tel. 32 738 51 91

⚡ WCM – World Class Manufacturing ⇵

Omówmy w skrócie filary techniczne systemu World Class Manufacturing - WCM (Produkcja Klasy Światowej). World Class Manufacturing jest systemem zarządzania przedsiębiorstwem, stosowanym przez wielkie światowe marki, obejmującym w sposób kompleksowy dążenie do podnoszenia wydajności, jakości i bezpieczeństwa procesów wytwórczych. Podstawowym filarem systemu są pracownicy (People Development)
Zacytujmy Taihii Ohno "Ludzie nie przychodzą do Toyoty, by pracować. Przychodzą po to, aby myśleć." a także "Na świecie z pewnością są setki ludzi, którzy umieją zwiększyć efektowność i wydajność zwiększając wielkość produkcji. Ale bardzo niewielu ludzi na świecie umie podnosić wydajność wtedy, kiedy produkcja spada"
Od przywódców w Toyocie oczekuje się, że będą skutecznie rozwijali ludzi w taki sposób, aby ich wydajność ciągle rosła. Firma koncentruje się na oczekiwaniach w stosunku do liderów, a nie ich codziennych zadaniach. Cechą, którą Toyota dodała do 5 cech lidera według TWI, jest chęć bycia liderem.
Wymieńmy pozostałe filary systemu w tym Autonomous Maintenance czyli Autonomiczne Utrzymanie, Utrzymanie Specjalistyczne (Professional Maintenance), Bezpieczeństwo (Safety), Analiza Kosztów (Cost Deployment), Kontrola Jakości (Quality Control), Logistyka i Obsługa Klienta, Zarządzania Wyrobem i Oprzyrządowania w Fazie Projektu oraz Środowisko (Environment)
WCM jest zintegrowanym systemem zarządzania przedsiębiorstwa pozwalającym zwiększyć jego efektywność poprzez redukcję strat, awarii, defektów i wypadków. System wykorzystuje elementy koncepcji - Total Quality Control, Total Productive Maintenance, Just in Time, Lean Management, Six Sigma.
WCM ukierunkowany jest na dążenie do maksymalnej efektywności systemu produkcyjnego poprzez redukcję szeregu strat zachodzących w zarówno w nim, jak i systemach go wspierających łącznie z szeroko rozumianymi systemami organizacyjnymi. Podstawą wdrażania WCM jest nie tylko znajomość podstawowych narzędzi jakościowych i optymalizacji procesu ale także konieczność zmiany mentalnościowej wszystkich pracowników. System opiera się w swej strukturze na działalności filarowej. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak zbudowana jest organizacja wdrażająca WCM oparta na strukturze filarowej. Zapoznają się z systemem zarządzania opartym na systemie wskaźników i ich wzajemnych korelacjach. Przedstawiony zostanie szereg przykładów praktycznego funkcjonowania tego typu systemów. Podczas ćwiczeń uczestnicy będą mogli zapoznać się z najprostszymi narzędziami stosowanymi w WCM.
Zapraszamy do uczestnictwa menedżerów z Mikołowa, Katowic, Bielska-Białej, Gliwic, Żor i oczywiście z innych miast.
 
by: Małgorzata Klimas · 2016-12-27 / 2016-12-27, Mikołów, Polska, PRESTIGE ECK
 

WCM kluczem do sukcesuWCM jest zintegrowanym systemem zarządzania przedsiębiorstwa pozwalającym zwiększyć jego efektywność poprzez redukcję: strat, awarii, defektów i wypadków.WCM ukierunkowany jest na dążenie do maksymalnej efektywności systemu produkcyjnego poprzez redukcję szeregu strat zachodzących w zarówno w nim, jak i systemach go wspierających łącznie z szeroko rozumianymi systemami organizacyjnymi.

szkolenie WCM kluczem do sukcesu

Terminy szkoleń, ceny, aktualności

Sprawdź

Kursy, szkolenia, warsztaty - w tym się specjalizujemy

Szkolenie "WCM – World Class Manufacturing klucz do sukcesu" prezentuje PRESTIGE ECK


Cele szkolenia i korzyści

1. Zdobycie umiejętności na temat zmian koniecznych w organizacji przygotowującej się do wdrażania WCM
2. Podniesienie umiejętności wykorzystania podstawowych prostych narzędzi optymalizujących procesy
3. Podniesienie kwalifikacji w dziedzinie metod ciągłej poprawy

Adresaci szkolenia " WCM – World Class Manufacturing klucz do sukcesu "

Szkolenie adresowane jest do kierowników, koordynatorów zmian w przedsiębiorstwie, inżynierów jakości i produkcji, specjalistów d/s jakości oraz do pracowników działów logistyki i obsługi łańcucha dostaw.


