tylko odróżnianie faktów od opinii
 • Schematy i błędy poznawcze

3. Wykorzystanie zarządzania wizualnego

4. Zmiana podejścia do procesu rozwiązywania problemów (A3 Thinking i nie tylko)

5. Jak tworzyć wartościowe dokumenty sterujące?

6. Praca zespołowa i indywidualna – o zachowaniach, zasadach tworzenia skutecznie działających zespołów i motywowaniu do aktywności

7. Zarządzanie zadaniami – bo szanujemy ludzi, ale i czas

8. Rozwijanie kompetencji pracowników

 • Efektywna edukacja
 • Mentoring
 • Budowanie strategii rozwijania kompetencji
 • Znaczenie środowiska pracy i elementów kultury organizacyjnej dla skuteczności szczupłego systemu zarządzania

9. Podsumowanie i dyskusja

Metody szkoleniowe

Gry, zabawy, ćwiczenia szkoleniowe połączone z interaktywnym wykładem.

Formularz kontaktowy

  Napisz wiadomość

  Imię i nazwisko (dobrowolne)

  Adres email (dobrowolne)

  Numer telefonu (dobrowolne)

  Treść wiadomości

  TAK, Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez PRESTIGE ECK z siedzibą w Mikołowie 43-190, ul. Wyzwolenia 27 w celu kontaktu; RODO

  Dodatkowe informacje
  Szkolenie dostępne na zamówienie

  Organizujemy również szkolenia in company, czyli szkolenia i kursy na zamówienie.

  Przy realizacji szkoleń na zamówienie terminy i lokalizacje uzgadniamy bezpośrednio z klientem.

  Nasz doradca bada potrzeby szkoleniowe firmy, a następnie przedstawia odpowiadającą na nie ofertę. Dzięki temu zakres tematyczny, forma zajęć, termin i lokalizacja takich szkoleń są dopasowane do tego, czego wymaga klient. Program jest zmodyfikowany do realiów biznesowych ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej, oczekiwania i potrzeby.

  Pobierz Formularz Identyfikacji Potrzeb Szkoleniowychalbo skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
  FIPS (DOC) – pobierz
  FIPS (PDF) – pobierz
  Narzędzie do przygotowania profesjonalnego szkolenia.
  Można formularz wypełnić i odesłać do nas lub przekazać informację telefonicznie.

  Niniejsza oferta, a w szczególności program szkolenia podlegają ochronie na mocy prawa autorskiego. Właścicielem praw autorskich jest PRESTIGE Europejskie Centrum Kształcenia. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora jest zabronione. Na mocy ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie osoby reprodukujące zawarte w ofercie i programie szkolenia informacje we fragmentach, jak i w całości bez wiedzy i zgody właściciela praw autorskich podlegały będą odpowiedzialności karnej.

  Unikalne cechy i korzyści ze spotkania
  Unikalne cechy i korzyści ze spotkania