Strona Glowna » Jakość » ANALIZA TRANSAKCYJNA – NARZĘDZIE EFEKTYWNEJ KOMUNIKACJI I PRACY ZESPOŁOWEJ
Termin: 11-12-2023 - 12-12-2023
Do rozpoczęcia: 81 dniFIRST MINUTE! Kategoria: JakośćLiczba godzin dydaktycznych: 16 (2 dni)
Miasto: Zakopane
Cena: 1990 zł brutto od osoby
Hotel: Kompleks Antałówka Termy & Med Zakopane
Korzyści dla uczestników:
1. Analiza transakcyjna:
W tym module uczestnicy poznają podstawowe pojęcia AT – będzie to krótki maksymalnie 30 minutowy wykład, poznają również badania jakie doprowadziły do stworzenia AT przez Erica Berne.
2. Stany JA według analizy transakcyjnej: źródła indywidualnego sposobu budowania relacji z innymi
W tym module uczestnicy poznając podstawowe pojęcia AT – prócz wykładu w trakcie ćwiczeń naucza się przekazywania różnych komunikatów z każdego stanu Ja, oraz nauczą się rozpoznawać stany Ja uruchamiane przez rozmówców oraz na podstawie tych informacji zbudować transakcję komplementarną. Będą to ćwiczenia typu papier i ołówek – przekształcanie konkretnych zdań w komunikaty różnych stanów Ja, scenki odzwierciedlające sytuacje konkretnych rozmów uczestników z codziennej pracy.
3. Budowanie relacji wg analizy transakcyjnej:
W tym module uczestnicy nadal poznając pojęcia AT wejdą poziom głębiej – prócz wykładu w trakcie ćwiczeń poznają naturę gier psychologicznych oraz nieświadomego budowania trójkąta dramatycznego. Będą to głownie ćwiczenia typu papier i ołówek – przekształcanie konkretnych zdań w komunikaty zapraszające do gry psychologicznej lub spychające do roli ofiary w trójkącie dramatycznych oraz inscenizowane na sali rozmowy scenki odzwierciedlające sytuacje konkretnych rozmów uczestników z codziennej pracy.
4. Stosowanie narzędzi analizy transakcyjnej w komunikacji z innymi i pracy zespołowej
W tym module uczestnicy zostaną poproszeni o przedstawienie przykładów swoich rozmów służbowych oraz negocjacyjnych – opowiadanie o swoich rozmówcach i problemach jakie sprawiają uczestnikom bądź o odegranie konkretnych scenek, które wspólnie przez grupę i trenera zostaną przeanalizowane z punktu widzenia AT. Kolejnym krokiem będzie zaproponowanie lepszych rozwiązań tych sytuacji w oparciu o znane już uczestnikom pojęcia i narzędzia AT – będą więc tutaj dwa etapy ćwiczeniowe – jak było i jak może być.
5. Wiedzieć to wiem, ale czy umiem już stosować?
Ten moduł oparty będzie o dwie metody: dyskusję grupową i omówienie trenerskie. Uczestnicy znając już podejście AT podziela się pierwszymi wrażeniami na temat kłopotów jakie mogą mieć z ich zastosowaniem bezpośrednio po szkoleniu. Dyskusja grupowa i omówienie trenerskie pomogą odnaleźć rozwiązanie dla tych wewnętrznych oporów i niepokojów.
Szkolenie zostało zaplanowane jako interaktywne, gdzie udział uczestników sięga ponad 80% czasu. Każda sesja przebiega według podobnej dynamiki, opartej o metodologię opracowaną z uwzględnieniem cyklu Kolba: ćwiczenie otwierające na nowe nawyki (budujące świadomość), mini wykład o technikach (wiedza), ćwiczenie nowych taktyk i technik (umiejętność). Po zamknięciu każdej sesji uczestnicy otrzymują materiały pomocnicze dotyczące omówionej sesji.
Materiał praktyczny jest podsumowywany mini wykładami dającymi teoretyczne podstawy oraz wyjaśniającymi podstawowe mechanizmy psychologiczne, których uczestnicy doświadczają w trakcie pracy na sali szkoleniowej.
Organizujemy również szkolenia in company, czyli szkolenia i kursy na zamówienie.
Przy realizacji szkoleń na zamówienie terminy i lokalizacje uzgadniamy bezpośrednio z klientem.
Nasz doradca bada potrzeby szkoleniowe firmy, a następnie przedstawia odpowiadającą na nie ofertę. Dzięki temu zakres tematyczny, forma zajęć, termin i lokalizacja takich szkoleń są dopasowane do tego, czego wymaga klient. Program jest zmodyfikowany do realiów biznesowych ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej, oczekiwania i potrzeby.
Niniejsza oferta, a w szczególności program szkolenia podlegają ochronie na mocy prawa autorskiego. Właścicielem praw autorskich jest PRESTIGE Europejskie Centrum Kształcenia. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora jest zabronione. Na mocy ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie osoby reprodukujące zawarte w ofercie i programie szkolenia informacje we fragmentach, jak i w całości bez wiedzy i zgody właściciela praw autorskich podlegały będą odpowiedzialności karnej.