Program szkolenia "WCM – World Class Manufacturing kluczem do sukces"

Będziemy się uczyć technik produkcyjnych z amerykańskiego systemu masowej produkcji. Ale nie będziemy ich dokładnie naśladować. Wykorzystamy swoją kreatywność i przeprowadzimy niezbędne badania by stworzyć metodę produkcyjną, która będzie najlepiej pasować do sytuacji w naszym kraju.
Toyoda Kichiiro

Zobacz także omówienie zagadnień dla desktop WCM klucz do sukcesu »

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia

1. Koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem według WCM
2. Model kosztowy fabryki
3. Definicja starty
4. Filarowa koncepcja organizacji przedsiębiorstwa
5. System zapobiegania stratom
6. Rola pracownika w WCM
7. Metody i narzędzia optymalizacji procesów i zarządzania jakością
8. Podejście matrycowe w zarządzaniu procesami
9. System ciągłego doskonalenia Kaizen

Metody szkoleniowe

Przedstawiony zostanie szereg przykładów praktycznego funkcjonowania tego typu systemów. Podczas ćwiczeń uczestnicy będą mogli zapoznać się z najprostszymi narzędziami stosowanymi w WCM.


Prowadzący i miejsce

Pasjonat zarządzania jakością z 15 letnim stażem koncernowym oraz 24 letnim doświadczeniem w zarządzaniu różnymi jednostkami przedsiębiorstwa od sekcji do zarządzania samodzielnym zakładem. Trener wewnętrzny, inżynier, współtwórca programu zarządzania ryzykiem przy pomocy FMEA w firmie Bosch & Siemens. Współautor pierwszego polskiego podręcznika metody 5 why, Master Black Belt metody Lean Six Sigma w międzynarodowej korporacji. Autor szeregu publikacji z zakresu problematyki zarządzania przedsiębiorstwami oraz optymalizacji i jakości procesów. Ekspert, który wie jak praktycznie pomóc, bo sam jest PRAKTYKIEM i ta wiedzę ceni najbardziej.
 
Szkolenie odbędzie się w dogodnym dla uczestników mieście.
Do dyspozycji pozostaje zawsze Mikołów, w siedzibie PRESTIGE Europejskiego Centrum Kształcenia przy ulicy Wyzwolenia 27. Dysponujemy 4 nowymi salami szkoleniowymi. Zapraszamy do uczestnictwa menedżerów z Mikołowa, Katowic, Bielska-Białej, Gliwic, Żor i oczywiście z innych miast.
 
Zobacz na mapach Google


·  Szkolenia  ·  Konsultacje  ·  Trening osobisty  ·  Wsparcie w procesach zmiany  ·  Audyt personalny


Zapewniamy kompetentną i kompleksową obsługę. Zależy nam na Państwa zadowoleniu, dlatego swoją wiedzę, umiejętności i wieloletnie doświadczenie poświęcamy całkowicie, by spełnić Państwa wymagania. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i indywidualne podejście. Jesteśmy do Państwa dyspozycji – pomożemy w dopasowaniu właściwej oferty oraz zapewnimy pełne wsparcie w organizacji całego projektu szkoleniowego. Czekamy na Państwa zapytania ofertowe, zamówienia oraz uwagi, opinie, pomysły i sugestie:

KATARZYNA PANEK
specjalista ds. projektów szkoleniowych
tel: +48 32 738 51 90
mobile: 604 712 926
office@eck-prestige.pl
SYLWIA JASIŃSKA
główny specjalista ds. organizacji szkoleń
tel: +48 32 738 51 91
mobile: 668 371 253
szkolenia@eck-prestige.pl

MAŁGORZATA KLIMAS

manager ds. kluczowych klientów
tel: +48 32 738 51 90
mobile: 508 147 055
marketing@eck-prestige.pl